Registrácia
Flog KalendárKomentáreNálepky
Flog ČB Človek Hory Krajina Kvety Makro Mesto More Slovensko Zátišie Ďalšie nálepky
Správy Ekonomika Názory Šport Žurnál Kultúra Koktail Auto VAT Peniaze Profesia Cestovanie Bývanie Zdravie Žena Leto
Autor vypol hodnotenie

Letná súťaž na Flog.sk

Potešilo by vás, keby sme po rokoch opäť vyhlásili súťaž na Flogu o najkrajšie fotografie na nejakú tému? Čo by pre vás bolo zaujímavou motiváciou alebo výhrou?

Ďalšie fotografie od tohto autora

@nefotim, 20.8.2013 13:34
suťaž o dovelenkové foto mala aspoň TEMU...vraj ta flogacka bude iná :-) nuž súťaž skončila...nech žije suťaž :))
a...pozdrav všetkých učastníkov ZELENEJ revolucie budú mať tretie vyročie !
@daniela-quadrantid, 20.8.2013 13:25
Bol tam nejaký prísľub, že vyhodnotenie bude kombináciou hviezdičiek a poroty, no v pravidlách je zase len hviezdičkovanie...takže neviem ktoré pripomienky boli zobraté, objektívne to nebude..
nie je to ani tematické.., a zas, keďže to nie je nijako ošetrené termínom registrácie, tak to bude pre nejakých prišelcov, ako píše Dudis. Možno bude nejaká ďalšia súťaž, ktorá tie pripomienky a návrhy aspoň čiastočne zohľadní, no ja som po 4 rokoch dosť skeptická, pravda, som tu čoraz menej, ale vracala som sa sem z nostalgie.
@golopeter, 16.8.2013 21:39
Kritika áno, no dehonestácia a spochybňovanie ataky a rôzne nemiestne poznámky, to teda nie!
@kajulak, 12.8.2013 14:17
Přidám si svoji "trošku do mlýna" :
1.soutěž- ano!
2.vložení - anonymní
3.téma soutěže - nastavit k aktuálním datům daného období...stačí př. jednou za měsíc
4.dát možnost sledovat snímky nejlepší za den, za týden,delší období.
5.neomezit profíkům soutěžit.
6.nejde jen o ceny ale o to, že každý z nás sleduje zlepšení úrovně tohoto portálu.
7.ať každý sám za sebe ukáže co umí............s kritikou se musí umět člověk smířit :-)
@Pravda.sk administrátor, 12.8.2013 13:49
Na budúci týždeň začne súťaž.
@sima, 11.8.2013 12:43
Tak kedy zacina ta sutaz? :-)
@jerica, 11.8.2013 8:28
Zaujímavé, nevšimla som si , že prebieha súťaž, rada fotím, objavila som stránku , tak som bez toho, aby som videla , že je súťaž , pridala foto ,vybrala som fotografie, aby sa dokázali potešiť aj druhý čo majú radi pekné fotografie . :-) Súťaži sa poteším, mne vyhovuje "bez témy" .
@pepo55, 3.8.2013 9:15
...Hmm..za pokus by to stálo,,/súhlasim/
@moni36, 1.8.2013 19:46
celkom dobrý nápad, bolo by fajn urobit viac tém a kazdá by trvala mesiac s urcitým poctom fotiek na tému. Tak by si prislo aj viac ludí na svoje témy
@Pravda.sk administrátor, 24.7.2013 14:54
a k "zamrznutiu pred 2-3 rokmi", to bolo dávno a bol to predchádzajúci tím Pravda.sk
@Pravda.sk administrátor, 24.7.2013 14:53
zaujímavé nápady! niečo z toho asi bude, ale asi nie úplne všetko :)
@Echinocactus, 22.7.2013 20:23
Súhlas :-)
@bob, 22.7.2013 14:29
hm popisaneho bolo vela aj navrhnuteho a to vratane navrhov na diskusii ktora zamrzla asi pred 2-3 rokmi. urcite by pomolo ak by fotografie mali poradove cislo, nikto ani porota pravdy by nevedela ciu fotku hodnoti, teda ani fankluby...otazka je ako zamedzit unik info - t.j. ze niekto da vediet fanklubu ktore cislo je "jeho"(da sa spravit dvoj sutaz porota versus flogeri a bude vidno odbornost neodbornost, ked to niekde naozaj moze byt do oci..)... taktiez vieme odhadnut "styl" fotografa ale nie vzdy. takze mozno tade vedia cesta spravit sutaz zaujimavou, ani mozno nie tak cenami ako skor docielit max objektivnost. mozno jednym z meradiel vaznosti sutaze by bola moznost vyhercu sa podielat na hodnoteniach fotiek v buducom rocniku ci napr moznost stretnut sa s osobostami atd. tiez tu bolo rozoberane(davnesjie) vaznost hodnotenia clenov flogu(rozdelenie na rozne levels) atd. drzim palce.
@Juliška, 21.7.2013 16:54
Nový flog sa mi páči, keď som si už zvykla na tie novinky :) Je to fajn osvieženie, pozitívne hodnotím najmä fotografie na titulnej strane, je to pekné a pestré.
Takisto kladne hodnotím zobrazenie základných údajov autora vedľa fotografie...ale to všetko tu už povedané bolo.
Padli dobré nápady ako jednotné nálepky, obmedzenie počtu pridaných fotografií na deň alebo aj týždeň (keď si autor vyčerpá limit hneď prvý deň, ok, ale potom až ďalší týždeň)
Ostattné pripomienky si myslím že sú tiež fajn, veď to písali užívatelia flogu.
Páči sa mi aj možnosť vytvorenia albumov. A veľmi sa mi páčil nápad, mať možnosť nejakým spôsobom dať do pozornosti určité fotografie, ktoré nás veľmi zaujali a ostatní ich možno prehliadli. Už dnes som ich na flogu našla niekoľko.
Celkový dojem SUPER, ďakujeme :)
@lens, 21.7.2013 12:56
Pravdepodobne idem už neskoro, ale aj tak vyjadrím svoj názor.
Myslím si, že každý fotograf privíta súťaž, kde môže konfrontovať svoje fotografie s inými. Najhoršie však na tom je, že objektivita hodnotenia fotografií sa stráca ak poznáme jeho autora. Je to vidieť najmä tu na flogu kde sú vytvorené skupinky presadzujúce len tých svojich. Je to len na škodu veci.
Ten kto rád fotografuje určite sa rád pozrie na tie najkrajšie fotografie za posledné 3 dni a nie to čo presadí pár jednotlivcov. Pohľad na dobrú fotografiu by mal každého z nás inšpirovať a motivovať k vytváraniu ešte lepších a krajších. Každý jednotlivec má subjektívny pohľad na fotku a podľa toho aj hodnotí, ale prezentovať nevydarenú fotografiu za umelecké dielo napr. "autor chcel týmto spôsobom vyjadriť" je na tomto "levely" amaterskej fotografie scestné.
Čítal som tu aj názor -rozdeliť súťaž na amatéri a profíci. Nedokážem si predstaviť, že by niekto dokázal takto kategorizovať flogáčov. Ani najlepšia fotografia profesionála tu na tomto flogu nemá šancu uspieť bez podpory nejakej skupiny.
Ďalší názor z pléna – súťaže by sa mali zúčastniť len tí, ktorí sú tu registrovaní do určitého termínu. Ide nám skutočne o výber najlepšej fotografie alebo len o to, že v menšej konkurencií mám väčšiu šancu uspieť.
Teraz môj názor - ak má mať súťaž význam a spĺňať určité kritéria objektivity.
Napr.:
- Vhodné by bolo každý štvrťrok organizovať súťaž na vyhlásenú tému,
- určiť počet fotografií, ktoré môže fotograf zaslať do jedného tematického okruhu napr. 3 ,
- súťaž organizovať anonymne (napr. každý zúčastnený by obdržal kód, pod ktorým by mohol odoslať príslušný počet fotografií. Po uzávierke by porota vybrala cca 100 najlepších fotografií, ktoré by zverejnila na webe. Tam by mohla verejnosť alebo len flogáči hodnotiť fotografie tým spôsobom, že každý kto chce hodnotiť by bol povinný vybrať 10 najlepších fotografií podľa jeho subjektívneho názoru a tie umiestniť do tabuľky v poradí od 1 najlepšej do 10. Vyhrala by fotografia s najlepším počtom umiestnení,
- až po vyhlásení výsledkov by sa víťaz preukázal kódom,
- ak chcete obmedziť účasť profesionálov tak si myslím, že ako cena by postačovala odborná literatúra, DVD tutoriál, prípadne fotodoplnky,
- predpokladám, že týmto spôsobom by sa zvýšila návštevnosť na flogu, vzrástol počet členov, stúpla by jeho úroveň a na druhej strane by to donútilo niektorých flogáčov rozmýšľať ako sofistikovanejšie obísť pravidlá.
Po prečítaní toho čo som napísal som zistil, že je to utópia ale pekná. Sme takí akí sme!
@LuckaF, 20.7.2013 15:30
ano, potešila by ma súťaž na flogu, i keď neviem, či by som sa zúčastnila, každopádne by to tu viac "žilo"
ak sa pýtate na ceny a motivácie..bol by fajn väčší počet cien s tým, že zopár by bolo fakt dobrých, trebars poukaz na nákup fototechniky v určitej sume a potom čosi lacnejšie, ale napriek tomu zaujímavé..knihy, poukaz do fotolabu alebo aj predplatné Pravdy :)
alebo aj honorované uverejnenie fotiek v Pravde - tým reagujem na karmaona vyššie
@nefotim, 20.7.2013 12:38
ach tak, tak hej :)
@Pravda.sk administrátor, 20.7.2013 12:26
@nefotim to je iná súťaž. flogová bude po nej...
@nefotim, 20.7.2013 11:02
súťaž už beží..pozri hlavnú stranku pravdy
@extotsfl, 20.7.2013 10:32
Súťaž by bola zaujímavá, prilákalo by to nových flogerov, a stály by mohli svoju dlhoročnú prácu voľako odhodnotiť. Samozrejme, ako to tu už odznelo, bolo by potrebné spravodlivé ohodnotenie fotky, pretože zberatielia hviezdičiek a profíci by zvalcovali aj ostatných čo fotia pre radosť. A cena? Odznelo to tu, predplatné, príslušenstvo, foťáčik, podľa možnosti flogu. Tému by som dal nejakú kreatívnu, aby ozaj bolo na čo pozerať a porozmýšľať, pretože klasických tém ako makro, príroda, architektúra, portrét....je všade veľa.
@Mrs.Nobody, 18.7.2013 16:24
som jednoznačne za ! ako cena by potešil objektív alebo nejaká časť príslušenstva k fotoaparátu či kvalitné publikácie o fotení :)
@Pravda.sk administrátor, 16.7.2013 11:59
Ďakujeme za podnetné prípomienky, prezentujeme ich redakcií a nejak to naplánujeme. Pravdepodobne to bude mix hviezdičkovania a poroty.
@karmaon, 14.7.2013 0:59
cena stačí Nikon D 800E sklo si už výherce dokoupí nějaké ....
Přečetl jsem si se zájmem příspěvky, no mě by uveřejnění v časopisu nepotěšilo, měsíčník
fotovideo asi 3x uveřejnil moje cwaky, jakože první cena, ale jsem to panu šéfredaktorovi zatrhl, když to nechce zaplatit, tak ať si otiskne jiné objekty a bylo to :-)
@FDV-VP66, 13.7.2013 21:59
Letná - možno aj jesenná súťaž by mohla byť zaujímavá. 2-3 témy by mohli stačiť a hodnotiť by mohli najmä odborníci aj amatéri. Nebolo by dobré obmedzovať účastníkov podľa nejakých kritérií - bolo by to diskriminačné. Uverejnenie najlepších fotiek by mohlo byť dostatočnou motiváciou. Želám veľa šťastia a dobrých nápadov.
@sasenka-vlcica, 13.7.2013 16:43
Flogu by prospelo hlavne viac aktivnych flogacov. Amaterov aj profikov, to je fuk. Ludi, ktorych fotenie bavi, radi diskutuju, poradia, napisu vhodnu kritiku, ale vedia aj pochvalit :) co sa tyka sutaze, mohla by byt akakolvek tema. Mozno aj viac kategorii. Napr. tema zvierata a boli by tam dve kategorie: domaci milacik a dive zvierata. Alebo portrety. Alebo ciernobiela fotografia. A velmi by ma, teda aspon mna potesilo, keby sa k fotkam ovjektivne vyjadrili odbornici. Aspon napr. k 10 naj.
@Jojo-Pried-horsky, 13.7.2013 15:30
fajn vec... by bolo zaujímavé keby - dajme tomu medzi tromi naj mohli hlasovať čitatelia webu pravdy - ako bývajú tie anketové otázky...
tak veľa fajn nápadov a veľa šťastia :-)
@petokato, 12.7.2013 22:16
akákoľvek súťaž bude fajn. čo sa týka zvyšku, t.j. cien, či objektívnosti, som na tom podobne ako @DUDIS. som skeptik. každopádne súťaž bude dobrá pre všetkých zúčastnených
@nefotim, 11.7.2013 23:24
Konečne aj reklama na flogu zaslúži pochvalu /peter breiner!!/
nie som súťaživý typ; ľahkú tému by mohol autor príspevku osvetliť, celkom by ma to zaujímalo...myslí napr zobraziť jabĺčko? :) ale flog sa určite preberá z mdlôb :))
@granko, 11.7.2013 23:16
hmm dobrý nápad. Myslim si, že nie je potrebné obmedzovať účasť v súťaži dátumom založenia flogu. Skôr to môže prilákať nových flogerov, čo by bolo určite iba prínosom. Ja by som v súťaži, ak by hlasovali flogeri, obmedzil (zamedzil) hlasovanie flogerov, ktorí sa do danej výhlásenej súťaže prihlásili. Nech hodnotia nestranní flogeri :-) a cena? dobrý pocit a týždenné predplatné denníka Pravda. :-) ale súťaže si pozriem rád....také MACRO môže byť skutočne zaujímavá téma...
@cicka1980, 11.7.2013 19:51
Dudis má pravdu ,
keď súťaž tak iba pre flogi zaregistrované do 1.7.13 ,
a kto bude hodnotiť ? nejaká komisia , redakcia alebo vyhrá foto z najviac hviezdičkami ??
Ale dajte nejaké ľahké témy :-)
@sharkamigo, 11.7.2013 18:45
Privítam akúkoľvek súťaž,téma nie je dôležitá :-)
@DUDIS, 11.7.2013 18:28
výhra:
nákup fotomateriálu v určitej hodnote (podľa možností flogu a sponzorov)

keď sa vyhlási súťaž vznikne tu razu veľa flogov v ktorých budú len fotky do súťaže ,spravidla vyhráva nejaký profík čo sa tu raz za čas zastaví a vychytá súťaž..

možno 2 kategórie - profíci a amatéri
možno podmienka založenie flogu do 1.1.2013 (aj keď k niektorým aktívnym by som bol tým pádom nespravodlivý) ale eliminovali by sa príšelci na súťaž.. aj keď asi to bude dôvod.. zvýšiť návštevnosť..

asi to už nechám tak.. som trochu skeptik..

držím palce pri rozhodnutí
@lenkalk, 11.7.2013 18:18
Letná súťaž je výborný nápad :-) Súhlasím s tým počítadlo na náhľad lebo tiež som sa už s tým že súťaž nebola spravodlivá , kto mal veľa kamarátov a známych na konkrétnej stránke ten vyhrával i keď foto nebolo vydarené ... Mne by ako výhra stačilo uverejnenie fotky v časopise :-)
@golopeter, 11.7.2013 17:51
Povzbudenie, kazdeho to myslim potesi. Nie kazde foto treba vidiet cez prizmu zisku hviezdiciek, tam je cesta. Tema je jedno aka, dolezita je fotografia co kazdemu nieco povie a vie sa pristavit pri pohlade na nu. :-) Ja som to tu uz niekde pisal, mne staci pocitadlo na nahlad, sutaz je nie vzdy spravodliva. :-)
Tvoj komentár:
Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
Založ si vlastný .flog alebo sa prihlás, ak už svoj fotoblog máš.

Staňte sa fanúšikom flogu:

 

Najnovšie fotky z celého .flogu