Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Puk ruže Maurítius

Ruža dostala meno podľa miesta vyšľachtenia - ostrova Maurítius a dodnes patrí k jeho flóre. Je to veľkokvetá ruža so zvláštnym tvarom puku a kvetu. Okvetné lístky sú totiž vpredu zvlnené, čím kvet pripomína čipkovanú skladanú sukňu. Preto sa jej aj medzi ružiarmi hovorí, že je to ruža v čipkovanej sukničke. Jej ďalšou zvláštnosťou je, že farby kvetu časom nevyblednú, ale naopak oxidáciou farbiva tmavnú. Dávam pre našu Konvalinku, na privítanie z dlhých ciest...:-) Samozrejme pre Vás ostatných tiež.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Ján-K.

Ďakujem John! Nuž keď ich pestujem, tak by som mal k nim mať aspoň trochu citu ...:-))) Ale je to pravda! Fotenie ruží a vobec kvetín si vyžaduje určitý cit ... Ja myslím, že fotenie ako také vobec ...:-)

john6668

Tak toto je skutoc'na' sila! Na'dherny' za'ber ruz'e, ktory' sa c'asto nevi'da! Vel'mi pekne ale hlavne s vel'ky'm citom to vyzera' byt' fotene'!!!!!!!!!!!!!!!!

Stando

Aj táto sa mi páči.....

Kajo-a-Tanja

Janko krása páči sa ......:-) P.S. Janko môžeš sa pozrieť ku mňe mám tam kvetinku ktorej neviem prísť na meno priniesol semiačka Tatianke z Ruska azda si sa s tým stretol.....:-) Ďakujem....

Ján-K.

Ďakujem všetkým za kuky a komenty a Tebe Konvalinka obzvlášť! Som naozaj rád, že som Ti ružičkou urobil radosť! Však to bol účel! Ďakujem aj ja za pekné písmenká!

konvalinka

srdečne zdravím, dnes som sa vrátila z východu a tu ma čaká takýto krásny darček :-) veľmi pekne ďakujem, poteší ma vždy, keď na mňa niekto myslí a urobí mi radosť :-) nádherný kvet, tie lupene sú ozaj zvláštne, takmer lososové a prekrásne sa vlniace ... ďakujem za darček :-) *****

evina7

kráásna ďakujem za návštevu u mna :)

helka

nadhera 5*

Vetrik

nádherná farba, prekrásna ruža, vynikajúca fotka

Jarmila

vďaka za všetky ruže aj komentáre k nim

daniela-quadrantid

vdaka za exkurz v rozariu

julka

krásne a prajem krásny týždeň :-))

bibi67

ozaj krasna... :)

Chaine

Utesena ruza, naozaj ako v cipkovanej suknicke :)