Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Velky Cinsky Mur ...

Tu najst miesto bez ludi je veru velmi tazke. Musite ist stovky kilometrov od miest, a este sa naslapat do odlahlych oblasti, aby ste si tu nieco nasli bez "premavky". Ale za to ten smog Vas prenasleduje vsade :)

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Jano0626

Iveta, ak Ti, to vyhovuje sa u mna zastavit. Srdecna vdaka!

madav

Akoby nedávno postavené

rylo

dúfam, že na tejto časti Múru nehrala z ampliónov žiadna budovateľská pieseň :D

Iveta-Zdenko

@bob tu su, ale kysle dazde :). Znecistenie ovzdusia v Cine je legendarne, horsie je to len v Indii

bob

+ pekne jesenne farbicky to u nas take nie su lebo dazde ....

stekofm

@Iveta-Zdenko trefné !

Iveta-Zdenko

@stekofm , vitaz pise historiu a nielen v tomto pripade

stekofm

@Iveta-Zdenko ...vrážajú, turistika je ohromný Job. Čiňania o tom nevedia a ani nechcú vedieť že to nie je ich dielo. Ale hrdia sa tým.. Objavil som to tým, že som hľadal niečo okolo "rúnového písma", ktorého náznaky sa nachádzajú vo vykopávkach pod týmto múrom - ale od ruskej / mongolskej strany.

Iveta-Zdenko

@stekofm,tych Murov je viacero, postavene viacerymi dynastiami ... Len mala cast je z nich zrestaurovana, aj to len v okoli Beijingu. Aj ked teraz v poslednom case do toho vrazaju viac penazi na opravu

stekofm

... vrátil som sa, vedel si že tie strielne na múre sú orientované smerom do čínskeho vnútrozemia? Múr nepostavili čiňania, (aj keď sú svojou mravenčou prácou známi), ale národ žijúci z vonkajšieho priestoru a aj prístup k obslužným "baštám" je z vonkajška. Tam bola kedysi KITAI (druhá čína) prislúchajúca k veľkej Tartárii (SLOVANIA) a čiňania sami nazývali národ žijúci za múrom - Biely Bohovia. Sú nato vedecké štúdie z r.2013 - a domienky vravia, že múr bol postavený práve na ochranu národa žijúceho za múrom od severu pred čiňanmi, preto tie strielne len z jednej strany. Zdá sa, že to majú v krvi pozri na dnešnú Sibír, pred nimi utekajú dnes rusi.

Gogigogi11

Pekné

Delilah

krásne

rylo

Netreba ísť stovky kilometrov od miest ani sa nejak extra našľapať...stačí vedieť, kam ísť :) každopádne...na jeseň aj v zime je Múr magické miesto.

don

Čo dodať ...krásne

Iveta-Zdenko

@stekofm, nevymenili by sme to za nic na svete. Ze nas to uzivi je bonus, ale v prvom rade je to radost pre nas robit to co nas bavi, no a tie zazitky su na nezaplatenie

Iveta-Zdenko

@Ludmar Vdaka za mile slova

hasič

Perfektné a zaslúžené foto...

Ludmar

Nádhera. Obdivujem vašu vytrvalosť a zanietenie pre získanie nevšedných, krásnych záberov. So rád, že nám ich prinášate na flog.

vojtoPN

super

stekofm

Viem si predstaviť vyexportované amícke fabriky - tony popolčeka a kyslých vôd, more Japoncov s foťákmi a mobilmi, žiadna sranda. A zodraté kanady až po členky ! Preto obdivujem vôľu a trpezlivosť.

stekofm

@slavulienka ...nie len pre teba, ten pokec je velmi dôležitý, aby sme vedeli, že na rozdiel od nás tu nejde o cvakanie, ale o tvrdý džob závislý na prianí konečných konzumentov. Nie ako tu medzi nami - cvaknem a čakám, že sa niekomu bude páčiť, alebo mi opätuje moju návštevu hviezdičkov - ako je tu nenapraviteľným zvykom. Ale to už nebudem rozmazávať. Uzavriem, z týchto rúk vzišlo nespočet veľmi dobrých fotografií oproti moru smetí, ktoré tu visia. Ale je to ospravedlniteľné - sme amatéri (odhliadnuc od citlivých fotografov).

moto-foto

Krásne..

slavulienka

Nádherný záber a zaujímavý pokec

Robson65

fajn kompozícia a pekné jesenné farby :)