Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Cestou cez pevnosť

Unikátny pevnostný systém v Komárne...Do budúcna by som Vám rád ukázal zopár fotografií tejto pevnosti, ktorá sa tiahne okolo celého mesta.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
FDV-VP66

Zaujala - aj info * + *+ *

J.BOND

OK

greenhorn

Pôsobivé miesto, skvele zachytené.

Gabson

ok

harmonika138

@Csonti - Jednoducho namieriš objektív na oblohu ( zmeriaš expozíciu ), upravíš si čas a clonu na parametre ako potrebuješ ( a koľko dovolia svetelné pomery ) a potom namieriš a zaostríš na to,čo chceš aby bolo ostré. Bude ti síce ukazovať podexpozíciu,no to si už potom nevšímaj.( Samozrejme pri manuálnom nastavení expozície ) Skús to niekedy ráno odfotiť ak to nemáš ďaleko.Tiene tam zľava budú určite,no pravá a čelná stena by mali byť osvietené. Obloha by mohla byť tiež zvládnuteľnejšia no z oblakmi to je vždy taká ruleta.Človek nevie či budú a aké budú.... Veľa zdaru pri skúšaní.

Csonti

harmonika : je to juhozápad a cesta je pod úrovňou bežného horizontu. Použil som prechodový filter ale ani t nepomohlo. Ako si myslel to meranie expozície na oblohe ?

harmonika138

Nepoznám toto miesto na akú svetovú stranu je orientované. Len podľa tieňa a času tipujem že asi na juh. Tu bude skoro vždy problém z protisvetlom. Ťažko asi bude svietiť do chrbta,aby bola svetelnosť na snímke čo najvyváženejšia. Pochopil som čo si chcel dosiahnúť. Napriek tomu,že už je nad múrom a stromami aura,ešte sú na oblohe prepaly. Keď chceš mať dobrú oblohu,treba merať expozíciu na oblohe na najsvetlejších miestach.Spodok bude tmavší no prirodzenejší a dá sa skôr prispôsobiť. Potom sú tu prechodové filtre a prípadne HDR spracovanie. HDR však chce mať trochu praxe a citu aby to vyzeralo čo najprirodzenejšie. Želám veľa zdaru pri pokusoch!

Csonti

Ďakujem za pristavenie a mám radosť že sa Vám páči. @harmonika : obloha siaha do polovice obrázka a jej stmavením (cez gradual) som chcel fotke pridať na zujímavosti a dramatickosti. So svetlejšou oblohou sa mi zdal obrázok fádny a trošku nudný. Rád však privítam Tvoju verziu a konkrétne rady ako to urobiť dobre. Ešte raz ďakujem za pristavenie. :-)

harmonika138

@Csonti- námet i kompozícia sú fajn no tá obloha nie je dobrá. V P.P. Ti to trochu ,,ušlo". Prajem dobré svetlo.!

moni36

super

hasič

+

batles

Pekne

mariano

pekné...

leVarie

zaujalo info i pekné foto.... :) a teším sa na pokračovanie.....

jully

už sa teším...

alentica

:-)

Csonti

alentica, Gabson fotil myslím maďarskú časť pevnosti.... ona v hviezdicovom tvare obkolesuje tieto dve mestá a rozdeľuje ju len Dunaj.

Ján-K.

Veľmi pekná!

Copaty

+++

Echinocactus

Pekná fotka ! *****

alentica

ps to je tá istá pevnosť , ktorú fotil Gabson?

alentica

zaujalo