Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Orchidea

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Copaty

+++

Ludmar

pre @petokato - asi si trocha nerozumieme. Uviedol som v mojej poznámke, že na 3. strane môjho flogu je popis, kde je uvedený aj exif. Mimochodom tie dve foto (ktoré sú tiež na tej strane) sú podarenejšie nasvietené. Ako som povedal, pokus-omyl-oprava.

petokato

vidíš, EXIF, alebo stručný popis by veľa napovedal prečo foto vyzerá ak, ako vyzerá. ja som si v mojich začiatkoch tiež vyskúšal túto techniku "maľovania svetlom"

Chaine

mne sa to páči - hlavne to svetlo je moc fajn :)

Ludmar

Prepáč, opravujem, nič som nemazal. Návod aj foto sú na 3. strane môjho flogu. Chybička "se vloudila".

Ludmar

pre @petokato - súhlasím s Tvojimi pripomienkami. Foto totiž vzniklo technikou prerušovaného svietenia jednej malej ručnej led- baterky (za 1,5 eur z blšáku) v úplnej tme na hlavný objekt pri otvorenej závierke foťáku, z rôznych strán. Preto to nevyvážené nasvietenie. Pritom som na farebnú stenu v pozadí svietil šikmo silnejším bodovým reflektorom - ďalšou baterkou. Teda systém pokus - omyl. Bol som však celkom príjemne prekvapený výsledkom, ktorý som ani nečakal. Je to zaujímavé aj pri fotení. Foto je z archívu. Keď si zalistuješ v mojom flogu nájdeš podobné dve fotografie. Vtedy som techniku ich vzniku aj podrobne vysvetlil, neskoršie som však postup vymazal. Vidím, že si pozorný a som rád, že si si pripomienky nenechal pre seba.

petokato

foto podpriemerné asi nebude, ale nedostatky má. pekný motív, dobré pozadie. ale svetlo je prisilné a zrejme relatívne bodové (pôsobí tvrdo ako slnko na pravé poludnie). vytvára nepekné tiene po kvetine a vpredu, kde je najsilnejšie sa v najjasnejších partiách stráca kresba. možno trochu menšia clona by tiež prospela celkovej ostrosti

konvalinka

:-)

duzo

Pekný detail.

Gabson

veľmi pekné

AHA_photo

To je fajn, že každý má trochu iný názor na vec.

harmonika138

+++

jully

Páči sa mi

oto56

pekná

Ludmar

Tak v tomto s Tebou naozaj musím súhlasiť. Predsa len niekedy aj dobre uvažuješ.

dudros

:-) náladu mám dobrú , a vždy vstávam ľavou nohou (tak mám otočenú postel ) no pokiaľ sa autorovi páči , je všetko OK - mne sa nemusí .

P-1956

krásna...dudrošovi už odkvitli...preto tá zlá nálada

Ludmar

pre @dudros - Dudroš, Dudroš asi si dnes vstal z postele tou nepravou nohou. Alebo Ťa naštvalo to počasie (priznám sa , že aj mňa)? No oceňujem, že to Tvoje hodnotenie je vysoko konkrétne, trefné a potešilo ma, že aj s podnetným záverom (... do koša). No nepoteším Ťa. Mne sa foto páči. A možno aj iným. Vďaka za konštruktívnu kritiku.

dudros

prepáč ale toto je fakt podpriemerné - rámik - podpis - veľmi zlá úprava = kandidát do koša .

jupis

pekné foto

kajka

krásna

whitehill

OK

Sykorka

pekná