Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Zamrznutá a zároveň žeravá

Zamrznutá bublina

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Bibuska

*****

hasič

Nádhera!

joha

Skvelé...

harmonika138

@batles - Ďakujem. U nás tiež len zriedka mrzne a tak ak chcem ísť fotiť bubliny, musím sa vopred pripraviť a využiť potom čas čo najefektívnejšie. Viem, že som Ti to dosť obšírne popísal, lenže tých premenných je oveľa viac ktoré treba brať do úvahy a riešiť ako sa vraví za pochodu. (komponenty na roztok sa dajú kúpiť hodci kde a na fúkanie ja používam obal z kovovej versatilky)

harmonika138

@Iveta-Zdenko -nedá sa nesúhlasiť. Jedná sa prakticky o druhý dlesk slnka a tak som tomu nevenoval patričnú pozornosť. ( mám aj lepšie)

harmonika138

@bob - zdroj svetla je slnko. Bolo takmer v zákryte s bublinou. Ten prepal je v skutočnosti o čosi menší, no v post procese sa trochu zvýraznil. Je to prakticky tesne vedľa dopadajúceho svetla. Bublina je lesklá a tak je problém zabrániť odlesku. Je to fotené z ruky s manuálnym zaostrením. Nejaký posun expozície by pri skladaní asi nedopadol dosť dobre, lebo človek sa hýbe a tak isto i obrazec v bubline narastá pomerne rýchlo. (pri silnejšom mraze bublina premrzne i za 4 sekundy,pri cca-4 to trvá približne jednu minútu) Keď si sám,za ten čas musíš položiť nástroj na robenie bublín, uchopiť fotoaparát, nájsť vhodný uhol, zaostriť a cvaknúť. Občas medzi ,, cvakaním" zbadám periférne, že to nie je celkom v poriadku upravím čas alebo clonu.

batles

Super! V tomto vo flogu nájdeš málo konkurentov. Raz som aj dostal od teba radu ako na to, no nikdy sa mi to nepodarilo. A nemám ani toľko možností to skúšať, ani nepamätám, kedy bola v Bratislave poriadna zima. A keď som na horách, zase väčšinou nemám bublifuk...

Iveta-Zdenko

Pravidlo c.1- odfotit super, Pravidlo c.2- Ak sa to neodfotilo super, napravit v post procese ...

bob

pekne nasvietena..viem ze mozno blby koment ale tomu prepalu by sa nedal odstranit ...mozno 2 expoziciou .... zdroj svetla je tvoj ...

Miro-duro

veľmi pekné

harmonika138

@pepo55 -vďaka.

pepo55

pekne👌