Nahrajte fotku z vášho zariadenia

mate radi kvety ja hej

Skúšal som si zaostrenie, expozícia. 12 bodov, jeden bod, manuál. Manuál najlepší.Expozícia s použitím šedej karty a vyváženie bielej. Perfekt. Vázu neriešte praskla pri skúške.

Komentár môžu písať iba prihlásení užívatelia.
prihlásiť / registrovať
rekmarek

páči...

vevurkad

@harmonika138 no takto si to mohol napísať hneď a je to poučné. Pôjdem si to odskúšať teda naučiť vytiahnuť kresbu. Na a jasné v prvom rade je dobrá expozícia, kresba a potom sa fotkou dá blbnúť s efektami. ďakujem za tvoj čas.

harmonika138

Dušan prepáč. Neanalizoval som fotku len posudzoval podľa vzhľadu. Naozaj prepal tam nie je . Lenže je v nej málo informácií a javí sa to ploché, ako bez kresby. Histogram je síce pekne roztiahnutý,ale vrchol je úplne natlačený vpravo. Keď chceš mať kresbu v bielych kvetoch, musíš posunúť stredného bežca v úrovniach až na hranicu 0,40. Preto si myslím,že je lepšie hneď trochu podexponovať a radšej trochu vyťahovať v tieňoch. Záleží však aj na tom aký efekt na fotke chceš dosiahnúť, čo zvláda fotoaparát a čo sa dá upraviť v editore. Prajem Ti dobré svetlo !

vevurkad

@harmonika138, Prepáč budem ti oponovať. Prepal ja tam žiadny nevidím. V pravo hore biele kvety sa zdajú viac rozmazané blede ale prapal tam nieje. Pridal som v Lr ten efekt. Napokon ak by aj celý okraj bol prepálení bez vzorky nieje podstatné. Môžem ti poslať raw ak sa ti chce skúmať fotka.

harmonika138

Dušan - nabudúce sa vykašli na šedú kartičku a expozíciu nastavuj na bielu (ak ju máš v kompozícii). Inak ju budeš mať prepálenú ako tu. Dobré svetlo želám !

silvia.kordosova

nevadí aj bez vázy sú krásne skombinované

chocan

pekné ako pohľadnica

LuckaF

pekné..toto som nikdy neskúšala :) váza nevydržala? podstatné, že kvetyto prežili :))