Registrácia
Flog KalendárKomentáreNálepky
Flog ČB Človek Hory Krajina Kvety Makro Mesto More Slovensko Zátišie Ďalšie nálepky
Správy Ekonomika Názory Šport Žurnál Kultúra Koktail Auto VAT Peniaze Profesia Cestovanie Bývanie Zdravie Žena Leto

Kultúra po košicky...!?

V roku 2013 košický magistrát obdŕžal z EÚ 70 miliónov € na akcie v rámci titulu Európske hlavné mesto kultúry. Z tej sumy zrekonštruovalo mesto bývalé vojenské kasárne a nazvali ich KULTURPARK, prestavbu výmenníkov, ktoré nie sú využité, ako napríklad výmenník Važec v MČ Nad jazerom. 20 miliónov € išlo na rekonštrukciu prvej košickej krytej plavárne, kde nainštalovali aj nové čerpadlá pre bazény a túto magistrát nazval KUNSTHALLE. Využiteľnosť objektov na uvedené účely je 8 rokov a potom magistrát s nimi môže naložiť, ako chce!
Nezabudlo sa ani na oplotenie Mestského parku za cca 2 milióny € predovšetkým pre pohodu člena zločineckej komunistickej strany súdruha Pašku, ktorý v tom čase bol predsedom NR SR a doteraz býva aj so svojimi kumpánmi v nelegálne postavenej haciende na adrese Mestský park 1. Samozrejme rekonštruoval sa aj mestský park spoločnosťami zo Žiliny, ktoré s o sadovou úpravou nemali niť spoločného.
Smerácky primátor Košíc Raši do funkcie riaditeľa KULTURPARK, a KUNSTHALLE vymenoval Jána Kováča zo stredného Slovenska. Doteraz sa prejavil v dvoch prípadoch, ako cenzor podobne, ako to robili komunisti do roku 1989. V poslednom čase zaujal tým, že na sklenej výplni budovy KUNSTHALLE dal pre náhodných návštevníkov vylepiť trojstránkové "Prevádzkové pravidlá", podobne, ako to býva v bytových domoch "Domové pravidlá". Tieto sa však vylepujú vo vstupnej hale a nie na vchodových dverách.
Občania navrhujú cenzorovi doplniť jeho pravidlá o nasledovné:"
- preložiť ho do jazyka ruského, kazašského, kazachstanského a kórejského, ak by náhodne tam zavítali zo severnej Kórey,
- "Pravidlá..." sú návštevníci povinní naučiť naspamäť a po vstupe budú z neho vyskúšaní informátormi,
- do areálu vstupovať iba s úsmevom na tvári, aby návštevníci náhodou nenaštvali, bez označenia tam pohybujúcich sa mužov, výzorom podobných bezdomovcom
- žiadny novinár nie je vítaný, i keď sa preukáže novinárskym preukazom . Dopadne podobne , ako novinár Daňo v košickom parlamente.

Ďalšie fotografie od tohto autora

K fotke nie sú žiadne komentáre
Tvoj komentár:
Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
Založ si vlastný .flog alebo sa prihlás, ak už svoj fotoblog máš.

Staňte sa fanúšikom flogu:

 

Najnovšie fotky z celého .flogu