Nahrajte fotku z vášho zariadenia

na krajíčku

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Echinocactus

Pekné.

flora

@harmonika138, YeTee, stekofm, ďakujem za užitočné rady :) myslím si, že aj viacerí tu, ako ja by ocenili takéto poznatky od skúsených fotografov :)

FDV-VP66

Super foto +++ +++

harmonika138

Čo sa týka času,tak prevrátená hodnota ohniskovej vzdialenosti platí do 1/50_tiny. 1/18 s je už dlhý čas čo málokto aj so stabilizáciou udrží z ruky, aj to musí byť už trochu natrénovaný. (súčasné nové bezzrkadlovky by to mali zvládať so svojimi viacnásobnými stabilizáciami). Je isté, že ak sa dá nastaviť čo najnižšie ISO,tak je to pre šum to najlepšie. Záleží však aj na samotnej scéne či je tmavšia,či svetlejšia a či je vo vzduchu veľa vlhkosti ako tu. Ten šum je značný v oblasti s hmlou,ak by bolo ISO vyššie tak by bol ešte viditeľnejší (hlavne po doostrovaní ). (Mimochodom v pravej strane pri kraji v kríkoch sú dve škvrny a jedna hore vyššie asi 6 cm. asi znečistený čip.) Prajem dobré svetlo !

flora

@YeTee, vďaka vyskúšam

stekofm

@YeTee O.K. môj nie, takže som rád, že tu je ešte niekto, kto dokáže poradiť

YeTee

@stekofm EOS600D zvláda šum v pohode až do ISO1600. takže sa flora nemusí obmedzovať. Ešte finta. Minimálny čas, ktorý sa udrží bez roztrasenia je prevrátená hodnota ohniskovej vzdialenosti . V tomto prípade 1/18 s.

lubi

*****

stekofm

@flora , rád pomôžem, len sa treba pýtať... a je tu dobrá clona (hĺbka ostrosti), myslím že by to hravo zvládla aj "f/10". ..S tým ISO opatrne nad 300 už sa tvorí nežiadúce zrno, ktoré vidno pri zväčšeninách. Tu je to O.K. So rád, že ťa zaujíma nastavovanie exifu., to málokto berie na vedomie.

flora

@stekofm , ešte raz vďaka za ISO 😁

vojtoPN

super...

pepo55

ok,páči,

rudo2910

peknééé

Ludmar

zaujala

Ivana-S

hezké a zajímavé

stekofm

pekne ostrá... super.