Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Často kladené otázky

Prihlásenie a registrácia

Nie. Používanie služby flog.pravda.sk je úplne bezplatné.
Po vyplnení ti príde email s overovacím linkom. Na tento je potrebné kliknúť, prípadne ho skopírovať. Následne ak sa podarilo tvoj účet aktivovať sa môžeš prihlásiť a využívať Flog naplno.
Flog môžeš zrušiť v editácii profilu. Avšak pozor, po 30 dňoch od zrušenia Vášho flogu budú všetky fotky a údaje nenávratne zmazané!
Najskôr musíš byť na stránkach flog.pravda.sk prihlásený. V editácii profilu nájdeš možnosť zmeny hesla. Pre zmenu hesla je nutné aby si zadal svoje aktuálne heslo.
Ak si zabudol svoje heslo, nové si môžeš jednoducho poslať na email. Ak si odhlásený, v prihlasovacom formulári vyplň svoj email a klikni na tlačitdlo poslať nové heslo pod formulárom.

Fotografie

Fotografie môžeš vkladať po kliknutí na tlačidlo "nahrať" v menu. Nahrať môžeš viacero fotografií naraz.
Vkladať môžeš akékoľvek fotografie, ktoré neporušujú pravidlá používania služby flog.pravda.sk a to vo formáte JPEG.

Nálepky a albumy

Nálepky sú jednoslovné popisky, ktoré môžeš priradiť svojej fotografii a ktoré ti pomáhajú organizovať fotografie. Nálepky sú podobné ako hashtagy. Fotke môžeš priradiť viacej nálepiek a neskôr podľa nich môžeš fotografie vyhľadávať.
Nálepka by mala vystižne opisovať fotografiu, jej časť alebo jej vlastnosť. Ideálne je priraďovať fotografiám už existujúce nálepky a zvytočne nevytvárať nové, ak im podobné už existujú. Nálepka by mala byť všeobecná, nemala by sa viazať iba na jeden špecifický prípad. Účelom nálepiek je spájať podobné fotky do skupín.
Albumy sú ďalšou možnosťou, ako si môžeš organizovať fotografie. Kým nálepky, slúžia skôr k vyhľadávaniu a akémusi popisu fotografií, v albumoch môžeš fotky skladať do kolekcií a pridať k nim jednoduchý popis či príbeh. Jedna fotografia môže byť vložená do viacerých albumov a názvy albumov nemusia byť jednoslovné.
Albumy sú ďalšou možnosťou, ako si môžeš organizovať fotografie. Kým nálepky, slúžia skôr k vyhľadávaniu a akémusi popisu fotografií, v albumoch môžeš fotky skladať do kolekcií a pridať k nim jednoduchý popis či príbeh. Jedna fotografia môže byť vložená do viacerých albumov a názvy albumov nemusia byť jednoslovné.
Album si možeš vytvoriť vo svojom profile v podpoložke menu - Albumy. Aby si vytvoril album je nutné zadať jeho názov. Popis albumu nie je povinný a fotky si do albumu môžeš pridať aj neskôr.

Obľúbené fotky a flogy

Fotografiu, ktorá ťa niečím zaujala si môžeš odložiť medzi uložené fotky. Pridať fotografie medzi obľúbené je možné pomocou ikonky záložky, ktorú možno nájsť v detaile fotky alebo aj vo všetkých zoznamoch fotiek (po nadídení myšou na fotku).
Uložené fotky sú také, ktoré ťa niečím zaujali a chceš sa k nim vrátiť neskôr. Môžu to byť fotky z iných flogov, ale môžeš tak označiť aj vlastné fotky. Zoznam tvojich uložených fotiek si môžu pozrieť aj ostatní používatelia flogu.
Máš medzi flogermi priateľov alebo sa ti fotky iných flogerov páčia natoľko, že chceš vedieť kedy a aké fotky na flog pridali? Jednoducho si daného flogera pridaj medzi obľúbených a sleduj jeho flog deatilne. Prifať flogera medzi obľúbených môžeš pomocou ikonky srdca v jedho profile alebo v zozname používateľov.
Zoznam obľúbených flogerov nájdeš vo svojom profile v menu ako "Obľúbenci". Fotky, ktoré tvoji obľúbenci pridali môžeš vidieť na nástenke obľúbené. Tú nájdeš pod ikonkou srdca v hlavnom menu stránky.

Logo Flog

Ak povolíš stránke flogu zdieľať informácie o tvojej polohe, budeme ti môcť zobrazovať pri logu Flogu čas najbližšej zlatej hodinky, ideálneho času na fotografovanie. S údajmi o tvojej polohe vieme vypočítať kedy bude v tvojej lokalite najbližší východ alebo západ slnka. Tento údaj potom zobrazujeme vedľa loga flogu ako aj na samotnom logu.

Vyhľadávanie

Na flogu môžeš vyhľadávať fotky, nálepky alebo konkrétneho flogera. Pri hľadaní fotiek vyhľadávame v názve fotky, popise alebo nálepkách pridelených fotke. Ak vyhľadávaš fotky, flog ti ponúka možnosť triediť ich podľa exif vlastností. Tento filter nájdeš pod ikonkou clony umiestnenou pri ikone lupy. Ak hľadáš nálepku, výledkom vyhľadávania je zoznam nálepiek, vidíš text nálepky a prvú fotku s príslušnou nálepkou. Ak vyhľadávaš flogera, výsledkom vyhľadávania je zoznam flogerov.