Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Poslovia jari

Celkom ma prekvapil úspech minulej snežienkovej fotky (nielen tu ale aj na iných serveroch), tak pre veľký úspech pridávam ešte jednu :)

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
and

@marvin vďaka, napísal si to veľmi dobre, aj vyčerpávajúco ... v podstate tu má každý z vás kus nielen svojej, ale všeobecnej pravdy. Myslím si že to hviezdičkovanie, hoci je dobre myslené, avšak v praxi doslova "na škodu" by stačilo nahradiť tlačidlami "áno" a "nie" a kto chce a nájde si čas, napíše k fotke to čo uzná za vhodné ... Totiž jedna hvizdička posúva do TOP rovnako ako päť ... čiže aj tak sa tam v podstate niektoré foto "nezaslúžene" dostane ... A to sa deje buď nedostatkom "dobrých" fotiek, alebo nedostatkom hlasovania a to aj zo strany vyspelejších fotografov ... Práve "vďaka" tomuto sa v TOP aj dlhšie udrží ... Iste každému dobre padne nejaká podpora. Preto niekam dávame svoje fotky, lebo je to súťaživé a ľudstvo je v princípe súťaživé. Inak by nás to asi až tak nebavilo, bolo by to ako hrach o stenu ... Predsa každý druh umenia, či remeselnej činnosti robíme v podstate pre ostatných, čiže pre svet. A s neúspechmi aj úspechmi rastieme a zdokonaľujeme sa. Je to spätná väzba. A ako píšeš, skúsenosťami človek zákonite mení svoj názor a pohľad, čo svedčí logicky o jeho vývoji a predovšetkým o neustávajúcom záujme o vec. Súvisí to aj zo sebakritikou, ktorá je v princípe všeobecne "najhorúcejším želiezkom" pre nás ľudí ...

Gabson

excelentné foto

marvin

Nemám vo zvyku zapájať sa do nejakých fotografických dišpút, ale keď už sa jedna rozbehla pod mojou fotkou, tak aspoň pár reakcií resp. názorov. - v prvom rade ďakujem všetkým, ktorí sa pozrú / okomentujú / ohviezdičkujú nejaký môj výtvor. Vlastne hviezdičkovanie mám aktivované len preto že sa tým zvyšuje šanca že fotku uvidí viac ľudí. A ak sa moja fotka niekomu zapáčila tým pádom splnila účel svojej existencie a viac od toho veľmi neočakávam :) - ospravedlňujem sa za moje sporadické komentovanie fotografií, ale nemám kapacitu prechádzať všetko čo pribudne a tak obvykle kliknem len na to, čo ma zaujme v náhľade. A je mi jedno kto to fotil, väčšinu nickov si ani nepamätám. Ono to asi vyplýva z ľudskej podstaty a je to aj na iných fotoserveroch, tá reciprocita komentovania je často zneužívanou cestou ako sa zviditeľniť. A toto je jedna (z mála) vecí čo sa mi páči na facebooku kde zavesím fotku a ona si začne zdieľaním žiť svoj život, pretože ľudia si ju posielajú proste preto že sa im páči. Navyše sem chodím pomerne zriedkavo, tak nejak z nostalgie to tu mám rád, väčšinu svojich fotiek dávam na vlastnú stránku a facebook. Kritiky sa odo mňa nedočkáte, jednak je to strašne subjektívne, čo sa páči mne nemusí sa inému a nemyslím si že by práve mne prináležalo kritizovať niekoho fotky. - čo sa týka rozdelenia profi/amatérske... súhlasím s dudrosom že to asni nemá zmysel, fotka je buď dobrá alebo nie, osobne fotím len pre zábavu a nemám nejaké ambície čo s fotenia týka, nuž ale (ako pozerám do archívu) fotím a upravujem fotky cca 12 rokov takže istý progres by sa asi ukázať mal ;) Takže OK, asi nebudem úplný amatér, ale profík nie som...No dobre, susedovi som nafotil svadobné fotky a dostal som za to vak na foťák, ale to je všetko hehe. - rozdelenie podľa zrkadlovka/kompakt/mobil...ja neviem, keď vidím nejakú fotku ktorá sa mi páči a vidím že bola fotená napr. mobilom tak pochopiteľne akceptujem isté nedostatky v tech. kvalite pretože to je proste limit použitého zariadenia. A som presvedčený že dostatočne skúsený fotograf dnes aj s mobilom urobí fotku ktorá bude (čo sa celkového dojmu týka) lepšia než od amatéra s fullframom. Takže asi toľko by som...koniec koncov veď nejde o život, sú to len fotky.

karamana

krasne

LuckaF

tiež myslím, že kôli tomu ani nepešli dávne návrhy aby bol nízky limit na pridávanie fotiek

LuckaF

aby som sa trocha pripojila do debaty: u marvina je každá fotka štandartne ľúbivá a kvalitná :) ďalej myslím, že ľudia, čo sa vyložene urážali za slabšie hodnotenie ako 5 poodchádzali.. len škoda, že poodchádzali aj iní.. a stále si myslím, že by tu stačilo hodnotiť páči/nepáči , žeby admin zaviedol kategórie kompakty, zrkadlovky...tak to je utópia..pre tých zopár aktívnych užívateľov flogu..

koty05

priam parádne

Daja

tak som sa rozhodla, ze si v ramci mojho noveho posobenia zalozim novy Foto portal a podla tychto pravidiel, ktore zdielam s Vami. Ohlasim sa :-)

MKavecky

krásna

Robson65

a este jedna vec, presne ako píše @Csonti, mala by sa pridávať len maximálne jedna fotka za deň, ako je to trebárs na E-phote a dovolím si tvrdiť, že tam to má vplyv aj na kvalitu fotiek

Robson65

každý by mal mať nejakú sebareflexiu takže by mal dokázať prijať aj nižšie ohodnotenie ako 5 *, ale zas na druhej strane by mal mať každý odvahu napísať čo sa mu na fotke nezdá a podľa toho hodnotiť, nie podľa autora ale podľa danej fotky...podľa mňa ale bodové hodnotenie autorovi pomôže málokedy, skôr ho môže posunúť na nesprávnu cestu, ovela skôr pomôže komentár, ktorý obsahuje vymenovanie chýb a prípadná rada ako to odstrániť do budúcna...takže od dnes tu budem asi za zlého :) pokoj v duši všetkým :)

sasenka-vlcica

komentujem a hodnotim ZASADNE LEN fotky ktore ma zaujmu a velmi sa mi pacia. pouzivam celu stupnicu alebo radsej nehodnotim. ja si myslim, ze vsetky fotky od tohto uzivatela su super a tato je extra dobra :) ale milo ma prekvapilo, ked som v stredu rano len hodila rychlo fotku s tymi psami, nic som nekukla, nehodnotila, nekomentovala, lebo som bezala do skoly a aj tak ma uspech :) ale prekvapilo ma to teda, na flogu sa to malokedy stava

Csonti

Tu vlastne nevidíš nic. Statistika úspěšnosti by sa mala robit z pomeru pozries - hodnotíš. Hodnotenie 1-5 sa tu aj tak nedodržuje a ak niekto dá menej ako 5 hviezdiciek, je to katastrofa.. Pridat by sa mala max 1 fotka denne aby sme si rozmysleli či sem dáme 10 odfotenych konarikov alebo vyberieme jednu "najlepsiu" na daný den.Tiez je dobre vidiet, kto kolko komentarov pridal aby sa dali identifikovat potlapkavaci.

dudros

už som to raz asi písal , že deliť veci na profi a amater nie je dobrý nápad , teda takto , nemá to zmysel , keď už , tak podľa techniky , na kompakti , a DX -FX zrkadlovky . a tiež som navrhoval aby boli fotky na hlavnej stránke bez mena či flogu , a až po zahlasovaní bi si uvidel meno autora . ale toho a ani ničoho iného sa tu nedočkáme , môžeme biť radi , že ešte nevypli server z fogom :-) lebo okrem toho ,že si sem cca 100 ľudí chodí vkladať foto a občas niečo napíše , nevidím nejaké zmysluplné využitie /no občas sa tu dáke foto čorkne a asi preto aj bol založený flog / :-D :-D

and

to je rozumné, za každý deň by mohli byť (napr.) tri anonymné fotky v TOP a týždenný rebríček by potom rozhodol o ich celkovom umiestnení (a až vtedy) aj s menami autorov, avšak s rozdelením na profi a amatérske, aby si každý mohol fotku vložiť do kategórie na ktorú sa zo svojim dielom momentálne cíti ... riziko podnikania ... :-)

Csonti

asi tak..... na inom serveri počas nejakej súťaže vidíš len fotky...nevieš kto je autorom..... no to sú teda prekvapenia po skončení súťaže :-))))

and

prestaňme sa navzájom všetci hodnotiť ... rád si pozriem potom TOPku :-)

Robson65

@conti, píšeš velmi rozumne a @dudroš tak isto...ono je to tu vo väčšine o kamarátskom oplácaní, a málo komentárov k veci, niekedy človek žasne čo sa dostane medzi topky a čo nie, samozrejme, že aj začiatočníka treba pochváliť, keď človek vidí správne smerovanie (ja som začiatočník, aby neprišlo k omylu) ale hlavne konštruktívna kritika a nie poplácanie po chrbte človeka poženie a @marvin: nemá ťa čo prekvapovať, tá predošlá snežienková bola špica po každej stránke, dovolím si tvrdiť opierajúc sa o svoj pohľad, že lepšia ako dnešná ale aj táto je perfiš, možno by som trochu ubral zprava a pridal vľavo, aby sa kvet dostal mimo stred, ale to je môj pohľad :)

Csonti

áno....na toto som myslel, keď som sa vrátil k tejto fotke po obede.....mám rád Dudrosove komentáre :-))))) okrem tejto je tu dosť fotiek, ktoré sú technicky perfektné, sú od autorov, ktorí na iných (kvalitnejších) serveroch dostávajú podstatne vyššie hodnotenia. Tu dostanú max 10-15 hlasov, nakoľko nevychvália každý, trošku podarený cvak. ( cvak som napísal zámerne ).... Prajem suprové svetlo

and

@dudros, si ty číslo :D

dudros

jedna vec je konštruktívna kritika - ergo pochvala , druhá vec je ohrievanie si polievočky ;-) stačilo trocha zašomrať , a hneď je foto v tope , čo sme mi horší ako iné serveri :-D :-) :-D

and

krásne, nemá chybu !! - @dudros ty dobre vieš že aj rozumie, ale nedá ... :-))) @marvin totiž len tak ľahko niekoho nenavštívi a v tom je pes zakopaný ... pozrite sa na @pterodaktyl, alebo @Ján-K., oni to aj vedia (s fotením), ale nehanbia sa občas pochváliť aj "spodinu", lebo aj "tá" sa snaží podávať výkony na svojej úrovni (vedomostnej aj technickej), alebo sa mýlim ?

sasenka-vlcica

wow :)

alentica

super

batles

Super foto, tá linka tomu dáva uný rozmer

harmonika138

Veľmi pekná fotka.

jully

krása - lienka je čerešnička na torte...

dudros

foto bez výhrad , dobré svetlo , kompo , TK - všetko spolu v harmónii . Keď už som začal tak to napíšem .(povodne som nechce ) Drahý flogáči , toto foto je na portáli 500xp v prvej desiatke , a tu dostane chabých 10 hlasov . ( viem,že to vyzerá tak , akoby som sa autorovi niekam strkal ale netrápi ma to .) takže vážený - opäť sa mi potvrdilo, že tunajšie osadenstvo sa fotke až na pár jedincov ktorých zpočítam na 2 rukách , fotke vôbec nerozumie !!! sori za spam .

marvin

Daja - no, pri takýchto záberoch zvyčajne hej. Bohužiaľ Liveview neostrí tak dobre ako by som si predstavoval

Daja

ležíš ...

Daja

ležíe pri tom v tráve? by ma zaujímalo :-) ... pre mňa exceletné

silvia.kordosova

tá lienka super, samozrejme i snežienka :)

petokato

táto je ešte lepšia

flora

krása !

Renata

paci

kajka

excelentné

jupis

super foto

golopeter

Mikrosvet +++ :-)

Csonti

jedna lepšia ako druhá.... TOP-ka