Nahrajte fotku z vášho zariadenia

..V nových šatách..

tu je jedna tá včela, ktorú som fotil keď som cvakol tú letiacu muchu..

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
DUDIS

jo jo crop som neprepočítaval 300 x 2 teda 600

DUDIS

bral by som asi 1,4 (cena by mala byť rovnaká) viem 600 po prepočte láka ale vybehne dosť hore min clona a má trochu väčšiu degradáciu optických vlastností teda kombinácia 300mm f4 + 1,4 tele. je asi najsamlepšia voľba .. bogo má spomenutú kombináciu a fotí s ňou veľa fotiek.. teda je s ňou spokojný (1,4) aj keď má FF malo by to byť fajn aj na APSC.. možno sa zastaví a povie osobné skúsenosti.. nobody má určite 2x (možno aj 1,4) a povie svoje skúsenosti - dáš si dokopy podklady a verím, že sa správne rozhodneš a nebudeš banovať.. (aj keď ja, ako 14ročný, by som o takej výbave (z finančného hľadiska ani neuvažoval) ale ak máš možnosť z tak by som do toho na tvojom mieste šiel.. ako som už niekedy písal kvalitné sklo je dlhodobá investícia ktorá neklesá moc na cene a Lko je zárukou kvality spracovania

DUDIS

jo povedz že je tam niečo a ty nevieš čo s tým (samočistenie nestačí) malo by to ísť.. nerob múdreho .. len bežného užívateľa.. potom sú ústretovejší.. a za pokus to stojí.. mne objektív vyčistili.. pri čipe som si nie istý ale ako som povedal za pokus to stojí..

Tomik97

@DUDIS to aj nato platí záruka? ... tak to potom musím reklamovať.. v objektíve tá śpina nebude lebo je to na fotkách zo všetkými objektívmi..

Tomik97

@nefotim uš chápem, nedoplo mi to... uvidíme, dúfam, že budem @zofrem uš som sa to pokúšal týmto spôsobom odstrániť, ale nešlo to asi to skúsim paru krát ešte..

DUDIS

a mrkni aj objektív.. ja som mal v seťáku nejakú špinku - opravili

DUDIS

daj hneď reklamovať - a oni to v záruke vyčistia - nedaj sa odbiť

zofrem

pekné foto, tiež som mal takú prachovú bodku ale pustil som 5x za sebou ultrazvuk odprašovanie a sa stratila. zatiaľ sa prachu úspešne vyhýbam aj keď sklá mením často.

nefotim

áá Tomik@hasič ke´d Ti chcel poradiť tiež pozeral čo všetko máš na svojom Profile, ale nespochybniteľne budeš muž

Tomik97

mám na niektorých fotkách si to nevšimnem... musím ho dať vyčistiť niekedy pred letom..

Mils

ok ... mierne zdvihnut kontrast, ale ako tak pozeram, ani netreba ... asi mas spinavy snimac ... tie iste skvrny su aj na fotke stojacej muchy vo vzduchu ...

Tomik97

nechápem ? prečo si mi to napísal?

hasič

PS-mužom budeš až po osemnástke, teraz si chlapec

hasič

Poriadne sa tam zašíva...

nefotim

pohotovo si prihral to slniečko..á šaty má zo zlatých perál a striebornej nitky