Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Ticho a pokoj

chcem zachovat co najvyssiu kvalitu

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
zofrem

otáčanie fotky je nezmysel, ideálne je riešenie keď sa len v exife uloží informácia orientácie fotografie, a prehliadač alebo editor sa postará o to aby bola fotografia správne zobrazená. Keď už fotografuješ do JPG tak hlavne pri ukladaní editovanej fotografie si daj pozor nato aby si kvalitu nadstavil na 100%. Ja osobne riešim len RAW, nepotrebujem sa zaoberať systémom ako funguje jpg kompresia, viem len toľko že štatisticky sa zbavuje stratovo redundancie a irelevancie... Je zaujímavé zistiť či keď nadstavíme kvalitu JPG na 100% sa nám kvalita fotografie zníži alebo nie? písal niekto o tom Diplomovku?

DUDIS

no ak to tvrdia.. ale je to blbosť.. ak fotku neotvoríš len otočíš tak sa v nej nemôžu zmeniť nijaké údaje.. a okrem toho foťáky to otáčajú automaticky a pixely sa nemenia.. moje úpravy - raw - tif (tam úpravy s min stratou 16 bit) - potom uložiť ako jpeg a už v tom nerobím úpravy..

marcani

Na margo otáčení fotek, byl jsem v profesionálním stůdiu jednou dříve, a odborník co tam pracoval mi vysvětloval, že oni neotáčí fotky ale monitor, protože tím se stratí určitá informace, a i formát se naruší, zkoušel sjem tenkrát doma otáčet a formát přepočítávat tak aby byl co nejvěrnější , protože skutečně určité narušení rozměrů dojde, ale není to nic veliké, no asi profíci to řešili takto .... to jen taková informace pokud Tě to zaujme. pěkný den ....Kvalita se sníží úpravami to je fakt, ale proporcionalita je právě to proč to asi neotáčeli v ateliéru, nevím no jejich pohled na věc.

DUDIS

až keď zasiahneš do fotografie v programe na úpravy a dáš uložiť zmeny až vtedy kompresia trochu zníži kvalitu.. ale to by si musel viackrát takto aby to bolo badateľné.

zofrem

@Milos-Kozon tým že neotočíš fotografiu o 90° určite docieliš zachovanie kvality. Máš mylnú predstavu a kompresií *.jpg