Nahrajte fotku z vášho zariadenia

... v dobrom aj v zlom ...

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Sjuzi

p. Dostál, klobúk dolu pred Vami!

Jozef-Dostál

Delman. Celkom tak. Mám ešte stále Canon 300 EOS – film, ale z praktických a cenových dôvodov fotím už len na digi. Som akosi voľnejší a menej stresovaný. Teodor, je to tak. Už roky svadby nefotím. Som už starý (74), bolia ma kĺby, bolí ma chrbát, chodím s paličkou, mám problém sa zohnúť a je to otrava. Fotím najviac pre RADOSŤ a trochu v zdravotníctve po nemocniciach (pre časopis SESTRA, charakter ako +7 DNI). Toto bol synovec a nedokázal som odmietnuť. Ale pre zaujímavosť (ako píše aj Delman), mal tam aj dvoch profikov a nakoniec má iba moje foto. Odrovnalo ich to silné Slnko do objektívu. Mal som výkonný blesk na vykrytie a oni blesk (externý) nemali (spoliehali na vysoké ISO). Katastrofa. Ďakujem za pokec.

Teodor

Priateľsky odporúčam, Jožko venuj sa tomu, čomu rozumieš. A Ty sa ruzumieš ďaleko krajším veciam, ktoré obdivujem. Všetko dobré.

delman

tomu verim...fotit za poriadneho slnka svadobcanov...no koniec:)) ale je pravda, ze ten film by bol spolahlivejsi, aj ked...predsa...prist o moznost hned si to skontrolovat..asi aj tak radsej digital...hlavne ze sa fotky pacili;)

Jozef-Dostál

Toto foto je výraz. Na originály sú obe postavy od pol pása

Jozef-Dostál

Celkom pravda. Biele šaty - čierne šaty a navyše vonku v lete cez poludnie a proti slnku (ako to bolo v tomto prípade) to je vskutku peklo! Fotil som desiatky svadieb ale táto mi dalo zabrať. Nechcel som to fotiť, ale „ukecali“ ma. Nakoniec to dobre dopadlo a páčilo sa. Fotiť v tomto prípade bolo spoľahlivejšie na film ako digitálom

Sjuzi

... si to perfektne vystihol :-) Tá biela aj mne dáva zabrať.

delman

fotografovanie svadieb sice mnoho ludi nepovazuje za zlozite, no je to niekedy dost o nervy...uz len pre to ze nevestine biele saty sa tazko vyvazuju s prostredim a vznikaju prepaly...ako na tychto fotkach...+ jedinecne svadobne fotky potrebuju jedinecnu kompoziciu...inak su tuctove...chce to prax..a tu niekedy nemaju ani zaplateni "profesionali"..