Nahrajte fotku z vášho zariadenia

brouk

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
DUDIS

dá.. ale len minimálne.. dokonca som si všimol že ide aj autofokus ale radšej si ho vypnem a nájdem optimálne cez hľadáčik a cvaknem.. tu som použil externý blesk a rádiová odpaľovač.. a tiež odrazka (vnútro krabice z mlieka) nad chrobákom (aby som využil svetlo aj z iného smeru) záber je náročnejší na svetlo - treba ho dosť a nesmie byť moc silné.. šak makro.. treba skočiť, ak máš nejaký podobný obchod poblíž, a vyskúšať či bude vyhovovať (postačovať)

maco47

Ak som pochopil, tak sa dá zaostrovať približovaním, alebo vzďaľovaním fotoaparátu od predmetu. Zaostrovacím krúžkom sa nedá?

DUDIS

hmm. dá sa používať len na to makro na tých cca 12-15cm sju fotila so 100 mm makráčom vranu a pohoda.. tu sa dá ostriť len na spomínanej vzdialenosti..

maco47

Zaujímalo by ma či sa predsádka Raynox DCR-150 dá používať pri zaostrení na nekonečno , alebo aj na blízko. Zaujíma ma to preto, že by som chcel na makro objektíve dosiahnuť ešte väčší detail ako 1:1.

zofrem

@DUDIS Tiež som si všimol že to tam majú, len som nevedel ako to pracuje na veľkom rozmere predného člena. Niečo som otom hľadal, ale našíel som že to má Zväčšenie: 8 dioptrií Optická konštrukcia: 3 členy / 2 skupiny. Výsledok je výborný, keď vidím túto fotku, určite to nieje len jedna šošovka, inak by svietila chromatická vada.

Jarmila

páči

Susanna25

*

DUDIS

nevšimol som si že by niečo zavadzalo.. je to jedno sklo a ten držiak je robený dvoma úchytkami s pružinkami nevšimol som si že by niečo zavadzalo.. kúpil som vo FOTOlabe v Mikuláši - jednoducho som si to požičal, nasadil na teleobjektív, a von spravil pár skúšobných záberov - a kúpil.. ostrí na cca 12 cm o malej hĺbke ostrosti.. treba vyskúšať.. ja som problémy nemal..

zofrem

Sú to asi dve šošovky (proti chromatickej vade), keď to dáš na to sklo pri dlhom 200mm ohnisku, zavadzia ten menší priemer? Pri 70mm určite.

DUDIS

http://www.mini-max.sk/product/default/1790 takéto niečo :) jednoducho sa to pripája takými svorkami na závit objektívu rozmer závitu je na linku rozmýšľal som nad otočením.. ale nedotiahol som to.. moja chyba..

zofrem

Dušan čo za makropredsádka?

zofrem

Nádherné foto, ale ten závažný nedostatok, je nutné!!! otočiť o pi/2 (90°) doprava, (musel som si ručne otočiť celý monitor, aby som to videl v plnej kráse) ešte aj svetlo v očiach chrobáka teraz svieti zdola?!?! keď sa to otočí netreba to ani orezať.

maco47

Ľava a pravá strana zbytočne veľká, Pri fotografovaní by som zvolil formát na výšku, aby tam bolo viac chrobáka a prípadne v PC otočil o 90 stupńov

DUDIS

dix

hasič

Fajné....

carnansky

hrátky, fajn

nobody

boo boo booooooooo

DUDIS

díkes

FERETTI

O.K

Copaty

+

Vicky7

Skvelá práca...

AninaBB

pekné odfotená "príšera"

DUDIS

70-200 L f4 + makropredsádka

Kate-Archer

fiiii a to akym sklom si fotil?