Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Eophona migratoria (♀)

E. migratoria (Glezg sťahovavý) je vták čeľade Fringillidae. Vyskytuje sa bežne v lesoch mierneho pásma východnej Ázie od Thajska, Laosu a Vietnamu na juhu, až po oblasť Kórey a Ruska. Pomerne veľký a dobre stavaný vtáčik schopný bez problémov zobákom rozbiť čerešňovú kôstku. Cez zimu sú zobáčiky oboch pohlaví žlté, na jar sa im špička zafarbí na bielo. Pohlavia sa dajú rýchlo rozoznať tým, že samec má na hlave čiernu "kapucňu", ktorá na rozdiel od veľmi podobného Glezga čiernohlavého (E. personata) zasahuje až za oblasť uší.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
rylo

@daniela-quadrantid : Danka, tento u nás určite nebol. To je východoázijský druh. U nas je iný glezg. Coccothraustes coccothraustes

daniela-quadrantid

asi bol aj u nás :), ale z ruky veru žrať nechcel

Giovanni266

Prekrasny zaber!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! S pozdravom John

alentica

:-) pekná fotka

Ján-K.

Pekná!

dudros

no veď to , naprosto súhlasím . ale tunajší fotografi si myslia , že keď je niekto "amatér" tak môže ma flog zavesiť hoci čo ! veď on je len amatér !!! a ked mu napíšem že jeho vytvor je zlí , ešte sa urazí . Hold to je flog :-D

hasič

Pre mňa super...

greenhorn

pekné foto

konvalinka

:-)

rylo

@dudros : ono, flog je najma o amateroch, a tak to ma byt, ale mal by clvoek aj v amaterskej fotografii oddelit zrno od pliev :D

dudros

ah ten mobil , pointu malo biť .

dudros

páni ,kápli se na poitu flogu :-D

Csonti

zo srdca mi hovoríš :-) Aj ja sa veľakrát čudujem pri niektorých výborných, kvalitných fotkách, ako málo hodnotení dostanú. Ale na druhej strane rešpektujem názor väčšiny a môžem maximálne ticho nesúhlasiť :-))) Keď si pozriem TOP fotky zo staršieho obdobia a vidím že väčšina naozaj dobrých fotografov sem už nič nepridáva, začínam chápať prečo :-( Prajem suprové svetlo :-)

rylo

@galileo : :) som síce lev a ego mám niekde odtiaľto po Pluto, ale vrabec o dve dĺžky popredu mi vôbec nevadí. Niekedy ma síce zarazí, čo všetko môže byť v prvej desiatke najlepších fotiek dňa, ale od toho sú tu návštevníci flogu aby si sami capli hviezdičky na fotky čo sa im páčia. Aj keď je pravda, že sa občas na niektorých top fotkách dňa zasmejem (môj názor: ak má vták otočenú hlavu tak, že kuká smerom od fotky, resp. ak nemá ostrú hlavu (oko), človek by ju tu ani nemal pustiť, pokiaľ k nej nemá nejaký špecifický vzťah ktorý by mal uverejniť, aby sme boli v obraze). Ľudia zvyknú zavesiť každú foto čo majú len preto, aby mala čo najviac +++++. Neklamem, že sa neteším, keď sú pri mojich fotkách dobre hodnotenia, ale cieľom je aj ukázať ľuďom niečo iné, ako môžu obvykle vidieť, keďže mám to šťastie, že behám po svete a mám techniku, akú mám.

galileo

Čo chceš s tým glezgom dokázať, pozri na toho vrabca pred Tebou(http://flog.pravda.sk/horny-kramer.flog?foto=565661), to je bomba fotka podľa flogáčov !!! Mama mia...:-)

Chaine

utešený :)

hugan

pekný je...

harmonika138

+++

Ludmar

áno

jully

tiež pekné

whitehill

OK

P-1956

pekný

entvafangornova

skvelá

rylo

fotka z roku 2009 fotená EOS 450Dčkom a EF 100-400vkou objektívom. Ak by mal niekto pocit, že na dobré foto treba poriadnu výbavu, niekedy stačí zimné obdobie a slnečnica (ktorú žrali ako besné, dokonca občas aj z ruky)