Nahrajte fotku z vášho zariadenia

...

včerajšia Sĺňava

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Igor79

@harmonika138 Ďakujeeem. Skúsim niekedy vybehnúť na Sĺňavu a zakomponovať tvoje poznatky a uvidíme :)

harmonika138

@Igor79 - pokúsim sa zhrnúť čo bolo povedané a doplniť o čom sa nehovorilo. Ako vraví @Tiger, pýtalo si to vyššie clonové číslo. Neviem čím disponuje tento objektív,ale keď je to zrkadlovkový,tak tých f/13-16 by mohlo stačiť (môže byť i vyššie). Ďalej píšeš,že nevieš ako sa Ti mohlo stať,že na jednom snímku máš f/11 a na druhom f/6.3 , mohol si mať zapnutú prioritu času a tak ti clonu doplnilo ako automatika rozhodla. Lepšie je fotiť na plný manuál a meniť len čas. Na tomto i na nasledujúcom snímku je na slnku i okolo ešte dosť veľký prepal. Ak chceš mať zobrazené lúče, ten prepal tam nesmie byť (teda hlavne okolo slnka) . Musíš teda expozíciu merať priamo na slnko. (samozrejme už nesmie byť silné len tesne pri východe,alebo pred západom inak si zničíš fotoaparát) Ťažko potom vytvoríš takýto snímok aj keď to budeš skladať z viacerých expozícií,môže tam vzniknúť šum,alebo to môže byť skôr ,,siluetovka ". Prajem dobré svetlo !

Igor79

@simon22 je to zložené z dvoch fotiek, niekedy si takto pomáham pri veľmi dynamickom zábere a tie lúče ja ti neviem či to je objektívom(mám len setový 18-55), ale mne ich ešte nikdy nezobrazilo :)

simon22

dve zaclonenia v jednom zábere?? nepochopil som :) 2,5 sek je dosť, už by to malo urobiť lúče nie? pekný krvavý západ z východu ..

LuckaF

nádhera :)

Igor79

Prave som si to omrkol a vrchnu cast mam na f11 ale ten spodok len na f6,3 , niekde sa stala chyba :-)

Tiger

G. Takmer dokonala, ale fotka priam krici za HDR PP... slnko si pyta vyssie cislo clony koli lucom... Mozno nabuduce? Dobre svetlo Igor!

Gabson

pekné

duzo

OK.

jully

veľmi pekné

batles

Fantázia

Mito-Fizo

to drevo skoro ako profil "modlivky" :)

Igor79

Ďakujem Vám za nahliadnutie. Ono po pravde použitý filter ND1000 posunul farby trochu do červeno-fialova, ale nejak sa mi to zapáčilo viac ako po vyvážení bielej :-)

silvia.kordosova

krásny západ slnka, len sadnúť a fotiť

Ludmar

áno

gombicka94

Krááásne :)

jupis

ok

harmonika138

Pekne ,,zachytené".

whitehill

veľmi pekné

flora

krásne

pterodaktyl

veľmi pekné!

chocan

pekné