Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Cervus elaphus (jeleň lesný)

Jeleň lesný (iné názvy: jeleň obyčajný, jeleň hôrny, jeleň európsky, jeleň; lat. Cervus elaphus) je veľký párnokopytník z čeľade jeleňovitých (Cervidae). Vyskytuje sa na rozľahlom území Európy, na Kaukaze, v Malej, Strednej a Západnej Ázii a izolovane aj na území medzi Marokom a Tuniskom, čo z neho robí jediný druh jeleňa v Afrike. Človekom bol neskôr rozšírený aj do iných častí sveta ako do Austrálie, na Nový Zéland alebo do Argentíny. Po celé storočia je jeleň lesný veľmi obľúbenou lovnou zverou, čo na značnej časti jeho areálu rozšírenia platí dodnes. Aj keď bol jeho počet často viditeľne oslabený, vďaka spätnej reintrodukcii do voľnej prírody a mnohým ochranárskym opatreniam prežíva v pomerne hojnom počte aj v súčasnej dobe.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
rylo

@kamikadze-666 ono je to stále poučnejšie, ako nedať popis. Veľká veci čo tu mám ľudia nepoznajú. Takto majú aspoň základné info.

kamikadze-666

@rylo Myslel som si..

rylo

@kamikadze-666 copy-paste z internetu

kamikadze-666

Hotový román napísaný.

Jano0626

Michal, para'dny za'ber obozretne'ho samca, ktory' chra'ni svoju druz'ku!!!

rylo

@jocai968 to je bez šance veru :) Ale zas,. makro a hmyz sa dá, ak si havo robí svoju robotu. Alebo huby!

jocai968

@rylo ďakujem za radu, ja fotím a väčšinou sa pri tom motám so psíkom a s ním sa naozaj nedá striehnúť .)))

rylo

@jocai968 tak sa pozri, koľko tu mám fotiek volavky :D Volavky sú u nás potvory veľmi plaché, to jedine sadnúť za tmy na miesto, kde chodievajú a zamaskovať sa. Aj pohyb sklom je pre ne niekedy príliš a uletia. Paranoidné sú ako dravce :) Chce t ale len poriadne sa zašiť a čakať. Volavky prídu.

pepo55

pekne

jocai968

@rylo takže nie si len macher, si dokonca skromný macher :)), nie fakt, si dobrý alebo len máš neuveriteľné šťastie, ja sa napríklad ani k volavke neviem priblížiť poriadne .))

rylo

@jocai968 ani nie. Ruka a dobrý vietor...robia svoje.

jocai968

klobúk dole, si macher

rylo

@jocai968 v obore by som sa hanbil a najmä, mal by som väčšie kúsky. Hoci aj tu boli, nemal som tento rok čas sa im venovať a bol som v lese počas ruje raz. Je to fotené asi na 20+m, takže vcelku blízko. Prebehli mi iný párik ešte pred tým, ako som sa poriadne zašil...možno na desať. :)

jocai968

krásne zaostrené, dostal si sa tak blízko, alebo je to niekde v obore?

rekmarek

super