Nahrajte fotku z vášho zariadenia

___

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
DUDIS

dík za objasnenie..

tom

DUDIS, ja som rád, že k tomu pristupuješ takto. Nechcel som nejak zhodiť tvoj koment. Pokial ide o môj pohľad... Neviem, či je stredová kompozícia také klišé. Dnes ju na fotkách (samozrejme nemyslím rodinné cvaky) vidieť menej ako tretinkovú kompozíciu, lebo všetky knižky o fotení varujú, že stredová kompozícia nie je nič dobré. Mňa v poslednom čase stredovky dosť chytili, ale ono to je asi dosť na osobnom vkuse každého jedinca. Čo sa týka zaostrenia, tým som chcel docieliť akési "neštandardné" spracovanie, keďže väčšina krajiniek je fotená tak, aby toho bolo ostrého čo najviac. Viem, že rozostrené popredie je tak trošku provokačné, ale proste mne to tak sedelo, zas to ale nemusí byť pre každého. S tvojím komentom a hodnotením štýlom páči/nepáči nemám problém, sám tak hodnotím, dojem z fotky je dôležitejší ako analýza technickej stránky.

DUDIS

podľa mňa zaostrené na strom, ale je tak ďaleko že detajl stromu mi príde zbytočný (keď je tak malý).. kompo na stred je klišé a niekedy treba porušiť dogmu ale tu neviem.. silný rámik len zmenšuje foto.. foto robím len asi pol rok, tak nejaký hlbší zámer fotky asi ešte nechápem.. ale snažím sa učiť.. zatiaľ sa mi foto páči alebo nie (ak mi niečo vadí snažím sa to napísať).. nechcel som byť ako niektorí čo dajú tajne jednu hviezdu a ticho sa šklebia (úbohosť), vtedy som to tak videl.. budem rád ak mi toto foto popíšeš tvojím pohľadom.. a rád sa priučím aj trochu inak.. vopred dík za tvoj čas..

mirkaam

- zas tie body

mirkaam

mne sa velmi paaci. zaujimave zaostrenie, netradicne kompo. posobive

tom

:) ľudia, s tým topom si samozrejme len robím srandu (áno, je to asi blbý zmysel pre humor). Vaše názory si cením. Sjuzi, vďaka za takýto rozbor mojej tvorby, či s ním súhlasím alebo nie, to ti neviem povedať, poviem ti len toľko, že mi lichotí. Nobody, vďaka za body, vzhľadom na tvoj nick som ich od teba neočakával ;)

nobody

body, sakra.... (aj ked viem ze ta neposuniem do top, alebo take nieco. uz placam!).. ha ha ha

Sjuzi

Tom ešte že viem ako to myslíš... , môj osobný názor je, že fotíš zložito, náročné foto, prevod do cb to ešte viac umocňuje... myslím že do tvojich fotiek je nutno sa vcítiť, dozrieť do nich a vedieť ich chápať... nie je to zlý štýl... nemusíš so mnou súhlasiť je to len môj pohľad, mne sa tvoj pohľad páči...

nobody

trosku nerozumiem debate o topkach, ale to nie je moj problem! mne sa foto velmi paci, a basta !!!

tom

Sjuzi, načo mi je taký štýl, keď ma nikdy nedostane do topu na flogu? :)

Sjuzi

Tom nerob unáhlené závery ... ja to vidím ako tvoj štýl ...

tom

vorec, vďaka za tvoj koment, už som chcel tú fotku zmazať a zabudnúť, že som ju vôbec niekedy vytvoril :)

vorec

Ufff ufff jake vtipne komenty, sa clovek aj pobavi... divne zaostrene a nezaostrene ajaaj Tome, mal by si s tym nieco porobit, v tychto vodach nadpriemerna fotosa!

tom

DUDIS, a čo je podľa teba hlavné?

molnar

to je pravda no nieje to poriadne zaostrené na cestu

DUDIS

mne to nesedí... divne zaostrené, to čo, je hlavné je nevýrazné...

jozefko2310

+ pekna stredovka