Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Katy

Som oprášil svetlá a opäť skúšam portrétiky :-)

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
pepo55

spokojnosť na tvári,,žiari,,tak niet o čom hovoriť,,,:-)

duzo

Fajn,zaujala modelka i foto.

Inkognito

Na pekne modelky nemusis chodit daleko ;) suhlas s predrecnikmi, inak paci...

mariano

a ešte pozor na tieňové "fajky pod nosom"...

Tiger

Krajsia polovicka?

stekophoto

csonty, super odpoveď, 12*

Csonti

Ludmar : a prečo by som sa urážal...veď mi vlastne zadarmo pomáhate v napredovaní :-)))

Ludmar

OK. Som rád, že si to takto pochopil a neurazil sa za pripomienky, čo sa , bohužiaľ, teraz na flogu často stáva. Prajem príjemné svetlo.

Csonti

Ďakujem za zastavenie a pripomienky :-) Dudroš a Ludmar : V podstate máte pravdu s tými vlasmi. Fotil som na bielom pozadí a asi som mohol znížiť intenzitu blesku na pozadie za hlavou. U blodínky by to nebolo také viditeľné :-) . Odstraňoval som aj neposlušné vlásky a asi preto sú konce "neprirodzené" :-) Naopak v tmavej časti som vypĺňal medzery vo vlasoch. Samozrejme som pozadie dodatočne zosvetľoval ( dobré oko Ludmar ) aby nešlo do siva. Pri tomto svietení sú vlasy v tieni...možno som mal svetlo posunúť máličko do stredu ale to by som asi stratil tú plasticitu. Skúšal som to lokálne zosvetľovať ale snímok pôsobil plocho a kresbe to nepomohlo. Takže ako záver to hodnotím ako chybu práce so svetlom a pozadím......Ďakujem ešte raz za pripomienky.....potešia oveľa viac ako jednoslovné superlatívy :-)))

Ludmar

Súhlasím @dudros - to pozadie sa aj mne nepozdáva. Zdá sa akoby si bol tej bielej trocha v hornej časti "pomohol". Zdajú sa mi neprirodzene ukončené končeky vlasov a naozaj sa stráca kresba v tmavých miestach. Inak veľmi pekný, podľa mňa aj fajn nasvietený, plastický záber.

pepo55

jj..len to //neprepál/:-)

dudros

fajin fajin , ale , nepáči sa pozadie , ako keby bola vystrihnutá + nemá kresbu vo vlasoch ( mohol si lokálne vytiahnuť tiene v lighrtoome ) :-D

whitehill

príma

J.BOND

OK...

harmonika138

Dobre si urobil.

vilo

príjemný portrét

jully

pekná Katika