Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Bzzz

taká letná , len tak

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
moni36

no moj muž sa tiez čertí ze naco robím z jedného zaberu 30 fotieka on musí pol hodinu cakat. no presne na to aby som z 30 vybrala aspon tu jednu najlepsiu, no a ano , práve okamihy su najlepsie, a tých býva najmenej

Sabina-Fojtíková

... elitní fotografi nafotia množstvo fotiek a vyberú z nich jednu. A sami priznávajú, že niekedy to, na čom sa vyslovene narobili nemá takú hodnotu, ako nejaký čarovný okamih, kedy len urobili cvak v nejakej situácii - a vzniklo čosi absolútne. Cicka trošku zapenila nad tým, ako som povedala, že tú tvoju "letnú prírodu" by som si dala na stenu. Totiž ja mám plný byt takýchto obrazov, ktoré vyzývajú človeka k istej spoluúčasti. Lebo, keď si autor porozumie s divákom, splynú do jedného celku a netreba k tomu už nič dodať ani do plusu ani do mínusu, tak to je asi "ONO".

moni36

no ano, ja chápem názory ostatných aj rady a niekedy sa pokusam skusat to co mi bolo radené , niekedy to ale nejde, , no a fotím co ma baví co sa mi páči , co mám z rovna v ponuke dna. a fotky si robím podla seba , ak by som ich zacala upravovat a fotit podla toho kto ich ako chce mat a vidiet uz by to asi neboli moje fotky, lebo nie vzdy prostredie a daná situacia zodpovedá tomu kto ako by to chcel a z akeho uhla vidiet.aj ja chodím a cvakám , skusam jeden zaber zlava z prava zhora z dola dozlta docervena a ked prídem domov mám nacvakaných stovky fotiek a potom vyberám ktorá sa dá pouzit a upravit a niekedy je to ozaj len cca 20 fotiek a niekedy sa vobec nedarí a daju sa vybrat len 3, takze neni to len také co vidím cvaknem lebo sa mi to tak paci, aj ked obcas ano

Sabina-Fojtíková

... toto kedysi povedal Gogoľ v jednej svojej knižke - vystríhaj sa vkusu tejto spoločnosti - a mne asi došlo, prečo to povedal. Niekedy je lepšie menej hlasov, ale ostať sám sebou. A keby som si nemyslela, že by to bola škoda, tak by som túto debatu nenačala... :)

Sabina-Fojtíková

Hej, Moni - chápeme sa. Tento trend je bežný pre komerčnú fotografiu a teraz nejde vôbec o moje fotky, začalo sa mi zdať, že sa celý flog začal uberať týmto časopiseckým trendom a myslím si, že tým by za chvíľu poprel svoje poslanie. :)

moni36

@Sabina-Fojtíková , ja presne viem co si chcela fotit , presne to isté som fotila aj ja, to co vidím mojimi očami z balkona , ako sneží a ake je to užasné ked je zasnezené a mám tie fotky , aj ich mozem dat , aby si videla ze aj ja mám take nutkanie pofotit, ale ak by som ich chcela zentovat , ta fotka by musela aspon u mna vyzerat inak trošku viac TK

DuPe

divné ked sa iné píše...a iné fotí

Sabina-Fojtíková

( ... neurážame sa, diskutujeme. ) Určite sú príjemné názory, ktoré nás len a len chvália. Ale to je o ničom... V tom tuším vždy nejaké podraz.

Sabina-Fojtíková

Je to úžasná, technicky dokonalá fotka. A určite veľa ľudí povie, že je absolútna. Ja ako starý praktik poviem - dobré makro - ale o čo ide...? Bude sex. Ale na druhej strane do výpravnej knihy Zo života hmyzu je to úplne super. Existuje množstvo druhov fotografií, Moni. Toto napríklad nie je reportážna fotka. Zato moja "zimná serča" mapuje jeden zasnežený večer/noc v Bratislave. Makrá majú jednu veľkú nevýhodu, všetky sú dokonalé a akoby úplne rovnaké. Nevyvolávajú myšlienky a emócie u prijímateľa, už mu podávajú veci tak, ako ich má vidieť. Preto nie sú umelecké... Nie, nie som dokonalá. Ale na druhej strane, ak si uvedomíš tieto jemné rozdiely, bude to len a len plus pre teba. Lebo ja v tom - mám jasno. Pekný deň, Moni. :)

DuPe

:))

moni36

a just kde je to NG? NG mám už statív tak preco nie tam strčit aj fotky

DuPe

...s NG sa nesranduje :)

Sabina-Fojtíková

Dávam štyri hviezdičky. :)

Sabina-Fojtíková

... áno, je to pekné. Dalo by sa to umiestniť v National Geographic, pre Word Press Photo by to nebolo.

vevurkad

+++ pekné

moni36

o vdaka za poklonu

DuPe

macro máš užasné

moni36

ved aj, len prd z toho :)

DuPe

ja to viem...ukáž to ostatným:)

petokato

fajnové makro

Bengri

***

moni36

@DuPe sak ja som :)

dlaskon

super

Echinocactus

Máš muchobijku ? :)

marvin

skvelé makro. Na 55 mm? Zaujímavé.

DuPe

to to trvalo...začať byť za hviezdu :)

HA-306

aj muchy maju svoje.....

pterodaktyl

***

kajulak

*****

JIMI70

fajná letná makrovka....