Nahrajte fotku z vášho zariadenia

fialová kráska...

Slez lesný.Malva sylvestris L.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
hasič

Vydarené...

Delilah

krásny kvietok

FDV-VP66

@pepo55 - Ešte doplním: Slez lesný. - Na liečebné účely sa zbierajú listy (Folium malvae sylvestris) a kvety (Flos malvae sylvestris). Listy sa trhajú v čase plného kvitnutia za stáleho a slnečného počasia. Odtrhávajú sa s kalichom, ale bez stopky. Materiál sa suší v tieni alebo v sušiarni pri teplotách do 35 °C. Správne usušený kvet slezu je modrý. Z účinných látok prevládajú slizy, triesloviny, antokyánový glykozid malvín, organické kyseliny a vitamín C. Droga sa používa rovnako ako ibiš lekársky (Althaea officinalis L.) na liečenie katarov horných dýchacích ciest, žalúdočných a črevných ťažkostí a ako mierne preháňadlo. Zdroj: INT

lubi

Ďakujem. Viem, že je to užitočná bylinka, pokúsim sa niekde pohľadať...:))

MATYX55

pre lubi :rastie na okraji lesa,pri cestách a na rumoviskách.Je to liečivá rastlina.Momentálne ju mám vo vázičke,kde krásne kvitne Kvet má priemer cca 3,5cm.

lubi

Krásny kvet, kde to rastie? Mám pocit, že som to ešte nevidela.

Echinocactus

Pekné.

MATYX55

pepo55 ďakujem za kvalitnú informáciu!

pepo55

ok,,slez lesný...-Bylinka pôsobí utišujúco pri chronickom kašli, pri zápale pľúc a priedušiek. Je výborným prostriedkom pri hojení rán predkolenia, ale aj ekzémov, herpesov a kožných poranení. Má mierne sedatívne a laxatívne účinky, je vhodná aj pre malé deti a kojace matky. Pri zdravotných problémoch je vhodné piť dlhodobejšie zápar zo slezu, ktorý si pripravíte tak, že zalejete 1 čajovú lyžičku bylinky 2 dl vriacej vody a necháte vylúhovať 10 minút. Čaj pite v pravidelných intervaloch trikrát denne.

Loxodonta

Krásne

spyro12

Hezké

Jano0626

Nadherne!!!

Gogigogi11

Pekná