Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Jupiter

Jupiter s jeho najväčšimi mesiacmi. Kvalita samozrejme nieje dokonala,ale takto sa mi to podarilo odfotit čisto len s fotoaparatom bez astronomickych pomôcok =)

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
MartinV

Dakujem pekne :o)))

Ludka

Super, nemam slov.

MartinV

Dakujem.Ak je zoom na fotoaparate dostatočny a ma režimy PSAM a pohraš sa stym tak ako vidiš je to možne aj s fotoaparatom :o) Diki.

sandokan

čooo????Jupiter???to fakt??tak to nechápem ako je možne s fotoaparátom odfotiť planétu...klobúk dole

MartinV

@Mato,dakujem za radu. Ale ked znižim ISO,tak budu nevyrazne mesiace,pretože su velmi slabo viditelne.Pri ISO 800 už ich nebolo vidiet,tak nemôžem použit ISO 200. aš pravdu pri zväčšeni expozičneho času by ich bolo vidiet,ale ako čiarki a nie ako body,pretože zem sa točí a pri takom približeni sa ti Jupiter a jeho mesiace rychlo pohybuju cez hladačik :o) Skušal som aj taky spôsob a musel som zvolit tento druhy ak som chcel mesiace ako body a nie čiarky :o) Tak dufam,že to nieje až tak naopak =) Dakujem.

MartinV

Jasne odrazene svetlo od slnka :o) Takisto ako náš mesiac,venuša,mars,saturn a pod.. V podstate planetu od hviezdy rozoznaš aj podla toho,že neblika,ale žiari.Slabo môže prebliknut,čo je spôsobene našou atmosferou. A dakujem za komentar =)

mbfotoblog

super, fantastická fotka. prvý raz vidím nejakú planétu "naživo" (mimo kníh). prečo ten jupiter tak svieti? odrazené svetlo od slnka? lebo na obrázkoch zo sond je sivo-zeleno-červeno-hnedý.

hades3011

krátky čas a vysoké ISO,presne naopak,skús ISO 200 a čas 20s napr.

Stando

To sa páči aj mne a vždy ma to fascinuje ako sa tie mesiace okolo Jupitera pohybujú a sú vždy ináč presunuté- je to niečo ako naša slnečná sústava v zmenšenom prevedení :-))

MartinV

Dakujem :o) Videl som aj tvoje :o) Pekne. Vždy ma prekvapi rôznorodost postavenia mesiacou =) Mam tych fotiek vela a vždy inač =) To sa mi pači =)

Stando

Dobrá snaha(skús pozrieť u mňa) :-),vidím,že už nie som sám...