Nahrajte fotku z vášho zariadenia

..Humenský kaštiel..

ďalšia archívna foto :) Dúfam že poteší, fotil som to bez statívu ...iba z ruky :-) budem rád za všetky rady Čo mám spraviť lepšie atď, keďže architektúru veľmi nefotím... Prajem príjemný zvyšok dňa... PS: Bolo hrozné svetlo!

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
DUDIS

tada dôležitá je tá tabuľka - tam je to prerátané na APSC a volá sa to hyperfokálna vzdialenosť

DUDIS

inak na nízkych ohniskách - okolo 17 mm ti na celý ostrý záber stačí clona 5,6 a zaostriť na predmet jemne cez 2,5 metra.. ak som to správne pochopil.. lebo sa môžem mýliť..

DUDIS

všetko TU http://www.fotoroman.cz/techniques2.htm čo je hlavné tu http://www.fotografovani.cz/art/fozak_df/rom_focus2.html stačilo ak by si ostril na 1 bicykel vzdialenosť nad 5 metrov od teba a mal by si clonu iba 5,6 bolo by to OK - ten seťák tam dobre kreslí.. nechcem poučovať ale clona 22 na takýto záber je nezmysel.. ahoj

Copaty

+

DUDIS

tú clonu nebolo treba - skús si niečo prečítať o tom, kde ostriť a ako aby si použil čo najmenšiu clonu a záber bol ostrý - niečo o 1/3 v predu a 2/3 v zadu teda neostrím na prvé v (bicykel) zábere ale npr. v tomto zábere na tú zadnú lavičku a pani s modrom clona sa potom nejako dá odhadnúť podľa vzdialenosti a ohniska.. ale tu mám medzery tak si to radšej pozri p.s. ak nájdeš niečo zaujímavé pošli mi link.. som lenivý to hľadať :)

DUDIS

o to nejde.. skôr chýba ostrosť.. ale to nie je spôsobené tým že si pohol rukou skôr na tej clone sa už kresba stráca.. niekedy dávno som ti hovoril že najostrejšie sú objektívy pri clonách okolo 5,6-8 na 22 je to podstatne slabšie (A TO Máš EšTE SEťáK)

Tomik97

prečo? veď to je v rovine..či?

Mils

stativ velmi chybal ...