Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Spinus spinus (stehlík čížik)

S. spinus (stehlík čížik - samica) Je to veľmi energický druh vtáka, obratne šplhá a pri hľadaní potravy často visí aj dole hlavou. Zvlášť v zime sa často zdržuje v malých súdržných kŕdľoch, v ktorých panuje jasne stanovená hierarchia. Behom hniezdenia však žije veľmi skryto. Živí sa semenami drevín alebo bylinami. Uprednostňuje semená smrekov, jelší a briez.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
golopeter

Opäť kvalitná aj popis 📷🌟🌟🌟🌟🌟

bartis22

pěknej záběr

MATYX55

fešanda...

rylo

@jocai968 :) Ono je to náročné bez krytu alebo inej zašivárne, ja väčšinou mám nejaké kŕmidlo/kúpadielko a tam fotím, ale tiež drvivá väčšina zakrytovaný buď v nejakom maskovacom stane, alebo niečom podobnom. Niekedy si vtáky zvyknú na prítomnosť človeka natoľko, že fotíš bez krytu...ale to je skôr výnimka. Najmä u nás, kde je to všetko plachá až paranoidne. Na Islande či v Afrike som fotil bežne z auta, alebo len tak z ruky bez maskovačky...lebo však tam kde nepadne rana, tam sa to nebojí :)

jocai968

@rylo písal som tebe, ale zle som klikol a písal som vlastne sám sebe :))

jocai968

@jocai968 ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď, máš super fotky vtáctva a ja viem, ako sa to ťažko fotí, ja fotím bez krytu, len tak, spravidla sa prechádzam so psom a s foťákom a teda odfotiť takú sýkorku alebo iné spevavce, tak to je fuška, to neposedí ani chvíľu, kým nájdem v hľadáčiku, zaostrím, tak fŕŕŕńk a už je ta het :)))

rylo

@jocai968 to je samozrejme fotené z fotokrytu, čo si kamarát spravil na spevavce a občas tam príde krahulec. Tak raz denne sa ukáže...ale nie vždy sa tam dá sedieť, lebo však človek má aj iné povinnosti, ako len sedieť na riti týždeň v kryte od svitu do krku :)

jocai968

dobrý záber, píšeš, že si nesedel, fotíš z domu alebo máš nejaký posed?

rylo

@palol inak by som nemal šancu. Už ich krahulec zopár zobral...ale práve keď som nesedel...

palol

Pekný je, teraz sú tu v celých kŕdľoch