Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Keď slnko hmlu rozháňa

V jedno letné ráno...

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
fofa

V tomto prípade ide atmo a ostrosť je podružné!!!

Tiger

Ja to mam neostre...

Ludmar

veľmi zaujímavé foto

golopeter

Mne sa to páči +++ :-)

lubi

výborné

Sykorka

krásne

harmonika138

Ďakujem všetkým za hodnotenia a komentáre.

ppp

Nádhernáááá

LuckaF

pekné

hasič

+

dudros

prečítal som si dišputu a pridám sa , aj ja spracovávam rawi v Lighrtoome , viexportujem Jpeg cca 13cm (tak mám nastvenu dlhšiu stranu pre web , pre tlač exportujem tif alebo png - 30cm) a v zoneri už iba dorábam drobnosti a trocha doostrím .

harmonika138

@Robson65- z RAW-u do JPG upravujem v Canon -Digital Photo Professional-je to jednoduchý program a na ten prevod sa mi javí dosť rýchly a bezproblémový.Ostatné potom v Zoneri,alebo PS-ku. Urobil som si znovu prevod z RAW,len s úpavou úrovní a výsledok je rovnaký. Áno tak ako vravíš šum sa stratí,ale ako som vravel aj detaily ako sú drobné konáriky a pod. Inak to iskrenie je vlastne spôsobené tým,že v noci pršalo a tie stromy sú mokré a je to fotené v protisvetle.Na fotke v strede dolu je vidieť kúsok mokrej cesty.

Robson65

ja som robil jednu veľkú chybu, ja upravujem RAWko v Lightroome, z neho som exportoval fotky do Tiffu a potom som Tiff dolaďoval v PSku alebo v Zoneri, ale nakoniec som Tiff zmenšil a konvertoval na JPG v Zoneri a tu nastal ten problém, Zoner totiž už pri zmenšovaní dosť značne pridáva ostrosť, nemusíš ani doostrovať a čo sa týka odšumenia "korenie a sol" tak to ti nedegraduje kresbu skoro vôbec, ale odstráni len to iskrenie...teraz to robím úplne inak, poradil mi @petokato, spracujem RAW v Lightroome a rovno v ňom potom exportujem fotku do JPG na rozmer 1200pix dlhšia strana, ako dávam sem na flog...v Zoneri už potom len minimálne úpravy na už hotovom JPG a dokonca občas v Zoneri doostrím, a nerobí mi to bordel :)

harmonika138

@Robson65- na flog zmenšujem v Zoneri. Odšumovanie takýchto a podobných scén nerobím,lebo niekedy aj pri 10% odšumení sa detaily zlejú dokopy a pôsobí to potom akoby to bolo fotené mobilom.

Robson65

to iskrenie je spôsobené hlavne preostrením, pozrel som si tvoje fotky krajiniek a je to vidieť na viacerých, aj takých, ktoré sú nenáročné po stránke kontrastu scény, ak spracovávaš fotky v Zoneri, skús ich dať odšumiť a zaškrtni len odstránenie šumu " korenie a soľ " iskrenie ti pekne odstráni, v čom robíš zmenšovanie fotiek na flog? Inak ja som s tým mal tiež problém, len som zmenil úplne proces úpravy a už to mám pod kontrolou :)

harmonika138

@Robson65- chvíľu aj svietilo krajšie. Mal som tu pred časom takú fotku fotenú o cca 10 min. skôr, no už som ju ztiahol. Teplotu som aj mal väčšiu, no zdalo sa mi to takto prirodzenejšie. Čo sa týka ostrenia,bolo ho iba trochu pri prevode z RAW-u.Pri zmenšovaní na flog som nedoostroval vôbec. Myslím,že to skôr spôsobilo pridanie kontrastu do už aj tak dosť kontrastnej scény. Na normálnej veľkosti sa to takto neprejavuje ako na tejto komprimovanej. Vďaka za komentár a hodnotenie.

hortinka

krásne foto, hmla dotvorila atmosféru :)

P-1956

toto je krásne...nádhera

jully

pekné

Robson65

atmo fajn, škoda, že do tej hmly nezasvietilo...skúsil by som ale aj tak pridať na teplote farieb a pozor pri ostrení, už ti to kde tu iskrí, pritlačil si na pílu :)

Johny18

Páči

alentica

pôsobivé

nefotim

úúúúúúúúú-úžas!!!

Thymya

veľmi pekné