Registrácia
Flog KalendárKomentáreNálepky
Flog ČB Človek Hory Krajina Kvety Makro Mesto More Slovensko Zátišie Ďalšie nálepky
Správy Ekonomika Názory Šport Žurnál Kultúra Koktail Auto VAT Peniaze Profesia Cestovanie Bývanie Zdravie Žena Leto

Peniažteky sem, peniažteky tam...!

V roku 2013 poskytla Európska únia , tzv. Európskemu hlavnému mestu kultúry Košice, cca 70 miliónov €. Vtedajší novo zvolený košický smerácky primátor Richard Raši z týchto peňazí porozdával nemalé čiastky predovšetkým svojim straníckym kolegom. Napríklad Zdenkovi Trebuľovi, košickému županovi, členovi zločineckej komunistickej strany, ľudovému milicionárovi a dôverníkovi ŠtB "prihodil" pre Východoslovenskú galériu na novú podzemnú časť pre "moderné" umenie" pekný balík peňazí. Narýchlo urobená stavba si potom vyžiadala
následnu opravu, lebo z vrchu, z nádvoria zatekalo a v podzemí bol neznesiteľný zápach. Omietky na nádvorí sú doteraz opadané!
Balík peňazí sa vo výške 650 tisíc € sa dostalo aj Barkóczyho palácu, v ktorej sídlilo vedenie krajskej knižnice a ďalšie zbytočné ustanovizne Košického samosprávneho kraja. Z týchto peňazí sa "zrekonštruovalo" nádvorie ma tzv. Ostrov kultúry, ktorý je v priebehu rokov využívaný maximálne päťkrát. Urobil sa tam iba pódium a mobilné protislnečné paravány. Nejaké peniažteky išli aj do samotnej budovy a tak vyzerá v súčasnosti schodište do suterénu, kde sa sem tam prezentuje nejaká výstava.
Preto by bolo načase, aby nové vedenie KSK dalo svojim kontrolórom preveriť efektívne využitie finančných prostriedkov na obidve tieto inštitúcie a zistené nedostatky zverejniť a odszúpiť orgánom činných v trestnom konaní...!

Ďalšie fotografie od tohto autora

K fotke nie sú žiadne komentáre
Tvoj komentár:
Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
Založ si vlastný .flog alebo sa prihlás, ak už svoj fotoblog máš.

Staňte sa fanúšikom flogu:

 

Najnovšie fotky z celého .flogu