Nahrajte fotku z vášho zariadenia

Pozdvihol oči k nebu...

Emeritný trnavský arcibiskup Mons. Ján Sokol na pohrebe básnika a kňaza Svetloslava Ferdinanda Veigla v Kráľovej pri Senci. Pozdvyhol oči k nebu- gesto predsedajúceho liturgie, keď sa pri veľkých sviatkoch používa takzvaný Rímsky kánon- 1. eucharistická modlitba. Tento je jeden zo 4 kánonov ustanovených 2. vatikánskym koncilom a je najstarším. Postupne sa vyvíjal už od čias prvotnej Cirkvi. Pred 2. vatikánskym koncilom to bola jediná eucharistická modlitba ktorú sa kňaz modlil. Od ostatných sa odlišuje vsuvkami mnohých svätých, prvých apoštolov a pápežov- nástupcov apoštola Petra. Kňaz pri ňom vezme do rúk chlieb a hovorí: Vzal chlieb do svojich svätých a ctihodných rúk, pozdvyhol oči k nebu, k Tebe Bohu svojmu všeomohúcemu Otcovi... ( To len taký koment,pre zaujímavosť, keďže ma zaujímajú dejiny liturgie- je v nich ukrytá hlboká symbolika)

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
Julesko

mimochodom - pozvihol. On by ich mal skôr sklopiť ( hanbou za svoje skutky...)

Julesko

súhlasím s Yukonerom, tohto pána na flogu nemusím...

Yukoner

Si len nepolepsitelny klerikal !

Lubo

Myslím si, že nikomu tu nebudeš chýbať. Čudujem sa, že si si odpustil takéto komenty k fotke P. Svetloslava Veigla- asi si sa bál, že to by Ti už tak "nezožrali" hádzať bahno na takú osobnosť uznávanú i nekatolíkmi. Vieš, možno keď by si bol inteligentnejší ako tento zobrazený Pán Arcibiskup... Ale to by si asi ostal radšej ticho a myslel si svoje...

Yukoner

Zajtra koncim definitivne s flogom, slubene fotky este uverejnim a dost ! stacilo...

Yukoner

Do neba volajuca nehoraznost ! Ako tento zobrazeny pan vysvetli desattisicky sexualne zneuzitych maloletych ??? Pokrytectvo prvej triedy !! Hanba !!

leho-tanka

paci...

AnnaR

pekný moment , aj pre mňa

lubo-125

super moment