Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Pfarrkirche

bregenz

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
zofrem

Poskúšaj fotky vyrovnať, mnoho programov vyrovnáva fotky podľa priamky ktorú si určíš, horizontálne alebo vertikálne. Pri architektúre sa zarovnáva vertikálne, pri krajinke horizontálne, ale vždy záleží na konkrétnej fotke.

Gitti-2012

Ďakujem,zofrem za vysvetlenie.Však ako úplná začiatočníčka,až teraz zisťujem,aké je to zložité!Dúfam,že časom sa to bude zlepšovať,a rada prijímam všetky rady a postrehy.Gitti

zofrem

Fotenie architektúry je zložité najmä v tom že, krivý horizont sa na fotke prejaví výrazne. Správne zarovnať fotku je problém pretože je nutné chápať geometriu v priestore. Pre človeka čo to nechápe to znamená, zarovnám ľavú stranu fotky, je krivá pravá a naopak. Na fotkách architektúry na rozdiel od fotografie krajiny je takmer vždy možnosť nájsť správne body na zarovnanie roviny (horizontu). Chcem len povedať že tvoja tvorba nie je zlá, ale je len krivá mal by si zvážiť čo robiť už pri fotení, a samozrejme v postprocese dorovnať. Uvedom si fotografia architektúry je veda, nie na darmo existujú Tilt-Shift objektívy. Správne Tilt-Shift nie je primárne určený na efektné miniatúru ľudí na námestiach, ale je hlavne na architektúru.

RasG

tiež pekný kostol