Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Cesty hviezd

Včera v noci som skúsil moje prvé Startrails. Využil som chladnejšie a jasné noci, a celkom mi to vyšlo, myslím :D Canon EOS 600D, /nový/ 50mm STM, ISO 400, f/4, 31x 25s

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
nefotim

až neskôr na tablete som si všimla že máš 17, tak to ešte ´daleko dotiahneš...vidím že si našiel čo si hľadal...pre mňa pekný čistý zaujímavý kus abstrakcie

alentica

snáď dakedy vyskúšam....

Minion

Vďaka za rady! :-) @FeroD áno, už som sa poučil, a omotal som stripe okolo statívu. @RickieFanta pokukal som odvtedy pár videí a článkov, takže som o čosi múdrejší už. No aj tak sa najlepšie učí na vlastných chybách, takže budem len skúšať, keď bude dobré počasie, a zlepší sa to. A k tomu záchvevu na fotke, vtzerá to tak že prvý frame som tam dal omylom, keď som doostroval, a až potom som zapol intervalometer, takže ten tam ani nemal byť, no nevšimol som si to. :)

RickieFanta

neboj sa ísť do vyššieho ISO a na záver si urob cca polovicu fotiek kolko maš s hviezdami s krytkou na objektyve tzv. darkframes..v kazdom programe na startrails ich pekne spojíš a odstránia ti drvivú vacsinu sumu...prvý pokus výborný je to tazka fotodisciplina! :-))) a ako píše FeroD bacha na záchvevy..ja si aj stripe od fotaku priliepam izolačkou o statív a od foťáku čím najdalej zaznamená aj minimalne dupnutie nohou..:-)

FeroD

Konecne nazasumena nocna fotka. Na prvy pokus slusne. Daj si pozor na stabilitu fotaku, myslim, ze na zaciatku expozicie sa trochu zachvel.

Minion

@nefotim nechodím tu ani tak zbierať hviezdy, takže to mi až tak nevadí, ale očakávam nejaké hodnotenie. No málokto vyzdvihne konkrétne plusy na fotke. Na to že som amatér ktorý má lepší foťák rok, tak by som bol rád za konštruktívnu kritiku pod fotkami, aby som vedel čo zlepšiť. Nemám možnosť komunikovať s profesionálmi, a viodeá na youtube mi pri konkrétnych situáciách a fotkách nepomôžu až tak. Síce viem že komunita flogu nie je tvorená z profesionálov, no tu sa aspoň nájde skúsenejší človek ktorý kulkne na fotky. Hviezdy síce potešia, ale komentáre /aspoň tie kritické/ zlepšia tvorbu do budúcna. :)

nefotim

dobre si využil...škoda že "fotografom" sa už nechce ani pozerať na fotky

ravic

... áno vyšlo ... fascinujúce divadlo ...

petokato

myslíš dobre