Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Z osláv VII

V sobotu 13. júla sa konala v Ratkovej na Gemeri veľká oslava pri príležitosti 600. výročia prvej písomnej zmienky o obci. Miesto oslavy bolo situované do krásneho historického centra na námestí. Na provizórnej tribúne, obkolesenej zeleňou a historickými budovami, sa po oficiálnej časti programu vystriedali šikovní speváci tanečníci, ale aj rezká cimbalová muzika. Zišlo sa tu niekoľko generácií ľudí nielen z obce, ale aj z rôznych kútov Slovenska. Rodáci pospomínali, niektorí sa po mnohých rokoch akoby opäť spoznávali. Dobrá nálada pretrvala do neskorých nočných hodín. Zhodnoťte, prosím, celú sériu pri foto "Z osláv VII". Vďaka.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Ludmar

Ďakujem vám, priatelia.

Ján-K.

Veľmi fajn!

duzo

Ľudo,dobre si to vystihol.Mne sa to tak ani z ďaleka nepodarilo.

DUDIS

dík.. podobne

Ludmar

Ja som si, samozrejme, tiež overil tú 6200-ku. Na ostatných ani nie, ale na tom huslistovi dosť pomohla. Áno, farby nikonu sú menej "teplé" ako canonácke. To je všeobecne známe. Ale ako hovorí tiger - "Nikon má výkon". Dobré svetlo Ti prajem.

DUDIS

mrkol som to na svojom monitore.. je to menej citeľné ako som napísal (modrota) po jemnej korekcii na bielu sa to malinko zmenilo takže nie moc citeľne.. ale to budú asi farby ala nikon. držím palce

pterodaktyl

..myslím si že je to slušné a vystihujú atmosféru

Ludmar

Pre @DUDIS : Vďaka za postrehy. Sú zaujímavé a pre mňa užitočné. Samozrejme mám aj detaily a emócie divákov. Mohol som ich naozaj zaradiť. Vybral som však len týchto 7, ktoré približne korešpondujú s popisom situácie. Nechcel som tu dávať píliš veľa fotiek, aby to nebolo nudné preklikávanie. Vieš, je to môj prvý pokus vtesnať do niekoľkých snímkov snahu o zachytenie atmosféry napr. v takomto prípade. Ja hodne amatérsky filmujem (video, rodinné príhody) a zistil som, že je jednoduchšie nasnímať napr. hodinové vystúpenie vnučky v škôlke a potom ho postrihať na trebárs 20 min. celok (samozrejme, aby to malo hlavu a pätu aj s potleskom a divákmi), ako zostaviť z 200 fotozáberov charakteristických 7. Ešte raz, vďaka za pokuk a vyjadrenie.

DUDIS

fajn report.. obsahovo by som pridal aj nejaké momentky napr: potlesk divákov, emócie, niečo netradične odfotené napr.: @505534 .... technicky.. neviem či to zle vidím ale ty aj tygrík to ťaháte nejako do modra - teda WB treba trochu pri absencii svetla doladiť to teplejších tónov - skús 6200k alebo uvidíš čo ti najlepšie bude ladiť oku.. kompo pri tejto.. ide o ľudí a preto by som im dal viac priestoru na úkor oblohy a domom.. neber to zle.. a že sa mi len niečo nezdá.. ale píšem viac čo mi nesedí..

konvalinka

výborná séria, oslavy pôsobili radostne a sviežo pri zachovaní tradícií, určite si sa cítil príjemne :-)

Copaty

pekná celá séria