Nahrajte fotku z vášho zariadenia

"balkónik snov" na Ponte Vecchio II

fotka je upravena aj mojim odbornym guru :-), dakujem

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Daja

@stekophoto ďakujem moc za Pozvanku, prisla v pravom momente :-) navstivila, aj co to napisala...

stekophoto

P O Z V Á N K A ::: prídi pozrieť sem, klik @568551

stekophoto

oprava.: foťák bastavíš správne.: foťák nastavíš !!!

stekophoto

Daja, "potulky, časopriestor" chápem. Nauč sa to doma, oplatí sa ti. Keď pôjdeš na potulky, tak bez nároku na časopriestor to pred "náhlým" objektom zvládneš ľavou zadnou - pohľadom zhodnotíš, foťák bastavíš, cvakneš - - - - - ááá fertig mariška. Je len dôležité, vypestovať si určité návyky s nastaveniami, potom už len to "pohľadom zhodnotíš" bude stredobodom úspešnej práce.

Daja

@stekophoto ĎĎ pridávam do ťahákov - vyskúšam. (Bohužiaľ, na týchto potulkách nebolo toľko časopriestoru.)

Kosticka

pekný,guru poppracoval

stekophoto

Ešte som si spomenul na jednu vec, ... V prípade, že chceme ono pozadie nejakým spôsobom rozmazať - rozostriť, tak sa to robí už priamo pri fotení a to si prosím skús niekde naostro, odfotiť jeden a ten istý motív s dvomi rozdielnymi nastaveniami v režime pevnej clony - - - ** - Objektív otvoriť naplno (plná diera - žiadna clona t.j. 3,6 a menej, neviem ako ti dovolí tvoj objektív. Čas sa automaticky dorovná, ** - no a potom to skús s clonou 11 až 13, čas sa ti tiež automaticky dorovná. (poznámka.: ak vychádza čas pod 1/100sek. tak zvýš ISO o jeden stupeň - alebo dva, čas nesmie byť menší ako 1/100sek.) Pozri na výsledok v PC a pozoruj aký rozdiel je medzi tými dvomi fotami. Na tej z menšou clonou bude pozadie viac rozmazané - rozostrené. Až skúsenosť z nás urobí fachmana... Držím ti palce.

stekophoto

To je fakt žrádlo na oči... úprava bola veľmi dobre myslená, rozostrením pozadia aby sa docielil práve ten "wau"-kuk. Len veľmi málo tomu chýba... Pozdravujeme Gurua, rozpoznal potrebu prejavu estetického cítenia. To mnohí pstrádajú.

Marianne

no to je pekné :)

leVarie

výborne!

RasG

veľmi pekné

Echinocactus

Páči sa mi ! *****

Daja

@koty05 -dakujem, o nedokonalostiach viem, aj tie aury mi boli spomenute. Je to pre mna aj o tom, ze sa da fotka posunut k lepsiemu

koty05

podla mňa prepálené farby na strieške a aury okolo kvetov..

kajka

a výsledok stojí za to!

nefotim

klobúk dolu, vieme :) parádička..a takto to fakt neviem

Ján-K.

Veľmi pekné! A guru vie! ...:-)