Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Oravský hrad-infra

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
foter

Fotenie na Infra je dosť problematické,fotí sa na manual čas je okola 25 sekund aj viac, pokial nemáš zo snímaca odstranený IR filter. Musíš používať statív ,ISO 100 clona cca 11 ,zaleží od počasia a čas cca 25 sekund.Veľmim dôležité je tiež nastavenie vyváženia bielej, nastaviť na custom. A fotí sa do formátu RAW potom sa to upravuje v Lightrome. Tu máš návod , ak to nepôjde otvoriť opíš to guglu a malo by to ít. http://michalsrna.cz/clanky/47-objevte-svet-infrafotografie-vhodnost-objektivu-filtr-hoya-r72-rady-zpracovani-lightroom

moni36

toto je krásne , mne prišiel teraz Ir 720 , infra som este nikdy nefotila ale páči sa mi to , ako mám postupovat? mám canon powershot sx 20 cize ultrazoom , nasadím na objektív a teraz ako dalej. Pokial som nedala aspon 0,6 s a ISO 100 nevidela som nič a ked uz to bolo nafotené bolo to černené ako dalej?

cicka1980

aha , ďakujem za info.

foter

Mne fotoaparát prerábali v servise Pro,laike v Bratislave, da sa upraviť aj kompakt ale, musíš vyriešiť uchytenie IR filtra na objektív,bez toho IR fotky nespravíš.

cicka1980

Ďakujem za odpoveď , fotoaparát si si upravil sám , alebo to robili v servise ? a dá sa upraviť aj kompakt , či tadiaľ cesta nevedie ? totižto mam olimpus FE190 a už ho nepoužívam , tak reku ze by som si ho upravil na takéto experimenty !

foter

Prerobený Canon 350D-odstránený IR filter zo snímača a na objektíve mám IR filter Hoya R 72.Takto sa skráti čas až na 250 sek, pri clone 11. Ak nemáš upravený foťák,použiješ len IR filter ale čas bude okolo 30sec. musíš použiť statív.

cicka1980

mám otázku ! ako fotíš IR. používaš filtre ,alebo máš prerobení fotoaparát ?

Ingrid

zaujala

dede-cek

*

fofa

+

fofa

Zaujímavé!