Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Pitva fotoaparátu

Pred nedávnom som na internete objavil zaujímavé fotografie Todda McLellana, ktorý fotografuje veci rozobrané do poslednej súčiastky. Veľmi ma to zaujalo a ihneď ma napadlo že by som mohol skúsiť niečo také aj ja. Povedal som si že môj starý fotoaparát Olympus C-700 UZ ktorý stojí v skrini už zopár rokov, nájde konečne svoje uplatnenie a poteší opäť oko diváka. Nie však svojimi fotografiami ale rozobraný na pitevnom stole do poslednej skrutky. Tento fotoaparát som si kúpil v roku 2001 za neuveriteľných 30.000,-Sk, a bol mojim úplne prvým digitálnym prístrojom. Rozlíšenie snímača (foto vľavo dole) bolo na tú dobu optimálnych 2.1 megapixelov a mal neuveriteľný 10 násobný optický zoom. Tento fotoaparát mal v roku 2001 najväščí optický zoom spomedzi všetkých kompaktných prístrojov dostupných na trhu. Objektív (foto dole v strede) mal svetelnosť F2.8 a na najdlhšom ohnisku F3.5. Jeho uvedenie spoločnosťou Olympus spôsobilo vo fotografickom svete búrlivé diskusie. Fotoaparát som nosieval vždy v batohu, používal som ho až do roku 2007 a nafotil som s ním približne 60.000 snímok. Tie sa ukladali na pamäťovú kartu SmartMedia (foto vpravo hore) s kapacitou 128MB ktorá v tej dobe stála 2.500,-Sk.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
and

dobrý nápad nechať sa inšpirovať, pekné a zaujímavé P.S. prosím ťa, nemohol by si pre nás nabudúce uroboť aj fotku tvojho auta ? :-DDD

konvalinka

★★★★★ :-)

SONY-Cyber-shot-6.0

Tak to si frajer. A nechýba Ti náhodou jedna skrutka vpravo dole? :-)))

DUDIS

videl som aj na digi.. :) prelomový foťáčik to bol.. oly stále prekvapouje - mirroless a jeho skladnosť funkčnosť a dobrý výstup no a teraz zrejme najlepšie dielko Olympus OM-D EM-5 v kombinácii s niektorými perfektnými malými sklíčkami od olyho a panaka .. no neviem či APSC zrkadlá prežijú rok 2015..

bogo

Zaujalo. A teraz ho poskladaj a odfoť s ním niečo. To budeš absolútny frajer:-]

Copaty

páči , +++