Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Na druhú stranu...

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
fotoxtrem

nemá chybu aj štvorcový formát pasuje :)

greenhorn

pekné

Giovanni266

Nadherna kompozicia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mi-Ci

*****

mariano

auru nevidím

konvalinka

mne sa foto stále páči! :-)

harmonika138

Ešte názor k fotke. Myslím,že skôr ako štvorec by jej sedel výrez na stojato a to : 2:3,pričom by kolajnice vychádzali z rohov fotografie a orez by šiel od prvého stĺpika zábradlia pri moste. Dosiahlo by sa tak väčšieho zdôraznenia hĺbky mostnej konštrukcie a pozornosť by neodvádzal priestor popri moste. Vštko dobré !

harmonika138

Ako píše v začiatku- @petokato, auru vidí len ten,kto ju chce vidieť. Zelený okraj nosníka z ľavej a hornej strany ktorý je vidieť viac pri zväčšení je bežná chromatická vada objektívu,ktorá sa prejavuje hlavne pri veľmi kontrastnej scéne ako je táto (nosník oproti oblohe),alebo sa môže bežne prejaviť v korune stromu oproti jasnej oblohe. V literatúre sa píše,že hlavne pri lacnejších objektívoch -no urobia to i drahšie. Deje sa to viac v digitálnej fotografii. Na kinofilme sa to objavovalo menej. Dôkazom toho,že sa jedná o chromatickú vadu je i to,že z druhej strany osvieteného objektu býva fialovočervené sfarbenie a to tu je tiež. Pri pohlade nižšie sa tieto kontúry z oboch strán strácajú. Prajem dobré svetlo!

hasič

Pre mňa SUPER!!!

petokato

auru tu vidí zrejme len ten, kto ju výslovne hľadá. ale zrejme si len mýli color cast s aurou. zato plošné stmavenie zvrchu stmavilo aj vrchnú časť mosta. ak bolo foto spracované z RAWu, miernejšie stmavenie a trochu mikrokontrastu (klarity) by zlepšilo výsledok. ale hlavne to všetko bolo treba aplikovať len tam, kde je to potrebné, teda miestne. zelenkavý nádych je skôr spôsobený odtieňom (hue) inak tento objektív pri tejto clone je takmer v svojom optime a ak foto nebolo doostrované, je tu ostrosť výborná

Bengri

nádherne !!!

konvalinka

Fajnoveee :-) ★ ★ ★ ★ ★

JankaL

pekne!

Copaty

pekné

kajka

krásne odfotené!

dudros

zaujímavé ? fakt to má auru , asi vznikla v PP , toto je most do HU pri obci Nána ??

Csonti

Ďakujem pekne za nahliadnutie... and : vôbec som to nedoostroval...je to fotené 35mm, 1,8f...mne sa zdá že je to dané objektívom na tejto clone...pri max zväčšení vidieť auru aj na originálnom zábere / ale len pri veľkom zväčšení/ ....neviem ... oblohu som musel dosť stmavovať, možno vtedy viac vystúpila....ak niekto vie, nech poradí :-)))

and

výborný záber, pekný ! - až na tú zelenú auru, zrejme z dodatočného preostrenia / presvetlenia, alebo z kompresie ?

Sykorka

krásne si ho odfotil

lubi

dobréé

Dandy-M

csonti, ideeš!

nefotim

no ide ti to nielen u makra...fajnéé aj farebne