Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Včielka

ISO-200 f7 1/200s 55mm Canon EOS 1000D kit 18-55

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Romko

zofrem,nerieš,je to geniálne makro,gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mils

+ ... kedy potesis nejakou tou fotkou? :)

podkrovie

+

svarga

je mi to jasne

Gabson

superrrrrrrrrrrr

Karol

Ok

iygor

Tiež som dlho nevedel prečo sa mi exif nezobrazuje. Niektoré editačné programy exif prepíšu takže je dobré si vyberať soft aj podľa toho.....k tomuto snímku: clona 7 je pri dennom intenzívnom svetle málo.

zofrem

exif tu nieje len preto že som to dával aj do TIFF a ten exif nemá aspon myslim. avšak to nieje problém, odzačiatku mám v popise fotky ako to bolo fotené. rozmýšlal som aj nad sťvorcom ale nechcel som vyrezať ten biely kvet v pravo tak som dal do tretinky oko ale výrez bol len minimálny, kompozícia už bola vytvorená pri fotení vyrezom som len chytil presnú tretinu, s tou ostrostou je to tažké hladáčik APS-C je dosť malý tak nemám nato oči aby som zbadal nejaký nedostatok ale aspon som to priclonil na sedem.

kajulak

odpověděl jsem na tvoji kritiku a děkuji za ni !!! Líbí se mi, že se snažít upozornit na chyby,kterých se pak rád vyvyruji. Ke tvému snímku : detail včelky dost překrývá barevnost květu,detail není ostrý, čitelný a pokud neumožníš abych viděl Exif....těžko se dá hodnotit dál. Snímek nemá dobrou kompozici a sám bych ho po ořezu umístil do čtverce ??? Jinak se mi to ale líbí. Hezký den !

DjViper

Super FOTOs!!)) pouzivam ten isty canon ako ty!!!paradne foto

Ján-K.

No ja myslím, že Ti farby vyšli fakt veľmi pekne. Ja obyčajne fotím do formátu RAW a tam je jemné doostrenie predsa len treba. Ďalej upravujem v 16 bitovom TIFF a až hotovú fotku prevediem do jpg a zmenším. A tiež mám občas pri tom problém, lebo sa v jpg niektoré jemné odtiene stratia, prípadne posterizujú...:-)

zofrem

pozeral som ostrosť s originál súborom trošku je menšia predsalen keď sem človek nahrá fotku tak ju automaticky zmenšuje web aplikácia pod ktorou funguje flog. Mušíš brať do uvahy aj to že vačšina týchto makro záberov je umelo doostrená v PC proťi čomu prudko bojujem na zaostrenie je objektív, je pravda že som mohol kúsok viac pridať DOF ved zhodnoť clona 7, a ešte keď zoberem do úvahy to že Canon Eos 1000D štandardne ukladá veľmi jemný jpeg (skoro bez doostrenia procesorom fotiaku) tak v podstate fotka nemá žiadnu chybu v ostrosti ale pri DOF jemne vidiet neostrosť z miesta kde rastie krýdlo. nemám oči ako orol aby som cez ten malý hladáčik videl.

modroocko

skoda, ze vcelicka nevysla ostro :-)

Lenca

no svadba je dost velka zodpovednost ... ale chcela by som tom vyskusat... uz len zohnat odvazlivcov xixiixi :D

Lenca

fuha tak teda pariky som ešte neskusala fotit .... ale prečo nie všetko je raz po prvy raz :)

Lenca

hmmm tak to si sice neviem predstavit :DDD ale ale uričte by bola pri tom poriadna sranda :DDD

Ajka8

+

zofrem

Fotku som spravil 6.10 na druhý deň kvietky už nedokázali vydržať liptovské mrazi.

leho-tanka

krasna aksamietnica aj s hostom....,su to vdacne kvietky,kvitnu do prvych mrazov...

Ludmar

veľmi pekné foto

Marcela

pekná

Joe

+

beata

okkkk

Biwa

Mile!