Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Na konci dediny

č.b. Na horizonte sa spája hustá hmla s oblakmi.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Giovanni266

Nádherná zimná idylka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

harmonika138

@Csonti- je to hmla a nízke oblaky. Za normálnych podmienok by tam bolo vidieť kopec a les bez oblohy. Ja som robil s fotkou len bežné zásahy ako som spomenul žiadne manipulácie do oblohy. Jednoducho to je ako to bolo. ... Vďaka za Tvoj komentár, beriem.

Csonti

šum-nešum...mne tam tá obloha pripadá taká nanútená - neprirodzená... Harmonika, máš lepšie fotky...sorry

flora

+++

jankojan

velmi pekna fotka

hasič

Oplatilo sa kliknúť...

don

pekné

Robson65

presne takto sa správa farebný šum, po prevode vzniknú také flaky, artefakty a ťažko sa toho zbavuje, pri jednej nočnej fotke som donekonečna resetoval úpravy v lightroome a upravoval odznova a v tmavých častiach som sa farebného šumu nemohol zbaviť, aj keď sompri úpravách ubral na píle na 10% :) tak som sa na ňu vykašlal...ono v zoneri ten farebný šum pekne odšumíš a ani nestratíš velmi kresbu ale pri prevode to aj tak nerobí dobrotu...

harmonika138

@Robson65,- Trochu som analyzoval . Je to šum. Keď som fotku vkladal pri dennom svetle tak sa mi to nezdalo až také hrozné. Teraz po tme to vyzerá inak. Môžem povedať toľko,že to vzniklo úpravou,pridaním ostrosti,kontrastu a farby. Vznikol tam farebný šum. Na farebnej a nezmenšenej verzii je to podstatne lepšie,ale zmenšením a umiestnením na flog to už nabralo horšej kvality. Čo sa týka kompozície tak sa naozaj nedalo vľavo. Boli tam stromy a strechy a boli by to ešte zhoršili. I tu som retušoval komín hromozvod celý elektrický stĺp i s vedením cez celý záber. "Chlp" som ešte stratil tým,že som dorovnával horizont. Na tejto to mám ešte o trochu horšie. http://flog.pravda.sk/patriot.flog?foto=613949 Vďaka za hodnotenie a komentár. Na budúce budem ostražitejší.

Robson65

ten šum na oblohe to sú už skôr moáre, to môže byť aj prevodom alebo konverziou do jpg alebo konverziou flogu...inak je to fajn, zaujimavá dramatická obloha a inak ma napadlo, že aj tam môže byť pes zakopaný, v tmavej sa takéto artefakty objavujú ovela skôr ako vo svetlejšej :) kompozične sa ti nedalo kúštik ubrať vpravo, po ten košatejší stromček a ten kúsok pridať vľavo?

whitehill

pekné

harmonika138

@Antony-Zet,- s vodou v ovzduší občas býva problém a robí takéto veci. Záleží aj na tom ako je nastavený monitor. Ak je svetlejší tak to zrno (šum) viac vidieť. Neodšumoval som teraz oblohu.Možno by to bolo pomohlo. Celkove nerád odšumujem. Na fotke sa tým veľmi strácajú detaily. Vďaka za názor a hodnotenie.

Antony-Zet

Páči sa mi...škoda tej zrnitosti hore

moto-foto

..fajn..ten kríž tomu dáva atmosféru..

J.BOND

perfektné ...

Echinocactus

Pekná scenéria.