Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Zhluk

jedna staršia fotografia mestská s vyuzitim podvecerneho svetla

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
and

☺ ... ešte by som k tomuto rád doplnil, že fotky od @ruiger1 sú v súčasnosti na takej kvalitatívnej úrovni, že hoci táto je tomu už na hony vzdialená, bolo by super keby sa na tento flog vkladali "iba takto nedokonalé" fotografie, tých mojich nevynímajúc ... - niekoho iného by som ale za takúto fotku do neba chválil ... :-DD - na tejto adrese sa dá iba učiť !

Echinocactus

Zaujalo. Páči sa mi ! *****

ruiger1

@and ano suhlasim, ze tovje vyroky su pravdive a kritika opodstatnena. Vzdy sa da na fotku pozerat z roznych uhlov pohladu a z roznych dovodov ju aj odlisne hodnotit. V tej dobe (2010) moje znalosti este neboli ako dnes, kazudopadne pokial si dobre pamatam, tak aj tu cesticku (chodnik) som tam chcel vtedy tam mat. Dnes by som kludne fotak zdvihol vyssie a bolo by menej rusivych elementov. Ostatne sa daju celkom pekne vyretusovat, ako sme si s andom vydiskutovali mailom. A suhlasim s tym poslednym andovym vyjadrenim pekny zaber z dovolenky. Vraciame sa s tym k vyznamnemu fotografickemu zanru dokument, ktory casto amaterski fotografi vnimaju ako urazka. Pre mna je tato fotografia z doby, ked moje znalosti neboli ako dnes dokumentacna fotografia s pridanou hodnotou podvecerneho svetla. ALe to je vsetko, ziadna umelecka hodnotu tu nie je, snad len za desiatky rokov moze byt hodnota ala historicky dokument, ak sa to na danom mieste zmeni.

and

no ... tak u tohoto fota som si schválne počkal ... - teraz to môže vyzerať ak "pomsta" :-))) vôbec nie ... - bol som zvedavy na reakcie druhých - teraz môj názor: super svetlo, veľmi pekný záber ... ale, keby nebolo toľko toho čo jasne naznačil @petokato, a úplne s ním súhlasím - tento záber v sebe nesie prvky dokonalosti vdaka architektonickým prvkom a bohužiaľ tam dole aj chaosu (nevyhnutného, ale aj typického), viem si v popredí predstaviť pláž, či vodu ... - ak by sa zdola urezalo, chýbala by síce úplnosť, ale pre dobro veci by to možno bolo aj druhým najlepším riešením - klonovať celý spodok si myslím že je zbytočné, ale môžem sa mýliť, avšak bez vyklonovania rušivých elementov mi foto nedáva veľký význam / pôsobí na mňa ako vydarený záber (niekto by možno použil iné slovo) z dovolenky ... - mail >>>

Ludmar

zaujala

Csonti

super

leVarie

ja tam vidím i tretí druh architektúry.... ešte z minulého storočia.....naozaj zaujala :)

greenhorn

pekný podvvečerný dokument, zaujímavá konfrontácia dvoch odlišných architektúr

mariano

pekná fotka...

alentica

zaujala, pekné svetlo

ruiger1

dakujem @petokato, v podstate suhlasim. Je to starsia fotografia, takze sam uz neviem, aky bol konkretny zamer ciel tejto fotografie, domnievam sa vsak, ze mi islo najma o zachytenie zaujimaveho mestskeho priestoru prave v tom podvecernom svetle. Urcite by sa dalo cosi vyklonovat prikraslit, tam uz by bola namieste otazka, ci ide o dokument doby, reality, alebo by autor len vyuzil prostredie pre zaujimavu fotografiu, ktoru by v pc doriesdil do dokonalosti.

petokato

veľmi veľmi dobrá. myslím, že po "vyčistení", či vyklonovaní niektorých elementov v spodnej časti by to bolo už príliš dokonalé. ale dokázal by som si to predstaviť aj tak..