Nahrajte fotku z vášho zariadenia

t

tom

704 komentárov
3 followeri
358 fotiek
informácie

Informácie o flogerovi

Na Flogu od roku 2009

Bellov, pretože som fotil na prioritu clony, ale výsledky poloautomatiky neboli ideálne, tak som ich upravil o 1 EV

Dandy-M, jasné, aj ČB mám, tu som sa chcel ale trošku zahrať s farbami.

Veľmi pekné

YeTee, je to reálna scéna reálnych, deformovaných domov.

Tiger, áno

stefann áno, je to už starší pánko

dudros, nie, nie som na vivo. Ale podobnú fotku som už zavesil kedysi kade-tade

Občas treba prekvapiť :)

Ďakujem vám za komenty BUBNUphoto, je to tak všade...

:D Som veľmi adaptabilný ;)

Úžasné na tej pani bolo, že ona bola vlastne dosť spokojná, veselá, plná optimizmu a zdravého pohľadu na život.

Nie, ležala na ceste, čistý veget :)

Tušil som, že kompozícia nebude každému pochuti, ale ja som si akosi obľúbil stredovky.

DUDIS, čo kde nevymením?

No, parádna reakcia. Nehovorím, že nesmrdí alebo že je to slušný a poriadny človek, ale spôsob, akým mi názov podáva tú fotku sa mi proste nepáči, až hlúpy mi pripadá. Snáď to stráviš. Maj sa.

Andres, to nie je tak, že som ju len sprdol, ja som ti aj poradil - že sa príliš neoplatí robiť veľké výrezy, lebo potom je to technicky slabé a že treba lepšie komponovať. Prepáč, ak som ti nepovedal viac k tomu, ale drvivá väčšina ľudí na týchto stránkach rady počuť nechce, chodia si sem len po pochvalu, tak som si nechcel nadarmo drať klávesnicu. Väčšinou tu vôbec fotky neobzerám a nekomentujem, teraz som sa tu na chvíľu pristavil, pár si ich obzrel a napísal svoj názor. Ale však ja zase rýchlo zmiznem.

Fajn. Pekný moment a dobre zvládnutý.

Také malé DOF cvičenie, ale viac v tej fotke nevidím.

Ja mám rád túto tematiku na fotke, mám rád reportáž. O to viac ma sklamal ten názov, z ktorého je jasne vidieť, že autorovi nešlo o objektívny dokument. K technickej kvalite sa asi ani netreba vyjadrovať.

Mimochodom... Bola to len malá, pársekundová hra. Kocúr je dobre živený, nezvykne vidieť jedlo len cez sklo (to len keby sa mu chcel nejaký ochranca zvierat ponáhľať na pomoc) :)

Akože a nestačilo by už?

mesto Faliraky, Rodos

HDR to určite nie je

zaujímavé svetlo

Nikon D50 a objektívy Nikkor 18-55 (setový objektív) a Nikkor 50/1,8

Zuzka, je k tomu treba kvapôčky vody, protisvetlo a objektív s veľkou svetelnosťou pri poriadne otvorenej clone.

jugin, sú to Levice

DUDIS, ja som rád, že k tomu pristupuješ takto. Nechcel som nejak zhodiť tvoj koment. Pokial ide o môj pohľad... Neviem, či je stredová kompozícia také klišé. Dnes ju na fotkách (samozrejme nemyslím rodinné cvaky) vidieť menej ako tretinkovú kompozíciu, lebo všetky knižky o fotení varujú, že stredová kompozícia nie je nič dobré. Mňa v poslednom čase stredovky dosť chytili, ale ono to je asi dosť na osobnom vkuse každého jedinca. Čo sa týka zaostrenia, tým som chcel docieliť akési "neštandardné" spracovanie, keďže väčšina krajiniek je fotená tak, aby toho bolo ostrého čo najviac. Viem, že rozostrené popredie je tak trošku provokačné, ale proste mne to tak sedelo, zas to ale nemusí byť pre každého. S tvojím komentom a hodnotením štýlom páči/nepáči nemám problém, sám tak hodnotím, dojem z fotky je dôležitejší ako analýza technickej stránky.

Farebná verzia predošlej

Mám tu už podobnú, ale nie tú istú. Túto vkladám do súťaže.

:) ľudia, s tým topom si samozrejme len robím srandu (áno, je to asi blbý zmysel pre humor). Vaše názory si cením. Sjuzi, vďaka za takýto rozbor mojej tvorby, či s ním súhlasím alebo nie, to ti neviem povedať, poviem ti len toľko, že mi lichotí. Nobody, vďaka za body, vzhľadom na tvoj nick som ich od teba neočakával ;)

Sjuzi, načo mi je taký štýl, keď ma nikdy nedostane do topu na flogu? :)

vorec, vďaka za tvoj koment, už som chcel tú fotku zmazať a zabudnúť, že som ju vôbec niekedy vytvoril :)

DUDIS, a čo je podľa teba hlavné?

fajnová... a znovu by mohla byť aj v ČB, hoci farba jej pristane :) Videl som film Dancer in the dark, aj ten bol fajnový, vrelo odporúčam.

Príjemná záležitosť. Farba jej pristane, ale mohla by byť dosť zaujímavá aj v ČB prevedení.

Ďakujem, aj tebe všetko naj do nového roka a dobré svetlo. A samozrejme aj ostatným.

vďaka za názory

Aha... nj, pri tých rámoch sa každému páči niečo iné

Čo je zvláštne na ráme?

Som nečakal, že by mohla koncertovka tak zaujať :)

Ďakujem za komenty

No aspoň niekomu :)

Tak to je smola, je to zaujímavá skúsenosť.

*buketom :)

Mimina, fotil som aj keď už tiekla, ale moment vpichu sa mi zdal zaujímavejší. A keď tak veľmi chceš krv, v ľavom hornom rohu je taká tá kolíska aj so sáčkom s krvou - nie s mojou. Moja je tmavočervená, s výraznou iskrou a príjemným boketom. :)

Anakan, je to fotené digitálom pri ISO 800. Mimina, krv síce nie je vidieť, ale rozhodne tam o krv ide, no nie? :) Snáď tu nebudem verejne odhaľovať svoju krv?!? Cítil by som sa ako nahý :)

:D Áno je to moja ruka. Mám cvaknuté aj iné ruky, ale pri svojej som mal najlepší pohľad.

Nehnevaj sa, ale u mňa hrozné.

Páči sa mi taký

Aj tejto chýba život vo farbách. Aj kompozícia mi celkom nesedí, cesta je fajn vodiaci znak ale podľa mňa nebola moc využitá v tomto prípade, pridal by som spodku na úkor oblohy, ktorá nie je moc zaujímavá a predsa zaberá polovicu fotky.

Technicky slabšie... chýbajú tomu farby, dominuje tam modrá, asi celkom neprialo svetlo, súdiac aj podľa oblohy.

Nezaujalo... ale fajn farby

Hrozná úprava...podľa mňa

Určite lepšie, teda aspoň pre mňa :)

Veľmi pekná modelka. Páči sa mi aj spracovanie, len by som asi prijal tie vlasy trochu viac prekreslené, dosť sa zlievajú.

Stano, takto som to veru neskúšal.

ďakujem vám

aj mne táto viac :)

mňa to nezaujalo

nič mi to nehovorí

áno, časovka

Zuzka, fotky prevádzam do čiernobiela cez farebné kanály, kontrast potom upravujem hlavne cez krivky.

Teeeeda, asi by som márne lovil v pamäti a spomínal, kedy mi naposledy niekto napísal pod fotkou "Preboha". Ako to mám chápať?

Hmmm, ČB sa mi asi páči viac.

ďakujem za komenty

Vlastne neviem, nepamätám si meno a nepoznal som ho.

Za názvom si stojím :)

S tým nesúhlasím... Nechať tam vrch hlavy, tak tvár by sa ocitla kdesi pri spodnom okraji.

Trenkinen, iné nefotím... zo zásady :)

Tak to je fakt zaujímavá fotka.

:) Ja ťa odfotenú nemám...

Ja myslím, že čím viac ľudí sa bude modliť za truhlíka a jeho foťák, tým lepšie :)

:D No neviem, či si to chcem vziať na zodpovednosť... ale ak ťa to upokojí, tak ja som to už skúšal a foťák je ok. A skúsal to aj kamarát a jeho foťák tiež prežil.

Že tom vyzerá super Katke neverte, ale že má peknú frajerku je naprostá pravda.

Pekné hviezdičkové slnko dosiahneš poriadnym priclonením. Ale to vyhviezdičkovanie závisí dosť aj od objektívu. Ak je teda toto tým, čo si myslel...

Jaaaaaajha, a sme tam, kde sme nechceli byť... teda ja som tam nechcel byť. Osadenstvo flogu si tu zo mňa ide usierať :D Aaaaale šak treba občas srandu na vlastný účet. A náhodou sa holím, aby ste vedeli :P

Truhlik, no môže byť, popravde možno by som to aj ja preferoval, no v tej chvíli, pokiaľ si dobre pammätám, som čas natiahol na maximum v rámci technických možností. To nemá byť výhovorka, výhradu stále beriem a hádam to dokonca vidím podobne ako vy.

No, tam je tá voda fajn.

Ma neštvi aj ty... :D Sa usilovne snažím vyzerať mužne, a potom prídem do Lidla, kúpim dve pivká a pani za pokladňov si vypýta občianku... a to mám 21 rokov. Strašné čosi :D

Katka, nemám a vlastne som tam pofotil len veľmi málo, ale tak môžem to dať dokopy a nejak ti to poslat, ak chceš.

:D Ešte, že som nevedel, že ma fotíš, takto je z toho aspoň celkom normálny výraz. Víťazkám gratulujem a ďakujem za tých fešákov, také komenty som nečakal :)

Inak dúfam, že sa tu model nenájde, lebo nemám povolenie na uverejnenie fotky :)

Inak, že budeš proti ČB som čakal aj keď som ešte nevedel, aký je názov... Som to tak nejak očakával, keď som si spomenul na ten tvoj sveter, čo si mala na fotoparku, predpokladám, že máš rada farby. :)

Teraz pozerám, že tie rozličné názory sa mi tu zaradili hneď za seba - Sjuzi chce dlhší čas, malinka zase kratší. Takže o takomto niečom som písal :D

Vďaka Sjuzi. K tej vode... Ono je to také otázne, či dlhší čas alebo nie, záleží silno od toho, čo tomu-ktorému človeku chutí. Niekto by chcel mliečnejšiu vodu, ale postretával som sa aj s množstvom názorov, keď ľudia príliš máznutú vodu kritizovali s tým, že to už ani nevyzerá ako voda. Nevravím, že tu som sa tým riadil, riadil som sa skôr svetlom a technickými obmedzeniami, ale výsledok som nezhodnotil ako zlý, aj keď viem, že tá voda nie je taká zamatová, ako by možno mohla byť. Holt je to o vkuse, beriem tie názory, že možno by máznutejšia bola lepšia, sám sa akosi neviem rozhodnúť, musel by som vidieť tú mliečnejšiu verziu a dať na dojem. Ja som hlavne pri truhlikovom komente nevedel, či myslí to rozmazanie alebo farbu vody. Inak celkovo truhlíkovim komentom často nerozumiem :)

Aha... názov som si neprečítal. Tak potom okrem farebného podania odporúčam zmeniť aj názov :)