Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Samia cynthia ricini

Dnes trochu exotiky.Tento druh pochádza s Blízkeho východu,ale v posledných rokoch sa objavuje aj Europe.Hlavne Taliansko,Chorvátsko,Rakúsko a bol aj pozorovaný v Maďarsku.Rozpätie krídel cca 16.5 cm

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
hasič

OK

ravic

... elegán ...

jully

+++

jully

na prvý pohľad vyzerá ako z kože ... veľmi zaujímavý živočích - pekné foto aj koment...

Robson65

na úvod, motýliky máš velmi pekné, pekne zvládnuté...tu ale súhlasím s harmonikou...skúsil som si to aj ja a trochu by to veru chcelo oživiť farby, pekne sa to dá spraviť cez svetelné masky a nevzniknú ti ani flaky a farby sa pekne oživia a čo je dôležité, nezmení sa tonalita :)

harmonika138

Skúsil som si to pred tým,než som písal komentár.Je pravda,že tie fľaky i tmavé sa trochu zvýraznia, no i motýľ je výraznejší. Kontrast som myslel samozrejme iba jemný. Je to vec osobného pohľadu. Akceptujem. Prajem dobré svetlo !

lado

harmonika138. Vyšší kontrast by zmenil farbu krídel ktorú nechcem kvôli autentičnosti.Svelo a tiene som doladil minimálne,na pozadí by vznikli fľaky žltej ktoré by pokazili celú fotku.

harmonika138

Pekná kompozícia aj farebnosť, zaujímavý motýľ,len si myslím,že fotka je bez úpravy a veľmi by jej prospelo aspoň dorovnať svetlá i tiene v úrovniach a trochu pridať na kontraste.

J.BOND

+++