Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Krajina pri rieke.

Hornád pri Ťahanovciach v KE.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Echinocactus

*****

Yakamoto

peknučké

Timothea

@Ludmar ďakujem

Simona

sa ti to podarilo @Ludmar :-)

Ludmar

@Timothea, pokiaľ chceš, aby si mala obrázky správne naexponované nepoužívaj automatiku. Pri scénach s väčším dynamickým rozsahom (keď sú v obrázku silne nasvietené miesta a súčasne aj tmavé plochy) ak nebudeš korigovať expozíciu (trio - clona, čas, ISO, prípadne filtre) málokedy automatika zvolí expozičné pomery tak, aby nevznikli prepaly (v bielych plochách), resp. podpaly (v tmavých miestach). Ja fotím väčšinou v režime v ktorom ovládam clonu (A) a vonku korigujem expozíciu obyčajne o -0,3 EV (resp. podľa svetelných pomerov). Správne je treba exponovať vždy na najsvetlejšie miesto v scéne, aby nevznikali prepaly. V literatúre je táto problematika popísaná oveľa detailnejšie.

Timothea

:D

Timothea

@Ludmar ja netvrdím, že je veľmi preexponovaný, povedala by som, že trošku. Ja som si už dávnejšie všimla aj u seba, že fotoaparát má tendenciu (automatika) preexponovávať. Trošku. Mne to vadí, lebo som si všimla pri fotografovaní, že fotografie nie sú celkom také aké by mali byť (aké to je v skutočnosti, tak to mám na mysli). Nehovorím o kreatívnych programoch fotoaparátu. O histograme veľa neviem, musím si to ešte pozrieť.

Ludmar

No teda, @Simona, ani ja neviem, ako si prišla na to, že obrázok je preexponovaný. Ak si pozrieš jeho histogram, tak evidentne je rozloženie tónov v poriadku. Preexponovanie by sa na zábere prejavilo predovšetkým v bielych miestach (napr. v oblakoch), kde by sa objavili plochy bez kresby, teda prepaly. Na obrázku ich však nenájdeš. Či ...?

Simona

zdá sa mi, že je trochu preexponované, neviem...

Simona

akýsi známy pohľad, a stále rovnaký... pekné foto

whitehill

tak tam som nebol

pouli

Pekné ako vždy .

jully

veľmi pekný záber

duzo

@golopeter to vystihol.

J.BOND

ako chocan ...

chocan

prekrásne

DL

pekný záber...

pepo55

pekný pohľad.

ruskovcan

pekné

rekmarek

páči sa mi

golopeter

Pekné kompo i foto 📷™👍⭐⭐⭐⭐⭐