Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Podvečer na Kúpeľnom ostrove

Samozrejme, že v Piešťanoch..:-) Taká romantikuš...:-) Dávam pre našu Jarmilku a všetkých, ktorí máte radi nočné a podvečerné. Tak snáď sa bude páčiť a pohladí očko ...:-) Pekný a úspešný nový pracovný týždeň všetkým!

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
dodo3448

gratulujem

poldo

zdravím! @417794

Juraj

krásne a malebné! Janko gratulujem k topke!

milkafoto

Ďakujem Janko za pekné slová a návštevu na mojom flogu. Vždy poteší.

helka

Srdecne blahozelam K TOPKE,Janko...je to nadherne foto,potesil si nas vsetkych!!!

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým za krásne písmenká! Veľmi potešili! Mám naozaj radosť, že sa Vám fotka páči! Ja myslím, že je to určite jedna z dobrých vecí na fotení a fotkách, keď výsledok poteší a urobí radosť!

konvalinka

mňam! veľmi príjemne mi tu bolo, srdečná gratulka k topke :-)

Copaty

kása , gratulujem k top

daniela-quadrantid

magické farby, gratulujem ku krásnej top

jart

fajn atmosféra

Stanislav-Orolin

Blahoželám k zaslúženej Top-ke

ivanfarbak

pekné

milkafoto

Gratulujem k TOP

marienka

Srdečná gratulka do Píííšťan, či do Brnáááá :-)

Jarmila

Janko blahoželám a som rada ,že Tvoja fotka a rady potešili aj ostatných

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Ja som sa včera neskoro v noci vrátil zo služobnej cesty a na flog som sa dostal až teraz. Pripravili ste mi medzičasom naozaj veľmi príjemné prekvápko a urobili radosť tým, že je fotka v TOP! ĎAKUJEM! Jarmilka: Som naozaj veľmi rád, že som Ťa fotkou potešil! Však to bol účel! Pre Tigra: Ivanko, tie biele "svietiace" lavičky má na svedomí denné zbytkové svetlo, ako som už písal. A jemným zvýšením farebnej teploty spodnej časti sa efekt ešte zvýšil. Ten jemný nádych do modra som v spodnej časti čiastočne ponechal, pretože k podvečeru jednoducho patrí. Bez neho by tá fotka jednak stratila atmošku a aj realitu...:-) Ešte k tej farebnej teplote by som rád dodal, že sa tým "trikom" s neutrálnou šedou naozaj nič nezkazí. Hlavne pri fotení objektov s nízkou úrovňou osvetlenia. To už väčšinou bývajú pre automatiku foťáku extrémy a nie vždycky sa s nimi dokáže úspešne vyrovnať. Ja používam tabuľky rozmeru 5x5 cm alebo A5 pre väčšie scény. Chaine: Gabika, určite pohľadám, alebo nafotím!

reny

nádherné.... Gratulujem k TOP...

evina7

náádhera. srdečne gratulujem :)

fofa

Pohoda, klídek...

Ludmar

Blahoželám k TOP!

Tiger

G!

Tiger

@podkrovie tie lavičky akoby svietili :) To mi podkrovie vzalo z ust. Doslova to bije do oci. Nadhera. Precital som si tvoje "triky" s farebnou teplotou. Zaujimave... Ja sa riadim vacsinou len svojim zrakom a intuiciou. Ulozim si original (pred upravou) a potom porovnam farebne upravovanu verziu. Vacsinou zvitazi upravena fotka, no obcas sa stane, ze sa mi viac paci fotka bez akejkolvek farebnej upravy. Rad som sa zastavil Janko.

Chaine

Janko, vezmem ta za slovo a teším sa moc na fotočku pre mňa :))

milkafoto

Ahoj Janko.Je to paráda. Ja sa idem schovať a hanbiť. Prajem pekný deň a ďakujem za milé slová. Máš pravdu, Teším sa z mojich australčanov..........

Jupiter

pekné Janko ako vždy

dodo3448

klobuk dole

helka

oprava:romanticke!!!

helka

uzasne,romaticke,nadherne,TOPKOVE foto...moje oblubene Piestany...

entva

aj táto je super! a ešte k tomu aj návod! páči sa mi to, pretože, zase som sa niečomu priučila pri konkrétnej fotke! Janko, som rada, že pridávaš takéto postupy, pomáhajú mi lepšie sa orientovať v tom množstve informácií. Krásny deň!

luboshko

pekná fotka

bibi67

paradna janko, ako vzdy... ;-)

Jarmila

:-)

Jarmila

Janíčko ďakujem , už sedím na tej prázdnej lavičke a užívam si tú super atmosféru ,no ja sa síce pokúšam ,ale na takéto som veľmi krátka :-)

Ludmar

Krásne, kvalitné foto. Vyžaruje akúsi atmosféru kľudu a pohody. Tomu pánovi sa tam určite príjemne sedí.

LuckaF

fajn

konvalinka

dávam ti do pozornosti vykopávku @417249, čo Ty na to ako milovník starej fotografie? :-)

konvalinka

nočná pochúťka, mňam, veľmi príjemná, krásne čitateľná, ako bonus vtáčik letáčik a mesiačik :-) paráda!

marienka

opäť jedna nočná lahôdka, pre mňa de-luxe foto, Janko, kompom, ostrosťou, farbičkami, pekne si sa s ňou pohral :-))

Ján-K.

Ďakujem Sony-Cyber-shot! Plne súhlasím! Kúpeľný ostrov je naozaj veľmi pekné a príjemné miesto! A tých zákutí je tam fakt neúrekom! Len ich treba objaviť! ...:-)))

Ján-K.

A ešte pár slov k farebnej teplote: Ja nosím v brašne tabuľku neutrálnej šedej, ktorú dám do záberu. Kliknutím na ňu kvapátkom v editore mám ihneď správnu teplotu a nemusím laborovať. Aj keď dnes slušné zrkadlovky na farebnej teplote veľmi nešvindľujú a pokiaľ ešte fotíte do RAW a upravujete v RAW module, tak je korekcia farebnej teploty naozaj hračkou...:-) Ale pri nočných sa to vyplatí. Miesto, kde bola tabuľka retušnem a je po probléme s určením farebnej teploty ...:-)

SONY-Cyber-shot-6.0

Také fajné, príjemné, zohrievajúce. Je tam ozaj veľa objektov, miest, zákutí, ktoré sú nádherné pre oko a potešia i dušu...

Ján-K.

Sú biele a práve sa o ne opiera ešte zbytkové nízke slnko spoza horizontu. Mal som ho napravo, keď som fotil. Smerom k budove ako vidíš svetlo postupne ubúda, lebo tieni vedľajšia budova Thermia Palace...:-) Preto je aj ten tmavý tieň v pravej časti trávniku...:-)

podkrovie

tie lavičky akoby svietili :)

Ján-K.

Ďakujem Vám všetkým! Som naozaj veľmi rád, že sa Vám fotka páči! Pre Stanka Orolína: Mal som s ňou trochu problém nájsť optimálnu farebnú teplotu. Keď mala budova správne farby, v popredí bolo veľa modrej. Tak som si pomohol tak, že som zdrojový obrázok otvoril v RAW module Photoshopu ako dva inteligentné objekty, na každý nastavil inú farebnú teplotu a objekty spojil do jedného cez masku vrstvy...:-) Bolo to rýchlejšie a aj lepšie ako cez klasický Photoshop. Podkrovie: Ďakujem! Mám naozaj radosť! Chaine: Gabika, som nesmierne rád a ďakujem Ti strašne moc! Už hľadám nejakú peknú fotku pre Teba, ktorá Ťa poteší! Ďakujem!

Chaine

Janko, tvoje podvečerné a večerné sú jednoducho super a mne sa moc páčia...

podkrovie

ano, páči sa

Stanislav-Orolin

Vďaka, aj Tebe.