Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Ostrihomská bazilika

Tesne pred polnocou, ako je už mojím "dobrým" zvykom, pretože cez deň musím makať ...:-) Tak som si urobil pred spaním výlet z hotelu k Dunaju a jednookého mi bolo akosi ľúto nechať samého, tak som ho vzal tiež. Nech sa vyvenčí ...:-) A takto sa mi odvďačil ...:-))) Je to fotené zo Štúrova, zo slovenskej strany Dunaja. Dávam pre všetkých, ktorí majú radi nočné s prianím pekného konca pracovného týždňa.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
fotoxtrem

lepšiu foto Baziliky som asi nevidel :)

baraka

je to krásne

kviktor

krasna

mrkvicka

je to krásne..

beata

krasne nemam slov uzasneeeee

iveta

super

Ján-K.

Ďakujem Marti! Mám naozaj radosť!

Marta

Srdečná gratulka k výberu dňa!

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som veľmi rád, že je fotka vo výbere! Ďakujem! Pre Macha: Tá kvázi presaturácia farieb ako aj zliata pravá a ľavá strana sú dané intenzitou a smerom osvetlenia. Ako vidíš, nasvietené sú len budovy hore na kopci, samotný breh je osvetlený len obyčajným pouličným osvetlením, breh kopca osvetlený vôbec nie je, len odrazy svetla od samotných budov hore na kopci ho ako-tak osvetľujú. Preto pod samotnou bazilikou, ktorá je samozrejme osvetlená najintenzívnejšie je to ešte ako tak, smerom ku krajom však intenzita osvetlenia klesá. Je to nakoniec vidieť aj na odrazoch svetla vo vode. Okrem toho, ten kostol napravo je za brehom a breh nie je osvetlený. Preto tá tmavá časť vpravo. Čo sa týka ostrosti a šumu, fotka vôbec nebola doostrovaná a šum vôbec odstraňovaný. U nočných fotiek je viac-menej normálne, že majú trošku vyššiu hladinu šumu ako denné, tak som to nechal tak. Práve, keby som softwarovo zosvetľoval tie tmavé miesta, tak by mi úroveň šumu parádne narástla a okrem toho by fotka nezodpovedala skutočnosti. Takže asi tak ...:-) Neberiem to vôbec v zlom, nič nezakrývam, naopak, snažím sa vysvetliť príčiny ...:-)

Mach

Mal by som ale nejaké výhrady ku fotke. Je na nej nejako príliš veľa šumu a v niektorých miestach sú farby úplne presaturované. Zrejme preto na mňa pôsobí neostro a dosť divne. Napríklad ľavá a pravá strana steny a stromy sú zliate do jednej farby. Nechcem tu mudrovať, jednoducho sú to moje postrehy, dúfam že to nikto nezoberie v zlom.

IXYZET

gratulujem

Marta

Nádhera! Blahoželám k prekrásnej TOP-ke!

Ján-K.

Ďakujem Bibík! So naozaj veľmi rád!

bibi67

jednoducho krasa janko a jasne, ze srdecne blahozelam k zasluzenej topke... :)

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za návštevu, gratulky a pekné komenty! Som veľmi rád, že sa Vám fotka páči! Ivanko nemyslím, žeby padalo, možno skôr skreslenie širokáča ...:-) Je to však fotené trošku zošikma. Napravo je totiž most a naľavo zase prístav a ani jeden z nich som nechcel mať v zábere, aby nerušili tak som to takto ...:-) Samozrejme, že nie je problém potiahnuť rohom ...:-))) Ďakujem za kuk a koment!

duves

Dobrá práca

ivan

Gratulujem. Troška padá nie....?

daduska71

bodíky

daduska71

krásne...:)

IXYZET

nemám slov....

Ján-K.

Asi nás tu takých bude viac ...:-))) Ale zase tie nočné majú predsa len tú svoju krásu a čaro a ono to zato stojí! Nuž a čo fotograf pre dobrú fotku neurobí, že? ...:-))) Díky!!!

Kalimerony

Áno, poznám :-)

Ján-K.

Ďakujem Kalimerony! No to šaškovanie ušlo, bolo celkom príjemne, nepršalo a ani komáre veľmi neboli! Horšie to už bolo s kibicmi a pripitými ...:-) Ale to je bohužiaľ väčšinou súčasť nočného fotenia ...:-) Však to myslím poznáš z vlastnej skúsenosti ...:-)))

Kalimerony

Ozaj si nešaškoval nadarmo. Peknééé. Tiež som už dávno žiadnu nočnú nedal :-)

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Mám naozaj nesmiernu radosť! Pekný večer!

Stanislav-Orolin

Super, gratulujem k top.

helka

velmi pekne foto,ako vsetky Tvoje,Janko 5

kajulak

...rád hodnotím snímky tohoto typu....umíš !

fofa

Stalo to za námahu, super nasvetlené, pekné foto!

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za návštevu, kuk a krásne gratulky! Veľmi ste ma potešili! Ďakujem prajem a krásny víkend všetkým!

daniela-quadrantid

gratulujem

SONY-Cyber-shot-6.0

Už len to, že sa človek dokáže podeliť o krásu toho, čo je pekné, je nádherné...

Pindo

krasne..gratulujem k top

Jarmila

Janko srdečne gratulujem k Top

leho-tanka

krasne foto:-)

leho-tanka

krsne fot,gratulka k top

Džamila

Janko, gratulujem k zaslúženej TOP-ke!

Ján-K.

Ďakujem Maam! Teším sa, že sa fotka páči!

Maaaaam

krasa

Ján-K.

Ďakujem blondy! Som rád, že som pomohol! Skús fotiť na ISO 100 alebo 200! Bude menej šumu! ...:-)

blondy

Tak to si ma dostal teraz, WAW! a dakujem za radu nejaka hviezdicka sa uz zadarila ale fotka presumena flakata..tato tvoja je nadhernaaaaa!

Ján-K.

Ďakujem hasič a Duško! Ja tiež súhlasím s Duškom! Treba si to vyskúšať a rozhodne sa nenechať odradiť prvým neúspechom. Prvá nočná väčšinou nevýjde, ale človek sa na nej zase naučí a poučí a potom tie ďalšie sú stále lepšie a lepšie ...:-)

DUDIS

paráda.. pre hasiča: ale máš len ísť v noci na zaujímavé miesta a statív.. skús

hasič

Prekrásne foto,na toto ja nemám...

Ján-K.

Ďakujem Juraj! Nuž občas sa to dá, ale ono je to väčšinou na úkor niečoho ...:-) Hlavne spánku ...:-) Priznám sa bez mučenia ...:-)))

Juraj

Janko,ako to všetko stíhaš? v noci robíš super fotečky a cez deň makáš,obdivuhodné!

Ján-K.

Ďakujem jofo! Mám radosť, že sa Ti páči a že som tam na tom nábreží nerobil niektorým nadarmo divadlo! A len dúfam, že tým zamilovaným, ktorí chceli byť sami som zase až toľko nezavadzal ...:-)))

Ján-K.

Ďakujem steve94, lenča a jarki 217! Som naozaj rád, že sa Vám fotka páči a pohladila očko! Nuž ono tie nočné majú nesporne svoje čaro a krásu ...:-) Mne to trvalo asi tak dva roky, kým som sa ich naučil, väčšinou metódou pokus-omyl ...:-) Bolo to samozrejme ešte v dobe fotenia na film. Dnes v dobe digitálu to ide podstatne rýchlejšie a hlavne si človek môže ihneď skontrolovať výsledok na matnici. Dokonca aj s histogramom, pokiaľ má slušnejší foťák ...:-)))

Jofo

Super

Jarki217

paráda, gratulujem

Lenca

parada no bezpochyb TOP waw

steve94

topková jednoznačne... krásna.... a súhlasím so @Susanna25... zavesiť na stenu...

Ján-K.

Ďakujem Gabika a basty! Som naozaj rád, že sa Vám fotka páči! Gabika: Nuž ten menší z mojich jednookých sa myslím nacestuje dosť, lebo chodí skoro stále so mnou. Ten väčší síce zostáva obyčajne doma, ale zase musí makať, keď som doma ...:-))) A myslím, že si nesťažujú ...:-))) basty: Máš naozaj pravdu! Je to tam fakt nádherné. A mal som šťastie, že nepršalo, lebo popoludní bola tá veľká búrka s krúpami, tak sa vypršalo...:-) A ani komáre akosi neboli, takže to bolo celkom príjemné fotenie ...:-)

Chaine

Prekrasna nocna fotka Janko, len ty vzdy ber so sebou jednookeho! Oplati sa :)

Ján-K.

Ďakujem Vám ivker, Patrícia, ppp a Bibuška za krásne slová! Som naozaj nesmierne rád! A Tebe Patrícia ako takmer "domorodkyni" obzvlášť ďakujem za názor, pretože predpokladám, že to tam veľmi dobre poznáš... Práve preto si ho veľmi vážim! Ďakujem!

Bibuska

pecka...

Ján-K.

Ďakujem za slová uznania Olinka! Nuž ja si myslím, že sa dosť fotografov nechá odradiť svojim prvým neúspechom pri fotení nočných fotiek a asi aj určitými obavami z rizika fotenia v noci, ktoré tu nesporne je. Okrem toho nočné fotenie má nesporne svoje špecifiká, triky a finty ktoré konečný výsledok samozrejme ovplyvnia. A v odbornej literatúre sa toho o nočnom fotení tiež veľa nepopíše a ak aj, tak väčšinou dosť všeobecne. Možno aj preto tých nočných tu býva podstatne menej ako denných...:-)

ppp

úžasná ...

Patrícia

Ten záber je bombový, veľmi sa mi páči...

ivker

skvelé-viac niet čo dodať

Ján-K.

Ďakujem Ďumbierik a Jarmilka! Som naozaj rád! Nuž tak som sa zabral do toho fotenia, že som ani veľmi nevnímal čas a spať som išiel až po polnoci a ráno som musel skoro vstávať ... Takže som sa ani veľmi nevyspal ...:-) Ale snáď to za tú fotku stálo! ...:-) Nuž Jarmilka, to som veľmi rád! Aj keď pre mňa tie nočné boli zo začiatku z núdze ctnosť, dnes keď som im prišiel na chuť, tak možno radšej fotím večer a v noci ako cez deň ...:-) Ďakujem za kuk a milé slová, Jarmilka!

Džamila

Janko, nádherná nočná fotečka, milujem tieto nočné zábery tvoje a Marcelove. Nočné záber ostatných flogáčov, ak aj fotia, mi akosi neutkveli v pamäti a ak dovolíš, pridám si ju do obľúbených...:-)

Jarmila

Janko Ty náš cestovateľ , krásne fotečky nám tu dávaš ,tie Tvoje nočné milujem

Dumbierik

výborne sa ti podarilo :)

Ján-K.

Ďakujem Miloš13! Som naozaj veľmi rád, že sa fotka páči!

Ján-K.

Ďakujem Ingrid! Aj ja si myslím, že na nočných sú tie odrazy naozaj krásne a dodávajú fotkám "šťavu" a šmrnc! :-)

Milos13

pekné farby

Ján-K.

Veľmi rád, bororo! Držím palčeky a prajem veľa pekných fotiek s novým Canonom!

Ingrid

Krásne foto-odrazy obľubujem.

bororo

dakujem za rady:-)

Ján-K.

Tak to budem rád! Potrebuješ však širokáč, aby si to dostal celé na políčko. A pokiaľ môžem poradiť, exponuj na 3x - raz na baziliku, raz na oblohu a raz na vodnú hladinu! A pokiaľ Ti pôjde loď, tak Ti urobí krásne farebné čiary. A bacha na prepaly, hlavne na veži tej baziliky, lebo to osvetlenie je dosť tvrdé. Ako vidíš z exifu aj ja som musel kvôli prepalom o 2 clony podexponovať ...:-)

bororo

neva...dal si mi námet, nemám to daleko tak tam zabehnem dúfam, že už s novým "canónom"

Ján-K.

Opravujem bororo. Soráč, ale človek sa občas preklikne, aj keď to nechce ...:-)))

Ján-K.

Ďakujem boro! Som nesmierne rád, že sa fotka páči a že som na tom nábreží nešaškoval nadarmo ...:-) Ono tým zamilovaným som tam možno aj vadil, aj keď som ich nefotil ...:-)))

Ján-K.

Ďakujem Suzanka! Práve kvôli tým odrazom som si urobil tú vychádzku k Dunaju a som nesmierne rád, že sa Ti fotka páči! Šaškoval som tam so statívom a foťákom asi dve hodiny a vyrobil som asi 50 fotiek ...:-) Ono tí naši susedia to osvetlenie postupne zapínali, takže než ho takto nasvietili tak som si musel počkať ... A ja som to chudák nevedel, tak som musel tie fotky znovu prefocovať ...:-))) Ale som rád, že sa fotka páči a že tá námaha stála za to!

bororo

gratulujem ku krásnej fotke

Susanna25

Júj, to je neskutočne pekné, veľmi sa mi to páči. Tie odrazy svetielok na vode sú úžasné, fakt ako obraz, už iba zavesiť na stenu v obývačke a kochať sa:)