Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Emilio

266 komentárov
0 followerov
96 fotiek
informácie

Informácie o flogerovi

Meno a priezvisko

EMIL

Mesto

BRATISLAVA

Niečo o mne

Som aký som, po päťdesiatke sa už asi nezmením, "Starého psa novým kúskom nenaučíš"

Na Flogu od roku 2009
Moja technika

Nikon D90, Nikkor 18-105 DX , Tamron 70-300VR, blesk Nissin

Daniela nebuď až taká skromná - Tá fotečka v Guardiane je veľký úspech, na ktorý môžeš byť právom hrdá. Gratuluje a prajem aj naďalej dobré svetlo.

Parádny a aj dosť zriedkavý. Ale mohol si ho cvaknúť z nižšej perspektívy - či už z boku, alebo od prednej strany, lepšie by vynikol. Ale poznám to z vlastnej skúsenosti. Človek je rád, že toho krásavca nafotil. To nie je modelka, ktorej môžeš povedať: A teraz hlavu trocha nahor a naľavo.

Tá drevenička je supéééér, len mi tam vadia tie biele komíny. Asi by som použil radšej tehlu.Aj to orámovanie okien je trocha pritiahnuté za vlasy. Toľko k objektu. K foto iba no comment, super.

Aha ho Dunajec že?

Rozprávkový.

Ďakujem všetkým za kuk a pochvaly.

No viem, že idem s krížom po funuse. Ale aj som málo fotil, aj tu boli dosť divné vzťahy, ohľadne bodovania a možnosti hodnotiť fotky, tak som sem nechodil. Ale dni sa krátia a našiel som čas na záľuby. Tak som pozeral, čo pofotili ľudia, ktorých si vážim na tomto fóre. U teba som sa nesklamal. I keď je to už bradatá fotka, skladám klobúk a fotku som presunul do obľúbených. Proste je to PECKA, je vidno že sa v tom prostredí pohybuješ denne a vieš vystihnúť okamih. Jednoznačne u mňa strašný palec hore a želám ti krásne svetlo v tých krátkych chvíľach, kedy sa môžeš venovať tejto záľube.

Trocha úpravy kontrastu a bolo by za *****.

Aj keď máš v názve tri bodky, zaslúžiš si plné hviezdičky, viem aké je občas komplikované dať fotke správny názov.

Pekný kúsok, len to pozadie sa mi zdá trocha svetlé. Možno by bolo potrebné pohrať sa s pozadím.

Asi najfotografovanejší rybník. Kedysi bol neďaleko výborný salaš... bol:(

Tak to nebolo náhodou! To bol úmysel. :) Ale vyšiel perfektne.

Veľmi dobrá.

Totu stranu Tatroch i šicke Goraľe milujem.

Jednoducho krásna.

Dlho som rozmýšľal čo napísať do komentáru. Jednoducho JEDNIČKOVÁ krajinárska. Proste krásna, tak ako to vie vytvoriť iba naša príroda, aj keď na ňu občas nadávame.

Perfektná úprava. Čosi ako čelný panning.

My sme ich volali električky - vždy boli pospájané :)

Asi najfotogenickejší rybník na Slovensku. Krásne foto, super farbičky.

Gabi prepáč, chcel som dať 5 hviezdičiek, ale klikol som trocha mimo a už sa to nedá zmeniť. Moja chyba, ktorú nemôžem opraviť, lebo som už hlasoval. Ale ten záber je stobodový.

neviem, či by som sa pototo od radosti zo záberu, alebo od strachu. Foto perfektná.

Tenderka asi nepozná Sandberg - to pozadie je origo - ale z lepšieho miesta ako som si vybral ja.. Ja som bol v stredu podvečer vyvetrať Tamrona 300 na D 90, Ale na takúto foto sa nechytám

Veľmi dobrý.

Perfektné, škoda že si nedal exif. Zaujímal by ma objektív, čo takto krásne kreslí.

Fajn dynamická. Kedysi bol vysvietený takými retiazkami - no mýlil som si ho s Mc Donaldom...

Fajn fotka, Tatry sú Tatry. Len škoda, že aj dnes, pomaly v polovici Januára to tam vyzerá podobne. Kedy budeme fotiť zasnežené krajinky? Že by koncom Marca? :(

Ak by sa dalo, máš desať hviezdičiek. Jednoducho klobúk dolu - aj keď žiadny nemám. Musím si kúpiť.

Všetko dobré a veľa šťastia na tie wildlife. Sú super.

Hodne zdravia, krásne sviatky a dobré svetlo na super námety.

No comment - +++++

Tých 5 hviezdičiek by sa malo volať " To nemá chybu." Po tom by to zodpovedalo tejto fotke - lebo tá ozaj nemá chybu.

Nedá mi nezabŕdnuť, ale máš to poohýbané, ako náš dôchodkový druhý pilier. Ale vážne - páči sa mi.

Ten kameň poznám - asi pred desiatimi rokmi mi tam pózovali deti - z tvojho pohľadu na tej pravej strane v tom zlome sedel syn a nad ním stála dcéra. Dnes mám iba papierovú fotku, lebo som ja somár omylom vymazal harddisk a nemal som to celé zálohované. A Štrbské je Štrbské - krásne spomienky na túry, kde netreba horolezeckú výstroj.

V týchto chladných dňoch prísť domov a zahryznúť do koláča a zapiť teplým čajíkom - to je domov.

Chytí za srdce - ten pohľad aj atmoška.

Dúfam, že skončil iba aktívne v sedle. Ten pán má skúsenosti a tie sú nezaplatiteľné. Prajem mu pevné zdravie a veľa rokov strávených pri koňoch ako koníček. A foto je super.

Ten jeho pohľad je dobrý.

Ďakujem všetkým za kuk, najmä od Luba, ktorého prácu si veľmi vážim.

Tohto "zvera" sa mi ešte nepodarilo stretnúť v prírode. Pekne ti pózoval.

Tu vidno, akí sme malí - pri pohľade z výšky na tú chatu.

Ten fešák by mal tuším ísť k holičovi.

Krásna horská. Nebál si sa že ti olíže objektív?

Začali ste pekne, klobúk dolu. Vidno kus práce, za ktorú si zaslúžite pochvalu. Nedostatky ukáže čas, musíme si na novinku zvyknúť, a oťukať sa.

A pekne zapózoval.

Super kompo, aj technicky dobrá. Moment za milión.

Krása a trpezlivosť priam žiari. Super šperky. Chcel som tento obázok ukázať dcére... Asi neukážem. :)

mirkok: Snažil som sa dať kompo na zlatý rez a aby bolo dosť miesta po obvode. Použil som tele, aby som mal aj odpichnuté pozadie.

Obdivujem Tvoje vtáčikové, sú vždy super. Táto patrí do inej kategórie, len dúfam, že im nebudeš stavať kŕmitko a napájačku. Prajem dobré svetlo.

Takže NICANON si vyrobil.Tiež sa mi nepáčia tie debaty že ktorá značka je lepšia a porovnávať budú do nekonečna. Pritom najdôležitejšia je tá časť za fotoaparátom.

Ten jazýček je čarovný.

Túto smutnú správu som objavil až teraz. Úprimnú sústrasť. Bude nám tu chýbať.

Vinikajúca.

Šumna - fotka i dzivka.

Kriváň je Kriváň. Fajn fotečka.

Krásna ako vždy, už podľa miniatúry mi bolo jasné kto je autorom.

To kde si kúpil ten hranatý objektív? U nás predávajú iba guľaté. :( - Fajn práca.

Asi mu ušla myš... :)

Veľmi pekná .

Hééézkýý .

Táto je fajn, ale skús si porovnať rozdiely v nastavení s tou druhou, čo si dnes dala. Tá sa mi zdá taká ... akási vyblitá. Táto je farebne OK.

Fajn svetlo.

Fotečka fajn, iba ma napadlo pri tej póze: Držte si klobúky, ideme z kopca, alebo sa chytá za hlavu pri pohľade na dianie v doline?

Ďakujem za komenty, hlavne Ľubovi za určenie druhu, v tom sa nevyznám.

Zaujímavá stavba. Tam by sa pestovali rajčiny a papriky. Tieto moderné sklenníky :).

Rád by som upozornil na reklamu, neviem ani koho, lebo sa mi zjaví iba čierny obdlžnik s oranžovým krížikom - teda na objednávateľa mam podozrenie. Po zobrazeni obdlžnika sa celý proces zastaví, nepomáha ani tlačítko Esc, pomôže iba výjsť z Explorera a začať znova. Ak to tu mieni takto pokračovať, budete mať minimálne o jedného člena menej.

Krajšia ako pekná. Iba by som sa chcel opýtať na použitý objektív, lebo veľa "odborníkov" nedoporučuje také extrémne /f 22 /clonové čísla.

S tým Hanzelkom a Zikmundom máš pravdu, ten strieborny Tatraplán je nezabudnutelný a ich cestopisy som mal veľmi rád. Myslel som, že tá strieborná farba bola tak trocha naleštená striebrenka na šporáky a príslušenstvo, prípadne prelakovaná - tak ako metalíza :), - ale tú medenú som teraz videl prvý raz na aute toho ročníka.

Ďakujem za komenty, viem že tej fotke ešte hodne chýba, ale v lese bez prípravy a v časovej tiesni je to o inom ako v zologickej, alebo safari parku. Buď pofotíš, alebo ujdú.

Gratulujem k topke, je zaslúžená. To autíčko je ozaj parádne, len tá farba - taká medená metalíza - mi k tomu modelu akosi nesedí. Jedine že by bol vyrobený pre arabského šejka, tí si na také úlety potrpia:)

Fajn foto aj citát. Gratulujem k topke.

Fešák, fajn foto.

Tá clona 11 podľa EXIFu by mala byť dosť na hlbku ostrosti ale ten nikon nemôže pri ISO 400 až tak šumieť aby sa to nedalo opraviť v PC. Ak sa ináč nedalo, možno by som si prisvietil bleskom.

Silno dobrá.

Áno je to 70-300 VR, stál dosť, ale nelutujem.

Zaujímavá je celá séria, táto je ako vždy excelentná. Nepredáš krmitko? :) Nezávidím, iba v tichosti paneláku obdivujem.

To neni posed, na tej veži chýba už len princezná.

Pekné farby, ostrosť aj motív. Oplatilo sa pricloniť.

Pekný rožkatý.

Zlatá kočka.

Toto je maximakro. Super.

Určite si tej strake dal ako vnadidlo čosi ligotavé. Škoda, že mala hlávku v tieni.

od Trenčína až po Beckov... nenašiel som také miesto na fotenie. Ja som Beckov nafotil len z dola z dediny. Táto perspektíva je suuuuuuper.

Fotené to bolo z priestorov pre divákov. Akreditovaní boli bližšie k trati, ale viac nás bolo v publiku.

Táto je super.

Vidíš, dá sa aj na vyššie ISO, pokiaľ nechceš robiť plagát. Trocha by som namietal k orezu, ja by som radšej mal hore viac miesta nad hlavičkou, ale asi som veľmi konzervatívny, lebo akurát pred pár dňami som sledoval jednu diskuziu na túto tému a ani profíci sa nevedeli dohodnúť koľko a čo orezať.

Orez sa podaril a prevod do ČB tiež pomohol. Mne sa slečna modelka zdá tak trocha štylizovaná do danej pózy - akože pozor fotím. Ja sa radšej tvárim, že iba čosi skúšam na aparáte a cvaknem vnuka. Ak mu poviem, že ho idem fotiť nahodí grimasu č.5 a vtedy odložím aparát, lebo je to iba čosi strojené, čo možno navonok vyzerá dobre, ale vnuka mám radšej pred objektívom in natura.

Táto je as najlepšia z celej série.

Tiež ma šklbalo isť pozrieť do botanickej, len som nevedel ako majú otvorené.