Nahrajte fotku z vášho zariadenia

vážka

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
petkosi

Vdaka za komenty a rady(bogo, zofrem), konstruktivna kritika je vzdy lepsia ako nic nehovoriace pochvaly (aj ked potesia). Pokracujem dalej... a dufam, ze nabuduce uz bude lepsie foto ;)

bogo

pre @zofrem : ja som v komente nespomínal žiadny prepal, ale preexpozíciu( táto vážka tak nevyzerá, na chvoste je veľmi svetlá, mám ju nafotenú snáď tisíc razy ), čo je čosi iné...ani to, na ktorú časť tela mal autor exponovať. Stačilo mu stiahnuť EV o napr.2/3 a je po probléme.

Copaty

+

zofrem

páči, preexponované to určite nieje a ten udajný prepal, prepalom nieje(k prepalu je to blízko).Ak by bolo exponované na časť kde je prepal tak celková fotka je tmavá, dynamický rozsah nepustí. Fľak dole prekáža, ten čas je riadna blbosť, takto rýchlo cvakať je pre tento druh scény a ohniskovú vzdialenosť zbytočné, takto iba vysoké ISO zanáša šum.

bogo

Kompozične ti vážka vylieta z fotky, kompo malo byť opačné ( t.j. vážka dole ). Ďalej tvoja nepozornosť - žltý fľak dole...Ale najväčšie vady : preexponovaný a neostrý záber s veľkým šumom ( ten stroj nezvláda viacej než ISO 400-500, a keď ešte urobíš výrez, je o to viacej viditeľný ). Tak krátky čas( tvoj 1/2500s) sa používa na superletovky, tu si mohol kľudne použiť 1/400-500s, išlo o statický záber. ISO si potom mohol kľudne dať na 100. Pokračuj, len trpezlivosť a aj metóda pokus-omyl ti pomôže. Vážky sa nefotia ľahko. Veľa zdaru !

petkosi

ok, budem rad za kazdu radu, co treba vylepsit, clovek sa stale uci :-)

bogo

Snahu oceňujem, foto nie.

sima

krásne foto .-)

moni36

paci

Johny18

Dobré