Nahrajte fotku z vášho zariadenia

A hop.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
silvia.kordosova

netradičné spracovanie, zaujalo

fester

z môjho laického pohľadu pekné zaujímavé

jully

zaujímavé

DUDIS

nemyslím si.. každý si z toho môže zobrať to podstatné.. nebolo mojim úmyslom niekoho zavzdušniť.. len príklad že je to technika snímania.. to hviezdičkovanie.. no.. to som nemusel.. ale synátor to urobil predvčerom.. tak som si na to spomenul (ma to hnevalo.)

petokato

Dušan, asi si kohosi "zavzdušnil" :)

DUDIS

@YeTee na hviezdach záleží!!.. nestačí povedať Ti, že sa niekomu Tvoja fotka páči.. :-/ (vidím to u mladej generácie.. jeden ukáže druhému fotku v mobile.. tem mu povie, že sa mu páči.. prvý je dá na FCB a príde za druhým aby mu ju lajkol.. no proste paráda modernej doby..) profík http://www.martinkozak.com/blog/wp-content/uploads/2015/09/BirellGP2015_02.jpg http://www.martinkozak.com/blog/wp-content/uploads/2015/09/MMCRsajdkar2015_02.jpg

ivvlko

už ich máš.

YeTee

Jasne, že máš pravdu :) Mimochodom, keď sa ti ten "kostol" tak páčil, kde sú hviezdy :)

ivvlko

dobrá debata.Človek sa stále učí.Nikto sa Ťa nebude pýtať ako si tu fotku urobil,ale čo ta fotka hovorí,aký má príbeh,pridanú hodnotu a v podstate je to tak.Mne sa moja fotka páči a ho je hlavné.X odborníkov ma na ňu rôzny názor,ale môj je najdôležitejší.

YeTee

Moj "Kostol" je hrozna fotka tie dráty mi naozaj ušli. A prečo 1/1300? Snežilo a ja som sa pokúsil zachytiť vločky (to je ten sajrajt, čo vyzerá ako šum). Proste som sa pokúsil o fotku. Vedome som menil nastavenie foťáku. Pri dlhšom čase by mi tie vločky pravdepodobne zmyzli. Uznávam, nevyšlo. Ale aspoň mám šancu sa poučiť. Keby som to fotil v "Pečku" možno by to bolo iné len by som netušil že prečo:)

ivvlko

Dostali sme sa do divnej roviny.Záleži na exife,alebo na pohľad dobrej fotke?Ty máš kostol s časom 1/1300 a mne sa fotka páči.

YeTee

Neviem, či dobre vidím? Ty si použil na svoju fotku výraz "cvak" :) Smekám. No, ešte väčšia výhoda digitálov je tlačitko s piktogramom "kôš". Hoci u niektorých foťákoch to môže znamenať aj "DAJ NA FLOG" ale to skôr závisí na individuálnom nastavení fotografa :)

ivvlko

S tou poľnou cestou máš pravdu.Tesne predtým som fotil idúce auto a následne poľnú cestu ako bežný cvak/to je výhoda,či nevýhoda digitálu,že máš množstvo záberov,až do zaplnenia karty/ a niekdy pozabudneš na nastavenie foťáku.

byron

pokus o panning ? ... vcelkom fajn

YeTee

OK. Keď sa dostávame do oblasti prudko umeleckej roviny, tak to som mimo. Proste som so starej školy, kde ma učili, že na fotke by aspoň niečo malo byť ostré. Len aby nedošlo k omylu, pod tou "statikou" som myslel tvoju "Poľnú cestu", či ako sa ta fotka presne volá :) "Spartanovky" nemajú chybu.

ivvlko

Ak by som chcel mať všetko ostré,tak dám čas 500,clonu 5.6 a iso 300 a je to.Ale tento záber bol o inom

ivvlko

Tu sa nerozumieme.Tento koník je úmyselne fotený na čas 1/10 aby sa zachytil pohyb

YeTee

Samozrejme, že, pre "nefotiacu" flogovu verejnosť je to len zbytočný výplod vnútorností, ale skúsim. Jedno dávno zabudnuté pravidlo kedysi vravelo, že najdlhší udržateľný čas z ruky sa rovna prevrátenej hodnote ohniskovej vzdialenosti. Malý príkladik: objektív 18 mm = čas 1/20 a kratši objektív 100 mm = čas 1/100 a kratší objektív 250 mm = čas 1/250 a kratší objektív 500 mm = čas 1/500 a kratši Samozrejme, že stabilizátor umožňuje ten čas predĺžiť asi o 1/3. Takže tvoja 39 znamená asi 150-200 čiže 1/10 sek je dosť za hranou možnosti stabilizátora. Takže, aké si mal možnosti? Základ, prejsť z režimu Plná automatika. Relatívne najľahšie sa zmení clona, takže isť na 5,6 a hneď si na čase odhadom na 1/80-1/125. Zatiaľ málo. Takže ideme na ISO 200 a skočíme na časy 1/250-1/400. Na koníka je to síce stále málo ale už to udržíš. Ja by som išiel na ISO500 a to by mi poskočili časy k 1/1000. Týmto by som si užil nádherné popoludnie na dostihovej dráhe so spústou (síce nie prudko umeleckých) ale pozerateľnách fotiek.

ivvlko

Pre Ye Tee. Tie časy sú spôsobené tým,že mám problém udržať foťák s dlhším sklom.Často mi vzniká pohybová neostrosť a tak sa tomu takto bránim.

kajka

super,páči sa mi to!

AHA_photo

Zaujímavé, fajn, dobré.

golopeter

Mne to padlo do oka +++ ._.

YeTee

Statické predmety fotíš s 1/500 sek a pohybujúce s 1/10 sek. Úžastný inovatívny prístup. To by len tak kdekoho nenapadlo :) a ešte k tomu nádherný panning (nech už to znamená čokoľvek)

rekmarek

pekné

Echinocactus

Zaujalo, páči sa mi.

Flamo

Parádny panning, páči sa ;)