Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Pravda.sk

141 komentárov
0 followerov
8 fotiek
informácie

Informácie o flogerovi

Meno a priezvisko

Pravda.sk

Mesto

Bratislava

Niečo o mne

Denník Pravda vydáva spoločnosť PEREX, a.s., ktorá od marca 2010 patrí spoločnosti Florena, a.s., Praha. Na slovenskom trhu vydáva tlačené tituly Pravda, Avízo, City Expres a patria jej portály Pravda.sk, Birdz.sk, Varecha.sk, Avízo.sk.

Na Flogu od roku 2006
Moja technika

prevažne Nikon

@Juldza radšej nie:) ale chystáme iné novinky a vylepšenia.

@Duduk asi bola fotka pridaná v tejto veľkosti, čiže väčší náhľad nie je.

Taká otázka, ak by sme zrušili hviezdičky a bola by len jedna hviezdička, že sa mi to páči. Čiže len pozitívne hodnotenie, myslíte si, že by to pomohlo a ľudia by sa tu cítili lepšie?

@leVarie áno algoritmus na hlavnej stránke www.pravda.sk sa upraví spolu s ďalšími novinkami (tentokrát nie na Flogu, ale na samotnej Pravde) už v októbri (dovtedy tam bude starý algoritmus).

@Iveta-Zdenko možno sa bojí komentárov :)

@dudros a @iwko nemohlo sa stať, že by ste v poslednom období zmazali viac fotografií ako pridali? skúste pridať nejakú peknú fotku a potom sa odhlásiť/prihlásiť. malo by to potom ísť.

@nefotim čo presne myslíte? Fotografie pribúdajú stále, aj komentáre aj hviezdičky? Ako je pochopiteľné, že mimo súťaže o niekoľko percent klesli takéto aktivity... Mimochodom sobota je na väčšine webov najslabším dňom v týždi, čo sa týka návštevnosti (snáď s výnimkou webou typu www.Varecha.sk, kde v sobotu naopak rastie návštevnosť, väčšina webov má sobotu najslabší deň návštevnosti). My v rámci tímu Flogu pracujeme na ďalších novinkách. Veríme, že ľudí potešia...

@RickieFanta veru veru! pekne píšete! Aj my by sme boli radi, keby zakončenie súťaže znamenalo koniec hádok a diskutovanie o fotografiách, záberoch, kompozíciach a podobne.

@oto56 na všetky požiadavky, ktoré prídu cez Kontaktujte tvorcov reagujeme postupne. To o kontaktných údajoch sa netýkalo vás, ale dotyčného, čo sa tu vychvaľoval, že nemáme jeho údaje bla bla, a že máme výhru poslať na detskú onkológiu. Tak to bola reakcia na to, že výhru pošleme tomu, kto ju vyhrá (a nie tretej osobe či nadácií), ak chce víťaz potom výhru darovať, to už je na ňom...

@oto56 keď ste sa prihlásili cudzími údajmi (od detského onkocentra) tak sa prosím, nečudujte, že to píše pod jeho prihlásením.

Nie je v našich silách kontrolovať všetky súťažné fotografie. Možno súťaž nebola ideálna (ale nebola by žiadna), na stránke Varecha.sk keď vyberala víťazné recepty "porota z redakcie", tak bolo tiež zle. Nikdy neulahodíme všetkým. Podľa podobného vzorca (ako je použitý v súťaží) sa zoraďujú fotografie (50 naj) aj na hlavnej stránke www.flog.sk za 3 dni, za 7 dní či za mesiac. A myslíme si, že sa tam dostávajú väčšinou naozaj pekné fotografie. Výhra bude zaslaná konkrétnej osobe, čo si konkrétna osoba s výhrou spraví je jej vec. Ak niekto vyhrá finančnú výhru, vydavateľstvo denníka Pravda zašle finančnú výhru výhercovi (a nie nikomu inému, ani na nejakú nadáciu, ani nikde inde) výhra bude zaslaná výhercovi, keď sa výherca rozhodne, že tú výhru niekomu daruje, alebo že si výhru rozmení na 5-eurovky a tie vyhodí z kostolnej veže nad nejakým námestím do vetra, to je už na výhercovi. Ak súťažiaci prišiel z anonymnej emailovej schránky, ktorá po 10 minútach zanikla, a nevyplnil si ani údaje, tak nemôže mu byť vyplatený honorár, resp. výhra. Prevádzkovateľ nebude posielať "niekam na účet výhru", prevádzkovateľ ju zašle víťazovi, ktorý normálne dodržal pravidlá.

áno do súťaže stačí pridať jednu fotku, resp. pri vyhodnocovaní každý fotograf vyhrá maximálne raz. Čiže ak by aj boli napr. na prvom a druhom mieste fotky od toho istého flogera, tak vyhrá len tu vyššiu cenu, a druhé miesto získa, ten kto bol tretí... Čiže každý vyhrá maximálne raz v tejto súťaži. Rebríček priebežný síce ukazuje stav fotiek, ale pri vyhodnocovaní započítame od každého fotografa práve jednu fotografiu, čiže 10 víťazov bude 10 rôznych flogerov.

@Jozko vaša fotografia je milá, a nikto nikdy netvrdil, že všetky fotky v súťaži musia byť technicky kvalitné.

@sasenka-vlcica nad limitmi začíname uvažovať, musí o tom rozhodnúť viac ľudí.

@Ludmar ďakujeme za názor. Nebojte sa, chceme rozvíjať Flog aj naďalej. A áno, rátali sme, že ľudia budú frflať, ale nečakali sme pri súťaži až toľko negatívností. Chceme robiť skvelý Flog, aby tu ľudia zdieľali fotografie, aby si ich hodnotili, aby sa tu čo najviac ľuďom páčilo. Nevieme vyhovieť 100% všetkým (a to ani nie je cieľom, resp. nemôže byť cieľom žiadnej stránky).

@pterodaktyl my máme zoznam kde je asi 90-100 takýchto hlasovačov, čo nemali žiadnu aktivitu. pracujeme na tom. a aj na iných veciach.

@copaty pracuje sa na tom.

@Copaty riešime to. Nebudeme započítavať hlasy od neaktívnych používateľov...

Hlasy od flogerov, ktorí sa zaregistrovali a neurobili nič, len rovno zahlasovali hviezdičkami zatiaľ nezapočítávame. Nech pekne začnú používať Flog (pridávať fotografie, diskutovať, potom ich systém začne automaticky považovať za aktívnych používateľov a začne zarátavať aj ich hviezdičky) Sledujte aj nové FLOGOVINKY, blog admina, kde píšeme o novinkách na Flogu... Otvor linku: http://flog.pravda.sk/administrator.flog?foto=513408 alebo klikni na @513408

Hlasy od flogerov, ktorí sa zaregistrovali a neurobili nič, len rovno zahlasovali hviezdičkami zatiaľ nezapočítávame. Nech pekne začnú používať Flog (pridávať fotografie, diskutovať, potom ich systém začne automaticky považovať za aktívnych používateľov a začne zarátavať aj ich hviezdičky) Sledujte aj nové FLOGOVINKY, blog admina, kde píšeme o novinkách na Flogu... Otvor linku: http://flog.pravda.sk/administrator.flog?foto=513408 alebo klikni na @513408

@Iwko ano. Momentálne odhaľujeme "falošné" kontá, ktoré len hlasujú, a znížime im váhu a podporíme verných a aktívnych Flogerov. Sledujte adminov blog Novinky flogu a čoskoro predstavíme ďalšie vylepšenia a novinky.

@milos áno môžete. presne ako @marta.kalabova píše...

@bogo neviem presne ako si predstavujete, že by sme v polovici súťaže mali meniť pravidlá, to žiaľ nemôžeme. Chceme zvýšiť váhu hviezdičiek, tak aby nemohol hviezdičkovať prázdny čertstvo zaregistrovaný nick.

Už sme zadali programátorom, že by hviezdičkovať mali môcť len tí, ktorí v minulosti dostali aspoň k jednej svojej fotke hviezdičky. Čiže na "plnohodnotné členstvo" vo Flog komunite musia prispieť aspoň jednou vecou, ktorá sa páči inému plnohodnotnému flogerovi. Stále si myslíme, že súťaž je férová, len keď od prvého dňa sú tu viacerí používatelia apriori z princípu proti súťaži, tak potom to takto vyzerá. Je nám ľúto, že ste prijali našu súťaž tak negatívne. Chceli sme flogerov potešiť súťažou k novému flogu, súťažou, ktorú sme sa snažili vymyslieť čo najférovejšie. V najbližších dňoch zverejníme priebežné výsledky a súťaž končí v pôvodne plánovanom termíne, tak ako bola vyhlásená. Ďalšie súťaže do budúcna zvážime.

Komentovať nie je nutné. Už sme zadali programátorom, že by hviezdičkovať mali môcť len tí, ktorí v minulosti dostali aspoň k jednej svojej fotke hviezdičky. Čiže na "plnohodnotné členstvo" vo Flog komunite musia prispieť aspoň jednou vecou, ktorá sa páči inému plnohodnotnému flogerovi.

@cicka1980 akonáhle nás niekto upozorní na problém, alebo ho sami objavíme, tak to vyriešime.

@oto56 kam ste písali (z akého emailu)? Odpisujeme na všetky prípomienky, ktoré k nám prídu cez oficiálny kontaktný formulár.

@pepe nezavádzajte, prosím, ostatných! 1. Nemohli ste vidieť "prvé dve fotky, ktoré určite nie sú najkrajšie". Žiaden priebežný rebríček vo Flogovej súťaži NEEXISTUJE, a teda ste ho NEMOHLI VIDIEŤ. Priebežný rebríček sa zobrazí v polovici súťaži. 2. Neviem na čo ste z iných webov na Slovensku zvyknutí vy, ale my sme počas tejto súťaže NEVYMAZALI ANI JEDEN nesúhlasný komentár. Myslím, že o tom svedčí aj táto diskusia, ktorú práve čítate. 3. @pepe poteší nás, ak posadíte vášho 6 ročného syna a otvoríte mu www.flog.sk a nech povie, ktorá fotografia sa mu najviac páči. Ak mu otvoríte hlavnú stránku www.flog.sk (kde sú automatizovane zobrazované "najkrajšie fotky za 3 dni, 7 dní, mesiac", myslím, že sa mu mnohé z nich budú páčiť. Tá hlavna stránka funguje na veľmi podobnom princípe (hviezdičkovanie) ako celá naša súťaž. My sme si súťaž premysleli, a vybrali sme možnosť, ktorá mala najviac výhod oproti nevýhodám.

Na našej druhej stránke Varecha.Pravda.sk sme v minulosti mali veľké problémy so súťažami, keď víťazov (najlepší recept týždňa) vyberala každý týždeň redakcia. Ľudia nás zaplavovali kritikov, pretože vraj redakcia nevybrala správny recept, že redakcia niekomu nadržiava a naopak niekomu krivdí. Vznikli hádky a problémy až sa súťaže pozastavili. Neskôr sme skúsili obnoviť súťaže, kde hlasovali návštevníci Varecha.sk sami za recepty na nejakú tému mesiaca, bol s tým problém, že sa veľa ľudí snažilo "napasovať recept" na súťaž k téme. Ak sme mali súťaž o najlepší recept zahraničnej kuchyne, tak zrazu pri veľa receptoch pribudlo prídavné meno "o krajine pôvodu receptu" a používatelia sa hnevali, že klesá úroveň súťaží na Vareche. Skúsili sme tretie štádium súťaží, kde sme stále nechali hlasovať používateľov, každý mesiac za najlepší recept na ľubovoľnú tému. A hádky ustali a zrazu sa ľudia upokojili, a každý mesiac vyhrávajú zaujímavé a pekné recepty. Preto nám prišiel súčasný model súťaže za najvhodnejší. Každý vidí priebežne koľko ľudí hlasovalo, aká je priemerná známka a dokonca aj zoznam ľudí, ktorí hlasovali za jeho fotografie (to dokonca na Varecha.sk ani nie je vidieť, že kto hlasoval). Recepty a fotografie sú síce odlišná tématika, ale nemyslím si, že by nemohla fungovať podobná súťaž aj tu.

@LuKu anonymné hodnotenia sú zakázané už dávno. Každý vidí, kto hlasoval za jeho fotografiu (a v prípade, že pridá aj komentár, tak aj ako hlasoval za fotografiu). Výsledky súťaže o fotografiu leta ešte nemôžu nič dokazovať, keďže súťaž len začala a výsledky budú o pár týždňov.

Na stránke Varecha.Pravda.sk sme v minulosti mali veľké problémy so súťažami, keď víťazov (najlepší recept týždňa) vyberala každý týždeň redakcia. Ľudia nás zaplavovali kritikov, pretože vraj redakcia nevybrala správny recept, že redakcia niekomu nadržiava a naopak niekomu krivdí. Vznikli hádky a problémy až sa súťaže zrušili. Neskôr sme skúsili obnoviť súťaže, kde hlasovali návštevníci Varecha.sk sami (sami používatelia!) za recepty na nejakú tému mesiaca, bol s tým problém, že sa veľa ľudí snažilo "napasovať recept" na súťaž. Ak sme mali súťaž o najlepší recept zahraničnej kuchyne, tak zrazu pri veľa receptoch pribudlo prídavné meno "o krajine pôvodu receptu" a používatelia sa hnevali, že klesá úroveň súťaží na Vareche. Skúsili sme 3. štádium, kde sme stále nechali hlasovať používateľov, každý mesiac za najlepší recept na ľubovoľnú tému. Hádky ustali a všetci sa upokojili. Predpokladáme, že súčasný model súťaže je v súčasných podmienkach najvhodnejší. Súťaž je už vyhlásená, veríme, že dopadne dobre a vyhrajú pekné fotografie.

@bacajozko aj mi dúfame, že bude Flog, čo najpestrejší, a že tu budú fotografie o všeličom...

@fofa bola to chyba, resp. funkcia. Programátor to vraj spravil tak, aby tam nebol dlhý text. Ale už je to zmenené, a bez ohľadu na počet nickov (aj keby ich tam bolo 1000) tak sa vypíšu všetci. Skontrolujte si: http://flog.pravda.sk/digitaldreams.flog?foto=509917 32x hlasované. Po kliku sa zjaví "Za fotku hlasovali: @onilecram, @uplny-debil, @DJW, @Mia-Minor, @reny5193, @peter.pirozek, @Juliška, @Bengri, @Torr11, @moni36, @oto56, @mikeskovci, @Peka, @hortinka, @Han6naH, @vojtoPN, @Johny18, @DUDIS, @ivasch, @kajulak, @Jaroslav-Tonhauser, @Tiger, @SubjKRITIK, @Renata, @ppp, @whitehill, @Karol, @Stanislav-Orolin, @Chaine, @golopeter, @Echinocactus, @hasič" je ich presne 32. (Môže sa stať, že pri veľmi starých fotografiách, keď dakedy boli ešte anonymné hlasy tie tam nebudú (logicky) vypísané. Ale to sa týka len starých fotografií)

Oficiálne stanovisko: Začiatkom júla sme spustili nový Flog.sk s novým dizajnom a vylepšenými funkciami, postupne do Flogu pridávame ďalšie drobnosti a vylepšenia. Po rokoch sme chceli opäť obnoviť letnú súťaž, všetkým v Pravde sa nám páčia fotografie, ktoré flogeri prinášajú. A tak sme dostali nápad vyhlásiť súťaž o najlepšiu fotku a zverejniť ju na titulnej stránke denníka Pravda + získa honorár 500 Eur. Rozmýšľali sme ako zorganizovať súťaž, či si víťazov vyberie redakcia Pravdy sama, že ktoré fotky sa im najviac páčia, alebo či to skombinujeme nejak s voľbou používateľov (podľa hviezdičiek vyberieme 100 najlepších a z nich si redakcia vyberie 10 naj), alebo to necháme čisto na používateľov. Keďže primárne rubriku Flog.sk považujeme za "fotografickú komunitu pre ľudí", kde ľudia sami pridávajú fotografie, kde ľudia si ich sami hodnotia, chvália či kritizujú fotografie, kde sa na základe ich hodnotenia zostavujú rebríčky najkrajších fotiek - tak nám prišlo najférovejšie a najvhodnejšie, aby ľudia sami vybrali najlepšie fotografie! Momentálne ľudia hviezdičkujú za fotografie, ktoré sa im páčia. Nevidíme dôvod prečo by zrazu, len kvôli súťaži, tak prestali činiť. Do súťaže sa môže zaradiť kto chce, a ten kto nechce, ten môže pri pridávaní fotku rozhodnúť, že nechce ísť do súťaže. Je nám ľúto, že niektorí ľudia sa "z princípu" nechcú zúčastniť súťaže, lebo im "z princípu" vadí, že o víťazoch rozhoduje verejnosť. Myslíme si, že demokratický výber verejnosti je oveľa lepší, ako keby o víťazoch rozhodovala porota vyvolených (či už zástupcov redakcie, alebo zástupcov sponzora), myslíme si, že masa ľudí, ktorí radi fotia (a na Flog chodia) určite dokáže vybrať krajšie a pestrejšie fotky ako malá uzavretá skupinka. Ale trochu sme smutní, že k našej súťaži pristupujete spôsobom "je vidieť ktoré foto je súťažné a tým pádom ich nehodnotím ako väčšina rozumných fotografov ktorý si to vedia v hlave dať do kopy", prípadne sa tam neprihlásite "z princípu" lebo hlasujú ľudia. Každý používateľ môže za jednu fotografiu hlasovať len raz, a to že pribudne aj tu-a-tam nejaká škaredšia fotka neznamená, že za ňu bude niekto vôbec hlasovať. Veríme, že ľudia pochopia, že tento spôsob súťaže je najférovejší a najvyváženejší a že sa im naša súťaž zapáči. Pokiaľ budeme spokojní s výsledkami (množstvo fotiek, kvalita fotiek) tak radi budeme robiť podobné súťaže (možno aj tématicky) aj v budúcnosti, ak však "tí lepší fotografi" budú bojkotovať súťaž a vyhrajú nie najkrajšie fotky, tak asi v budúcnosti porozmýšľame, či má význam súťaž na Flog.sk Tešíme sa na vaše fotky, zatiaľ pribudlo celkom dosť fotiek a mnohé sú veľmi pekné! Admin Flog.Pravda.sk

@fofa to je chyba, budú sa vypisovať všetky.

Je nám ľúto, že sa vám náš nápad nepáči. Bola aj úvaha, že by sa naj fotky vyberali čisto redakciou Pravdy, alebo, že by to bol nejaký mix, že flogeri vyberú napr. 100 fotiek a z nich redakcia 10 najlepších z nich. Potom sme sa priklonili, že by sme chceli, aby flogeri hlasovali za naj fotky sami. Dúfame, že ľudia budú hlasovať za pekné fotky a nebude tu vládnuť nevraživosť :)

@fofa 1. tá úprava je už urobená dávnejšie, každý môže za jednu fotografiu hlasovať len 1 krát. 2. anonymné hlasovanie skončilo už dávnejšie, keď je tam napr. že hlasovalo 25 ľudí, keď na to kliknete vypíše sa vám 25 nickov, ktorí hlasovali. 3. Prečo by ste chceli zverejňovať fotografie anonymne? 4. Ako to presne myslíte? "Odborné pretriedenie fotiek za mesiac"? Mimochodom možno ste si všimli, že cez hlavnú stránku sa dá preklikať k fotkám mesiaca, za každý mesiac aj spätne: http://flog.pravda.sk/FotoMonth.aspx?datum=2013-7 http://flog.pravda.sk/FotoMonth.aspx?datum=2013-6 http://flog.pravda.sk/FotoMonth.aspx?datum=2013-5 http://flog.pravda.sk/FotoMonth.aspx?datum=2013-4 http://flog.pravda.sk/FotoMonth.aspx?datum=2013-3 http://flog.pravda.sk/FotoMonth.aspx?datum=2013-2 http://flog.pravda.sk/FotoMonth.aspx?datum=2013-1 http://flog.pravda.sk/FotoMonth.aspx?datum=2012-12 5. Veľmi by nás potešilo, keby sme vedeli pridávať aj články o fototechnike a fotografovaní. Je to jedna z vecí, ktoré by sme raz chceli mať na Flog.Pravda.sk

Momentalne pouzivatel nemoze zablokovat ineho pouzivatela, ale popracujeme na takej funkci...

Na budúci týždeň začne súťaž.

@BUBNUphoto možno niekedy niečo také pribudne (berte to však tak, že 80-90% zobrazení fotky urobia čitatelia Pravdy, ktorý nie sú zaregistrovaní alebo sú, a nie sú prihlásení, čiže nevieme ich nick, len si pozerajú pekné fotky...)

@bob mi to môžme prekryť javascriptom, ktorý niečo napíše, že sa to nedá (ale aj tak sa to dá, lebo teoreticky v momente keď si zobrazujete fotografiu, je v pamäti vášho počítača, inak by sa vám nezobrazila)

@nefotim k sťahovaniu fotografií: to sa veľmi zablokovať nedá, už tým že sa "fotografia zobrazí" v počítači cez internet, je defacto stiahnutá (čo veľa ľudí nevie). Každý obrázok ktorý vidíte, napr. aj banner, máte prakticky stiahnutý v pamäti počítača (a čokoľvek sa tým pádom dá uložiť, inak by sa to nedalo pozrieť).

@samuraj v akom prehliadači a v akom zariadení (počítač, smartphone, tablet) vám to robí s tým žltým tlačítkom, prípadne kde presne (ktorá stránka)? ak neviete stačí na príslušnej stránke kliknete vpravo dole v pravom stĺpci na "Kontaktujte tvorcov flogu" a flog si k prípomienke zapíše aj technické parametre vášho počítača, aby sme ľahšie odhalili chybu...

@marvin áno, nechali sme aj výpis podľa autorov (hore sa dá prekliknúť) aj podľa času

@golopeter viete nám poslať fotografiu ktorá robí problém, aby sme to s ňou vyskúšali?

@golopeter a ďalší, ak máte TECHNICKÝ problém, že niečo nefunguje ako má, použite prosím kontaktný formulár, ten príde priamo technikom aj s informáciou v akom prehliadači, operačnom systéme to robí...

a k "zamrznutiu pred 2-3 rokmi", to bolo dávno a bol to predchádzajúci tím Pravda.sk

zaujímavé nápady! niečo z toho asi bude, ale asi nie úplne všetko :)

@nefotim to je iná súťaž. flogová bude po nej...

Výber dňa sme nahradili 50 najlepšie hodnotenými fotkami za posledné dni (na hlavnej stránke www.flog.sk) preto, lebo si myslíme, že je férovejšií a vyváženejší. Nechceme, aby niekto (napr. admin) ovplyvňoval rebríčky, výbery a pod, chceme aby obsah flogu, čo najviac vystihoval to, čo sa páči ľuďom/flogerom...

@monikin-flog v najbližšej dobe sa email nebude dať meniť, ale pouvažujeme nad tým...

Ignore list je určite zaujímavá funkcionalita má výhody i nevýhody, a je to trochu zložitejšia funkcia, ale porozmýšľame nad ňou. Uvidíme....

Ďakujeme za podnetné prípomienky, prezentujeme ich redakcií a nejak to naplánujeme. Pravdepodobne to bude mix hviezdičkovania a poroty.

@Echinocactus overím, keď sa vráti hlavný flogový programátor, že či v tom nebude nejaký technický problém, musí si pár dní oddýchnuť, aby načerpal nové sily a my medzitým ho zaplavíme vašimi nápadmi na vylepšenia...

@petokato niečo podobné máme už aj na našej receptovej stránke www.varecha.sk, tam máme rebríček TOP 10 naj receptov z pred roka, a celkom na to ľudia klikajpobľúbených receptov pred rokom a celkom na to ľudia klikajú, takže to zakomponujeme aj sem.

@Ludmar ďakujeme za pochvalu. Odlíšime, ešte uvažujeme, či nepridáme fotku komentujúceho. To ešte zvážime.

@Stanislav-Orolin ano, človek si bude môcť kliknúť a nastaviť, aký flog chce, či biely alebo tmavý.

@marta.kalabova niečo také urobíme

@marta.kalabova chceme dať na jednu stránku oveľa viac fotografií. neviem presne čo myslíte, ako po kliknutí na 3 stranu sa zobrazil zoznam všetkých strán?

@Mustis veľmi zaujímavý nápad, notifikácie spomenutia treba. Musíme nejak premyslieť, kde a ako by to fungovalo. Ale tiež nad tým uvažujete (nám sa deje občas tiež, že niekde nám napíšu @pravda.sk a tiež nám samotným pomôže notifikácia)

@goranko celé "Info o flogu" chceme zvýrazniť. A aj ostatné nápady/prípomienky ľudí čítame a zvažujeme.

@HA-306 to nám je ľúto, čo neviete nájsť? Väčšina vecí ostala na podobnom mieste (radikálne sa zmenila najmä hlavná stránka www.flog.sk)

@Jupiter @granko áno, to je nápad. Priznávam toto nás nenapadlo, ale je to super nápad! Porozmýšľame ako to spraviť a pribudne to...

@bogo asi upravíme. Ešte nejaké prípomienky k textu pri hviezdičkách?

@DUDIS super podnet (a aj ďalší ľudia), čítame, zapisujeme si, čo treba spraviť, resp. čo treba zvážiť. Potešia nás ďalšie komentáre, nápady, prípomienky či kritiky. Sme veľmi radi, že sa to väčšine ľudí páči.

@bzuko chceme dať 1-2 týždne čas, že ako ľudia zareagujú na výpočty a ako sa budú správať nové vzorce (napr. top fotky na titulnej stránke Flogu, ktoré nahradili "dnešný výber"), a tie vzorce ešte možno upravíme, aby vyberali, čo najlepšie a čo najpestrejšie fotografie. @johny18 je tam limit 2 do top, možno ho ešte upravíme, chceme vidieť pár dní, ako bude automat vypočítavať rebríčky, a chceme to prispôsobiť, aby dával, čo najkvalitnejšie a zároveň najpestrejšie fotografie.

Ešte budú aj ďalšie novinky, teraz zbierame feedback k novému dizajnu a prvé reakcie. Ešte chystáme ďalšie (skôr technickejšie) vylepšenia.

@nefotim aha ďakujem, lebo som si nebol istý... :)

@nefotim trošku som nepochopil otázku...

@Echinocactus - dnešné, včerajšie sú hore v Kalendár, - to nie je za posledné dni, to je za celú históriu Flogu (kalendárik vpravo sa dá preklikávať) na predchádzajúci mesiac, asi tie šípočky zväčšíme ale možno by sme to mali premenovať nejak.

V mene všetkých vo Flog.Pravda.sk ďakujeme!

Je to zatiaľ prvá zmena, ešte niektoré veci nie sú dorobené. Čo sa týka farieb, žiaľ v rámci dizajn manuálu musíme robiť weby biele, ale tu sme sa rozhodli urobiť takú výnimku, že si používateľ bude môcť prepnúť biely a čierny dizajn (biely bude síce základný, ale kto bude chcieť bude si ho môcť prepnúť do čierneho). Ešte máme veľa vecí rozrobených a budeme ich pridávať postupne, ale chceli sme vás potešiť, čo najskôr. Samozrejme píšte prípomienky, nápady, ďalšie tipy. My ešte máme nejaké rozpracované, postupne vás nimi prekvapíme, ale ak prídu ďalšie zaujímavé nápady radi nad nimi pouvažujeme...

@laVarie zajtra pribudne do horného menu...

Ešte tu nie sú všetky novinky. Niektoré budú pribúdať postupne počas leta.

zaujímavé nadpisy fotiek dávate :)

@dudis zaujímavý nápad, už síce máme viac-menej pripravené nové veci, ale ešte čo to pribudne. Zatiaľ je tu "ticho pred búrkou" :)

@T.e.j.o zaujímavý nápad s tými súkromnými poštami... porozmýšlame nad tým.

@byron zaujímavý nápad.

@imrych @DUDIS @SONY-Cyber-shot-6.0 a ďalší... Možno máte pravdu, že ten text pri hviezdičkách nie je ideálny. Pokojne napíšte vy (aj ostatní) nejaké tipy na "texty" k 1 hviezdičke, 2 hviezdičkám až 5 hviezdičkám... a ak tu budú zaujímavé texty, tak pokojne možno nahradíme ten, čo sme zvolili my, nejakým novším....

@iygor možno by sme naozaj mali robiť osvetu, aby sa ľudia naučili hodnotiť fotky, len si nevieme predstaviť, ako by sme to robili... :/

@bzuko áno :) web dokážu zrenovovať aj za 24 hodín (ak napríklad predtým pár týždňov, či mesiacov pripravovali tú renováciu, tak áno, potom vedia za 24 hodín zmeniť starú za novú...

@nefotim @byron ako najradšej by sme boli najlepší, ale uznávame, že 3 roky sa tu toho veľa nezmenilo, a náš cieľ je teraz posunúť Flog ďalej, zmodernizovať ho, vylepšiť, pridať funkcie. Samozrejme "chceme byť najlepší", "chceme byť najnavštevovanejší", čo môže byť dlhodobý cieľ. Samozrejme to neznamená, že musíme byť najlepší. Chceme proste Flog zlepšovať smerom "k najlepšiemu"... Možno sa nám to nepodarí, ale chceme ísť tým smerom...

@DuPe my by sme napríklad boli radi, keby tu boli články / videá "ako fotografovať", nejaké tutoriály/návody. Ale zas nemôžeme mať všetko hneď.

@entvafangornova k tejto veci: "A mimochodom by ste mali zamedziť sťahovaniu fotografií, lebo sa už pár ludí sťažovalo, že si svoje fotky našli niekde inde." s tým veľmi nevieme pomôcť, podobný problém máme aj na www.varecha.sk, že ľudia pridajú recept, a niekto iný im ho skopíruje (alebo im kopírujú fotky z receptov). Tým 100% nevieme zabrániť, akonáhle je niečo na internete, tak sa to kopírovať dá.... Jediné, že by sme prirobili nejaké razitká, že kto chce, si môže fotku orazitkovať svojim flogom, menom, linkou... Ale nikto (žiaden web) vám nedokáže zaručiť, že si nikto nestiahne fotku a nezverejní ju ďalej... :(

@entvafangornova ako myslíte otázku... Náš cieľ je, aby Flog bol najlepší slovenský foto web a aby ho ľudia mali radi a používali čo najčastejšie (a vďaka tomu budeme vedieť predávať reklamu).

@cicka1980 aj o dizajnových zmenách uvažujeme, a napríklad zmeniť hodnotenie fotiek, ako tu spomínajú mnohí ľudia sa nám zdá dobrý nápad...

Flog pre iPhone, Android by ste neprivítali?

@DuPe Facebook sme dnes založili. Budeme tam asi ukazovať aj zaujímavé fotky, nech sa trochu Flog spopularizuje. https://www.facebook.com/pages/FlogPravdask/407038526058748

@DuPe a to sú aké? Myslím tie "kritéria, kvôli ktorým fotografi opúšťajú fotoservery"?

K anonymnému hodnoteniu fotiek, bolo by podľa vás lepšie, aby ste videli, kto hlasoval/hodnotil fotografiu? Že napríklad týchto 12 ľudí hodnotilo fotografiu (vymenovaní ľudia)?

Táto fotografia bola vybraná ako najlepšia fotografia piateho týždňa súťaže. Autor získava "kupón na CEWE Fotoknihu v hodnote 26,95 €". K výhre Vám srdečne blahoželáme.

Táto fotografia bola vybraná ako najlepšia fotografia štvrtého týždňa súťaže. Autor získava "kupón na CEWE Fotoknihu v hodnote 26,95 €". K výhre Vám srdečne blahoželáme.

Táto fotografia bola vybraná ako najlepšia fotografia druhého týždňa súťaže. Autor získava "kupón na CEWE Fotoknihu v hodnote 26,95 €". K výhre Vám srdečne blahoželáme.

@Mimina > Vymazat a nahodit nanovo by Vam aj tak nepomohlo. Takto fotka v sutazi by vyhrat aj tak nemohla. Sice nemozeme (kvoli mnozstvu) kontrolovat kazdu fotku v sutazi hned pri nahrani. No kontrolujeme kazdu vyhernu skor ako vyhru pridelime. Aj pri zrebovali vyhercu z prveho tyzdna, bol povodne vybrany iny vyherca. No ten zjavne porusil pravidla sutaze, tak sme vyberali dalej. Este ze Vy mate chrbtovu kost ;-) Prajeme dobre svetlo a vela stastia v sutazi.

Táto fotografia bola vybraná ako najlepšia fotografia prvého týždňa súťaže. Autor získava "kupón na CEWE Fotoknihu v hodnote 26,95 €". K výhre Vám srdečne blahoželáme.

Téma "Krajina a architektúra" je jedno súťažné kolo, ktoré prebieha celý apríl 2010. Toto súťažné kolo ma pridelenú nálepku "sutaz2010krajina".

@DUDIS posledné upozornenie za SPAMovanie !

@furčake > Prepáčte ale Vaše fotky asi zožral aligátor. Bohužial sa to z času na čas stáva aj iným. Na toto bohužial nie sme poistený.

@papi > Urcite to bude ovela lepsie

Ano ano, správne sa píše "Práve sme spustili..." s makkym I. Neviem ako sa to tam dostalo ;-) Asi nejaky hacker. ;-) @papi > Ano, profil urcite bude lepsie pristupny. Ani my s tym nie sme spokojni. Caka nas konecne dlho slubovany redesign. Robime na tom.