Nahrajte fotku z vášho zariadenia

.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Iveta-Zdenko

Tu by ti kludne postacili na "rozmachnutie" vody take 2-3 sekundy a tym padom by aj clona bola ovela prijatelnejsia. Ako Dusan spominal, pri takom vysokom cisle sa robia difrakcie. Pri APS-C DSLR ktore maju menej ako 16 megapixel je optimalna clona f/8, za f/22 sa uz neodporuca ist. Tu fialovu mozes lahko upravit tak ako spominal Dusan, alebo len stiahnut fialovu z celkovej fotky (nevyskytuje sa nikde inde okrem potoka)

DUDIS

inak.. dal som vyvážiť bielu a je to OK :)

hasič

OK...

Mustis

@DUDIS písal som že som fotil na prioritu času a teda tu clonu 32 mi fotoaparát dopočítal automaticky ale nabudúce skúsim manuál a teda aj clonu a aj čas si nastavím sám :)

DUDIS

hmm to počujem prvý krát.. niečo som teraz prečítal.. s photoshopom a vrstvami sa nekamarátim :) ale aj tak tá clona nie je dobrá.. to len pre budúcnosť.. skús sa držať do tých 11 (max 16) ono závisí od objektívu a jeho kvality.. difrakcia je sviňa :)

Mustis

@DUDIS je to neostré lebo som fotografiu upravil ako ortonov efekt

Mustis

@stekophoto áno viem že Hriňová ponúka krásne scenérie no zatiaľ som sa dostal iba na toto miesto ale určite tam toho pobehám viac k tej HDR fotke ti poviem že v ten deň tam bol dost veľký opar a celkovo to bolo dosť zlé potom som vyšiel úplne hore na kopec odkiaľ som mal tento výhľad a povedal som si že skúsim urobiť HDR doma som upravil a dal ho sem aby som vedel čo robím zle a čo dobre sú to moje prvé pokusy v tejto oblasti a preto ti ďakujem za tvoj komentár aj keď si ale osobne myslím že v oblasti HDR je to zložité lebo je to o úhle pohľadu a vec vkusu ale určite tvoj komentár neberiem ako urážlivé slová ale naopak som zaň rád a určite mi pomôže :)

ruiger1

@Iveta-Zdenko ta farba vody pokial som dobre pocital par clankov je sposobena ND filtrom, su manici, ktori vystriedali niekolko filtrov, nez sa dopracovali k akej takej neutralite farieb :)

Mustis

@Iveta-Zdenko fotil som na prioritu času a teda tu clonu 32 mi fotoaparát dopočítal automaticky -5EV som nastavil lebo som fotil iba filtrom ND8...

Duduk

Pre mňa je to tiež moc prehnaná úprava.Degraduje to fotku.

DUDIS

"AKO" malo byť :)

DUDIS

ko si prišiel na to že je to HDR? je to neostré - ak bol pevný statív - pokazila to difrakcia farby sú iné.. ale môže to byť len zle vyváženie bielej.. nie ej to štandardná scéna aby to foťáčik rozoznal a nevieme ani či bola dolaďovaná postprocesingom..

stekophoto

...poviem pravdu.: nepáči sa. Keďže si tu od apríla, predpokladám, že ani s fotografovaním nemáš bohaté skúsenosti (prezrádzaš v profile). Oceňujem snahu, prijať komenty obojstranne, teda nie len chválenkárstvo, pretože to jediné ťa dokáže vniesť do sveta vidieť veci správne - nebyť autseider (nezmyselný). Včera som sedel nad tým HDR z Hriňovej a vôbec som nevedel správne zareagovať, keďže Hriňová osobitne ponúka nesmierne prekrásne scenérie prírody (ktoré ešte Japonci neobjavili), pozri napr. tu...: http://www.hrinovafoto.szm.com/ Technológia HDR zostáva mnohými nesprávne pochopená a oddávajú sa k zohyzďovaniu poňatia obrazu, ale týmto "začiatočníckym" procesom som prešiel aj ja, dnes sa na vec pozerám inak. Ako príklad ti, nie nasilu, ponúkam jeden prípad z najposlednejšej doby a to by mohlo byť dostatočné k poučeniu, nie len pre teba, ale aj pre všetkých, použivajúcich HDR techniku, včetne mňa. Pozri si tu.: http://flog.pravda.sk/ako-vidim-svet.flog?foto=520756 Pozorne preštuduj predovšetkým komentáre jednotlivcov a všimni len jeden, kde stojí.: "Tato uprava Ti pristane ovela viac." No a nakoniec si detailne prezri samotný obrázok. Tak sa dá urobiť ČISTÁ HDR fotografia za nevhodných svetelných podmienok. Preto sa tomuto druhu HDR hovorí "čisté HDR". Z toho vyplýva, že to tvoje HDR, je v mojich očiach a v estetickom chápaní svetla v obrazoch, úplne v opozícii, teda Špinavé, či Nečisté HDR (to už je ale filozofia - to ja nerád).. Neber to ako urážlivé slová. Veľa šťastia v ďalšej práci.

granko

strasne sa mi paci. Aj s tou farbou vody :-)

Iveta-Zdenko

Velmi divny exif... Farba vody je velmi neprirodzena...

sasenka-vlcica

Wow

and

pekné ++

Bengri

páči sa :-)