Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Asio otus (myšiarka ušatá)

Myšiarka patrí medzi najbežnejšie sovy. Uprednostňuje lesnatú krajinu s otvorenými plochami, ktoré poskytujú bohatú potravnú ponuku. Sú to hlavne ihličnaté lesy. V našich podmienkach hniezdi predovšetkým v nižších a stredných polohách, pričom vystupuje aj do predhorí do 800 m n. m. Hniezdo si nestavia a ani ho neupravuje. K hniezdeniu používa staré hniezda dravcov, krkavcovitých, holubov, vzácne hniezdi na zemi, v dutinách stromov alebo v umelých búdkach. Hniezdenie prebieha od druhej polovice marca až do začiatku apríla. Samička znáša 5 – 6 lesklých bielych vajec. Inkubačná doma je 27 – 28 dní. Mláďatá hniezdo opúšťajú po 3 – 4 týždňoch a pohybujú sa vo vetvách stromov v okolí hniezda.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Echinocactus

Krásna !

golopeter

📷👍⭐⭐⭐⭐😽

Ivana-S

Pořád se k té fotce vracím a tiše závidím

Ivana-S

Pořád se k té fotce vracím a tiše závidím

Jano0626

Prekra'sne stvorenie v na'dhernej kompozi'cii!!!

MATYX55

paráda v nezvyčajnom prostredí...

kajano

Nielen ušatá, ale aj okatá - super.

harmonika138

@rylo - o gýčoch nech ďalej rozprávajú tí čo tomu nerozumejú. Ty si ju ,, našiel " v jej súčasnom prirodzenom prostredí a tak je možné hovoriť skôr o jedinečnom snímku.

rylo

@harmonika138 príroda je mocná čarodejnica. Tie, čo ostanú hniezdiť v mestách veru posedávajú po kadečom :D Toto je taký môj vysnívaný gýč.

harmonika138

,, Uprednostňuje lesnatú krajinu s otvorenými plochami, ktoré poskytujú bohatú potravnú ponuku. Sú to hlavne ihličnaté lesy. " A ako dobre že kvôli tejto fotke si zvolila jabloň.