Nahrajte fotku z vášho zariadenia

vidiecky-fotograf

76 komentárov
0 followerov
383 fotiek
informácie

Informácie o flogerovi

Meno a priezvisko

Jozef Mačuda

Mesto

Veľké Teriakovce

Niečo o mne

Nemám vyhranené mantinely, čo by som fotil alebo nefotil. Snažím sa mať fotoaparát pri sebe, lebo niektoré situácie sa už nikdy nezopakujú. Najviac sa venujem reportážnej fotografii. Tak ako veľký fotografi hovoria, dobrá fotografia nespočíva len v nasnímaní ale aj v postprudukcii. Tak aj ja niektoré foto jemne upravujem. V prípade fotografovania do formátu u Nikonov " NEF", táto úprava musí byť.

Na Flogu od roku 2014
Moja technika

Nikon D 5100, HELIOS-44M-4, 2/58, AF-S NIKKOR 18-55 mm 1:3.5-5.6G DX,VR, AF-S NIKKOR 55-200 mm 1:4-5.6 ED DX,VR, Tamron SP 70 - 300 mmF/4-56 USD

Je tam naozaj aj dopravné lietadlo.

Všetko zvládol, doskočil pekne.

Opäť ukážková fotografia.

Ak som dobre znalý, tak dole vidieť Srdiečko, stanicu lanovky na juhu Chopkau a vlavo hore na predposlednom horizonte zase lyžiarske stredisko Mýto pod Dumbierom.

Moje posledné foto. Dam si trochu prestávku.

Moje posledné foto. Dam si trochu prestávku.

trochu som dal aj slovenčinovi po krku.....

Týka sa to tvojej fotografie Pri potoku. Veľmi pekná a vydarená foto s porovnaním inými fotografiami od iných autorov. Preto my nejde do hlavi, prečo pod ňou svieti 4,5 hviezdičky.

Myslel som foto pri potoku.

Ale prečo???

Veľmi pekné..

Veľmi pekné..

Veľmi pekné. Tiež by ma zaujímalo, kto ubral z hviedičky a prečo?

Veľmi pekné. Tiež by ma zaujímalo, kto ubral z hviedičky a prečo?

Neviem kto ubral a prečo ubral z hviezdičky. Ak má gule, nech vysvetlí prečo???

Neviem kto ubral a prečo ubral z hviezdičky. Ak má gule, nech vysvetlí prečo???

Mas to na tretiny, to je dobre. Preto som aj pisal, ze to nieje obycajny cvak. Poznam tritinove pravidlo aj vodice linie ale niekedy od nich odstupim. Ja osobne by som s tym strihom viacej upriamil pozornost na mraky. Opat opakujem, pekny zaber, pekna kompozicia.

Asi som to nezvládol pri pridaní komentáru...

Asi som to nezvládol pri pridaní komentáru...

Opäť pekný záber. Vidno, že to nieje bezhlavý cvak, za každú cenu niečo nasnímať. Ja by osobne by som odstrihol tretinu trávnatého porastu.

Opäť pekný záber. Vidno, že to nie je bezhlavý cvak, za každú cenu niečo vyfotografovať.Ja by som ešte odstrihol tretinu trávnatého porastu.

Opäť pekný záber. Vidno, že to nie je bezhlavý cvak, za každú cenu niečo vyfotografovať.Ja by som ešte odstrihol tretinu trávnatého porastu.

Opäť pekný záber. Vidno, že to nie je bezhlavý cvak, za každú cenu niečo vyfotografovať.Ja by som ešte odstrihol tretinu trávnatého porastu.

Pekný ostrý záber plus hra svetla a tieňa.

Pekný ostrý záber plus hra svetla a tieňa.

Pekný trojzormerný záber, dobrá kompozícia.

Pekný trojzormerný záber, dobrá kompozícia.

Veľmi pekný záber a kompozícia.

Už je históriou. Museli ho zlikvidovať kvôli migrácií rýb.

Už je históriou. Museli ho zlikvidovať kvôli migrácií rýb.

Áno máš pravdu. Len, keď sa hodnotia fotografie treba napisať konkretne chyby alebo nedostatky. Ja mám rád aj záporné hodnotenia, respektive poukázanie na nedostaky ale treba ich konkretizovať.

Ano , hornej časti je určitá chyba. Objekt fotografovania je najväčšie Roháčske pleso a v pozadí Baranec. Ale ak si taký znalec, napíš čím to vzniklo.

Nad Jeruzalemom. Pohľad z hory Sion v blízkosti baziliky Uspania Panny Márie

Súhlas s orezaním, pretože to veľmi ruší...

Súhlas s orezaním, pretože to veľmi ruší...

Musel som použiť premenlivý ND filter. Týždeň strávený v Izraely mi dal mnoho, čím som sa posunúl vo fotografovaní.

Fotografované Nikon D 5100, objektív Tamron SP 70 - 300 F/4-5,6, Ultrasonic Silen Drive so stabilizáciou, manualny režim, vyváženie bielej auto, ISO 3200 aby som zastavil pohyb.

Fotoaparat som mal v ruksaku rozobratý a ulozený vo viacerých priečinkoch, zakryté šálom, rukavicami.

super nápad.

K tomu udržianiu. Použil som objektív, respektíve väčšinou iba ním fotografujem : Tamron SP 70 - 300 mm F / 4 - 5.6 Ultra Silent Drive. S nim sa daju udržať aj kratšie časi. Verim, že by si to aj ty udržal. Má vynikajucu stabilizaciu. Na rôznych forach som veľa čítal o tomto Tamrone alebo o Nikorre. Na 300 mm konci jednoznačne je lepši Tamron a je o 200 Eur lacnejší. Nabližšie kupujem TAMRON 28-75 mm f/2,8 SP XR Di Asph. pro Nikon.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1117543944928720&set=gm.863177460387767&type=1&theater

Mám tri rôzne snímky. Fotil som bracketingom. Pokiaľ by som dal svetlejšiu, respektive slnečnu, farby poľa nevyniknu. Tu mi nešlo o krajinu ale o geometrické obrazce polí. Ja zásadne nikdy nehodnotím fotografie iných. Pretože mne sa nemusí vždy páčit buď samotný objekt fotografovania, následné spracovanie, uhly nafotenie, farebnosť. Lebo fotografia nie je len o dokonalom zobrazení reality.

Pre dudrosa. Pozrel som si tvoje foto. Vinica bez názvu. Keď všetko tak dobre ovládaš, prečo stromy v pravom hornom rohu su strihnuté, hovorí ti niečo vedenie oka. Tvoje foto ma navedie na stožiare vysokého napatia, ktoré do krajiny nepatria. Ďalej vzadu strihnutá obloha nespravne, čo ti hovorí tretinové pravidlo. Bud ju odstrihnem celú, alebu ju nechám v tretine výšky atd. Toto je moja posledná reakcia.

A preco pridavam foto sem? Nepotrebujem trapne pochvaly určitých ľudí, snažím sa pridavat aktualne foto aktualnemu ročnému obdobiu, obdobiu zvykov atd. pretože ak pán boh dá aj motyka vystrelí a Pravda mozno uverejni moje foto.

Napr. Fotograf roku, fonanadsenci RS

Super záber.

Aj tuto fotografiu ako ine pridávam aj na iné fotoservery. Čize táto bolo hodnotena pozitivne fotografmi, ktorý fotia dlhodobo a niektori profesionalne. Keď som začinal, tiež som chcel všetko ostré, svetlé a všetko čo mi vyčitaš. Teraz som prešiel do ineho levelu. Ďakujem za komentár, ale moje aj dalšie fotografie budu v takomto štýle. Možno sleduješ fotograf roka ak nie zaregistruj sa. Najdeš tam aj ine inšpirácie ako presne drdržiavanie tebou udavaných parametrov.

Ano mas pravdu, len tá halúzka je zakrivená smerom do zadu, tak som to riesil zaostrením na kvietok. Vdaka.

K ostreniu. A myslíš na stromi, fukal vietor. Ak mysliš na srnky, tie sú vedľajší produkt. Tu mi išlo o svetelnu hru na nerovnostiach poľa. Bola mi uverejnená aj na serveri Fotograf roka.

Co nie je v poriadku s ostrením????

Je to dané hĺbkou ostrosti.

Nerád komentujem iné fotografie a ani nereagujem na hodnotenia / záporné/. Včera večer som si však prečítal hodnotenia k dvom mojim fotografiám od moni36. Veľmi som rozmýšľal akú foto by som mal uverejniť aby som ju opäť vyprovokoval moni36 k hodnoteniu. Názov snímku je Babie leto. Babie leto je obdobie suchého a teplého počasia v septembri a októbri. A práve pre toto obdobie je typické lietanie pavučín. Takže tie káble nie sú káble ale pavučiny. Pretože v ten deň bolo neskutočné množstvo pavučín naťahaných na rastlinách, tak ma to vyprovokovalo k ich snímaniu. Moja pozornosť sa sústredila na ne a nie na rastliny. Mal som trochu sťažené podmienky k vôli vetru a musel som fotiť oproti oblohy zase k vôli pozadiu. O tej ostrosti by som mohol polemizovať. A rámik to neriešim. Odkaz pre moni36. Keď žačneš niekoho hodnotiť, zamysli sa nad tým, čo chcel autor fotografiou vyjadriť. Nakoniec ešte použijem čať jedného hodnotenia: .....koľko ľudí, toľko chutí.

Mojim zámerom nebola nejaká umelecká fotografia, skôr pre potešenie oka. Podľa mňa by sa hodila ako pohľadnica.

veľmi pekné

Tuto aj prvú fotografiu vlnky si idem dať vytlačiť na veľko-formátové plátno.

Trošku som mal času a prezrel som si histogram foto v editore. Histogram vcelku dobrý, len vľavo problém z červenou farbou. A bohužiaľ elektrické vedenia sú všade okolo nás.

Porovnal som iriginál foto v RAW s upravenou, respektíve pridanou do flogu. Ten šum bol spôsobený filtrom.